راهنمای خرید

چگونه بسته‌های اینترنت حذف شده همراه اول و ایرانسل را خریداری کنیم؟

امروز مهلت ضرب‌ الاجل ۲۴ ساعته سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان وزارت صمت به دو اپراتور بزرگ کشور برای بازگرداندن بسته‌های اینترنت و تعرفه‌ها به وضعیت قبل از ۱۴ تیرماه تمام شد و هیچ حرکت و پاسخی از سوی همراه اول و ایرانسل ندیدیم.

پس از اخطارهای سازمان رگولاتوری، وزیر ارتباطات، ارسال نامه اخطار و جریمه ۲ میلیاردی و تهدید به کسر زمان مجوز خدمات و غیره، همراه اول و ایرانسل هرگز عقب ننشسته و روی موضوع خودشان باقی ماندند تا برای اولین بار در تاریخ کشور وارد یک چالش و کش مکش جدی میان اپراتورها و دولت باشیم.

همراه اول و ایرانسل در تاریخ ۱۴ تیرماه در اقدامی مشترک و هماهنگ شده، بسته‌های اینترنت پرمصرف حجم‌دار و مدت‌دار خود را از روی اپلیکیشن‌ها و سیستم‌های کد دستوری حذف کردند و قیمت اینترنت موبایل را افزایش دادند.

حرکتی که باعث شد صدای کاربران موبایل بلند شود و از گرانی اینترنت و در دسترس نبودن بسته‌های با حجم بالا گله و شکایت کنند. در حال حاضر، روی اپلیکیشن‌های این اپراتورها بسته اینترنت یک ماهه بیش از ۲ گیگابیت قابل خریداری نیست.

این وضعیت مشکلا جدی برای عمده کاربران اینترنت در ایران به وجود آورده است. بخش عمده‌ای از کاربران اینترنت در ایران از اینترنت موبایل استفاده می‌کنند و برای درس و دانشگاه، پروژه‌های کاری، کسب‌وکار و ارتباطات یا سرگرمی خود وابسته به اینترنت موبایل هستند.

بسیاری از این کاربران منتظر بودند تهدیدها و اخطارها و فشارهای مسئولین روی اپراتورهای همراه اول و ایرانسل اثر کند و شاهد بازگرداندن بسته‌های اینترنت حذف باشند ولی با گذشته نزدیک به ۳ هفته شاهدیم چنین اتفاقی نیفتاده است.

حالا، راه‌حل چیست؟ آیا باید هر روز یک بسته اینترنت ۲ گیگابیت با قیمت بسیار بیشتر از گذشته خریداری کنیم؟ 

در کوتاه‌مدت هم کوچ از اینترنت موبایل به اینترنت خانگی میسر نیست و برای بسیاری از کاربران این اقدام علمی نیست؟

چگونه بسته‌های اینترنت قدیمی را بخریم؟

خوشبختانه هنوز یک راه‌حل برای خریداری و فعال‌سازی بسته‌های اینترنت قدیمی همراه اول و ایرانسل وجود دارد.

نمی‌دانیم چرا ولی اگر به سایت این اپراتورها مراجعه کنید؛ هنوز بسته‌های قدیمی و مدت‌دار را خواهید دید و کافی است این بسته‌ها را از روی وب‌سایت آن‌ها بخرید.

یعنی باید عادت خرید بسته از روی اپلیکیشن‌های همراه من و ایرانسل من یا خرید و فعال کردن بسته از طریق کدهای دستوری را فعلا ترک کرده و برای خرید هر بسته سراغ وب‌سایت آن‌ها بروید.

خرید بسته‌های حذف شده همراه اول

برای خرید بسته‌های اینترنت همراه اول وارد سایت shop.mci شده و روی گزینه «بسته‌ها» کلیک کنید.

از بخش «نوع بسته» دنبال بسته‌ای که می‌خواهید بگردید. مثلا بسته‌های یک ماهه یا بلندمدت چند ماهه تا یک ساله.

وقتی بسته خود را پیدا کردید؛ روی گزینه سبز رنگ «خرید» بزنید و شماره موبایل سیم‌کارت خود را وارد کنید. دو شیوه پرداخت دارید: کسر از اعتبار/پرداخت روی قبض یا پرداخت آنلاین از طریق درگاه بانک.

هر کدام را که تمایل دارید انتخاب و ادامه دهید تا بسته اینترنتی برای سیم‌کارت شما فعال شود.

خرید بسته‌های حذف شده ایرانسل

برای خرید بسته‌های اینترنت ایرانسل وارد سایت irancell شده و از منوی «خرید» وارد گزینه «بسته‌ها» شوید. حالا می‌توانید به راحتی تمام بسته‌های اینترنت ایرانسل از جمله بسته‌های طولانی مدت چند ماهه را ببینید.

می‌توانید با فیلترهایی که در این وب‌سایت هست به دنبال بهترین بسته مناسب خود بگردید یا بسته‌های مختلف را با هم مقایسه کنید.

وقتی بسته خود را انتخاب کردید؛ روی گزینه زرد رنگ «خرید» بزنید و شماره سیم‌کارت خود را وارد کنید و ادامه دهید تا به صفحه پرداخت و خرید بسته بروید.

توجه کنید مهم نیست سیم‌کارتی که می‌خواهید برای آن بسته بخرید روی گوشی تلفن همراه یا مودم است؛ کافی است شماره موبایل سیم‌کارت را داشته باشید تا برای آن بسته بخرید.

حالا که همراه اول و ایرانسل حاضر نیستند؛ بسته‌های حذف شده را دوباره برگردانده و با قیمت مصوب دولت بفروشند؛ چرا ما بسته گران‌قیمت بخریم؟ 


اگر برای خرید مودم، اینترنت و تجهیزات شبکه سوال داشتید یا نیاز به راهنمایی و کمک دارید؛ کانال تلگرام شبکه‌چی به آی‌دی shabakehchi@ را فالو و پرسش خود را برای مدیر کانال بفرستید تا جواب دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا