ویدیو

تماشا کنید: چگونه با فیسبوک نزدیک‌ترین وای‌فای را پیدا کنیم

فیسبوک دو سه ماه پیش درباره قابلیت جدیدی سخن گفته بود که امکان یافتن نزدیک‌ترین وای‌فای رایگان را به کاربران می‌دهد. فیسبوک نام این قابلیت «Find WiFi» را گذاشته بود.

اکنون، این قابلیت برای کاربران در سراسر جهان فعال شده است و به افرادی که نیاز فوری و ضروری به وای‌فای رایگان دارند یا کسب‌وکارهایی که به دنبال اتصال به اینترنت می‌گردند؛ این امکان را می‌دهد تا سریع‌ترین نزدیک‌ترین وای‌فای عمومی رایگان شرکتی را پیدا و استفاده کنند. 

قابلیت Find WiFi در اواخر سال ۲۰۱۶ در اپلیکیشن فیسبوک شروع به تست شد و در اوایل سال ۲۰۱۷ در چندین کشور به طور محدود شروع به کار کرد و اکنون برای تمام کاربران این شبکه اجتماعی فعال شده است. 

فیسبوک می‌گوید این قابلیت به افرادی که دایم در سفر هستند یا ماموریت‌های درون‌شهری انجام می‌دهند؛ کمک بسیار زیادی می‌کند تا دایم به اینترنت متصل باشند و بتوانند کارهایشان را پیگیری کنند. فیسبوک این قابلیت را در ادامه و بخشی از پروژه بزرگ یک جهان متصل به اینترنت راه‌اندازی کرده است. زاکربرگ، مدیرعامل و موسس فیسبوک تمایل بسیار زیادی دارد تا تمام مردم جهان به اینترنت دسترسی داشته باشند و در هر نقطه از جهان که باشند بتوانند یک اتصال اینترنت پرسرعت در دسترس بیابند. 

فیسبوک برای دسترسی تمام جهان به اینترنت پرسرعت، روی چندین پروژه بزرگ مانند اتصال شهر لس‌آنجلس امریکا به هنگ‌کنگ از طریق کابل‌های زیردریا، پهپادها و اینترنت مبتنی بر پرتوهای لیزری کار می‌کند. 

در ویدیوی کوتاه زیر می‌توانید نحوه یافتن نزدیک‌ترین وای‌فای رایگان شرکتی در فیسبوک را ببینید:

 


اگر برای خرید مودم، اینترنت و تجهیزات شبکه سوال داشتید یا نیاز به راهنمایی و کمک دارید؛ کانال تلگرام شبکه‌چی به آی‌دی shabakehchi@ را فالو و پرسش خود را برای مدیر کانال بفرستید تا جواب دهیم.

میثاق محمدی‌زاده

دانش‌آموخته رشته کامپیوتر و علاقه‌مند ادبیات و فناوری؛ بیش از ۲۰ سال در نشریات و سایت‌های مختلف خبری و فناوری ایران نوشتم و هنوز تشنه یادگیری هستم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا