آموزش

بسته‌های اینترنت شاد قلابی هستند و هرگز دنبال سیم‌کارت شاد یا فعال‌سازی اینترنت رایگان دانش‌آموزی نروید

این روزها کلاه‌برداران و شیادان حسابی مشغول ساختن همه‌چیز قلابی برای برنامه شاد هستند.

از بسته اینترنت قلابی تا سیم‌کارت شاد و اینترنت هدیه و رایگان و حتی اپلیکیشن جعلی شاد.

بارها گزارش دادیم که برای شبکه شاد هیچ‌گونه سیم‌کارت و اینترنتی ارائه نشده است و هرکسی از شما خواست در قبال پرداخت وجهی، سیم‌کارت شاد یا بسته اینترنت شاد بگیرید؛ مطمئن باشید یک شیادی و فریب است.

افزون بر این، نیازی به فعال‌سازی اینترنتی برای شاد نیستید یا نباید در سایتی و اپلیکیشنی ثبت‌نام کنید. 

دانش‌آموزان با هر دستگاهی و سرویس اینترنتی، اعم از اینترنت موبایل یا ثابت ADSL و TD-LTE و اینترنت هر شرکتی اعم از همراه اول و ایرانسل تا دیگر شرکت‌ها به برنامه شاد وصل شوند؛ مصرف اینترنت آن‌ها رایگان خواهد بود. 

وزیر ارتباطات هم بارها اعلام کردند برای استفاده از شاد هیچ‌گونه اینترنت یا سیم‌کارتی ارائه نمی‌شود. خود اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و رایتل سیم‌کارت‌های دانش‌آموزی تدارک دیدند و به مشترکان خود می‌دهند که روی آن‌ها بسته‌های اینترنت رایگان و هدیه‌ای عرضه شده است. 

بنابراین، خواهشا به گوش والدین برسانید که هرگز پولی برای بسته اینترنت شاد یا سیم‌کارت شاد یا فعال‌سازی اینترنت نپردازند وگرنه گرفتار کلاه‌برداران و شیادان شده و ممکن است تمام پول حساب بانکی خود را از دست بدهند.

نیازی هست اینترنت شاد فعال‌سازی شود؟

برخی از والدین دانش‌آموزان گزارش دادند که اینترنت شاد رایگان نیست و حتی چند مدیر آموزش و پرورش هم چنین صحبتی کردند ولی وزیر ارتباطات با صراحت و قاطعیت گفتند به تمام سرویس‌دهنده‌های اینترنت موبایل و ثابت در ایران دستور داده شده است که ترافیک مصرفی برنامه شاد را رایگان کنند.

این دستورالعمل فقط برای برنامه شاد است و مثلا اگر معلم در واتساپ با دانش‌آموز مکالمه ویدئویی دارد یا دانش‌آموز باید فایل‌های ویدئویی روی برنامه‌های دیگر آپلود کند؛ مشمول اینترنت رایگان نمی‌شود.

اگر سیم‌کارت دانش‌آموزی هدیه اپراتورها برای چنین کارهایی استفاده شود؛ باز هم به نسبت حجم داده شده اینترنت رایگان است وگرنه باید دانش‌آموز هزینه اینترنت را بدهد.

هرگونه سایت و راهنمای اینترنتی یا تلفنی فعال‌سازی بسته اینترنت رایگان شاد هم تبلیغاتی است و بهتر است والدین درگیر آن نشوند.

بسیاری از سایت‌های مشاوره درسی، کلاس‌های کنکور و سایت‌هایی که می‌خواهند بازدید بیشتر جذب کنند؛ به دروغ بیان می‌کنند با ما تماس بگیرید تا نحوه فعال‌سازی بسته اینترنت برنامه شاد را به شما آموزش دهیم؛ در صورتی که اینترنت شاد نیازی به هیچ‌گونه فعال‌سازی ندارد!

حتی معلمان هم نیازی ندارند بسته اینترنت هدیه وزارت ارتباطات را فعال‌سازی کنند و این بسته به طور خودکار برای همه ملعمان فعال شده است.


اگر برای خرید مودم، اینترنت و تجهیزات شبکه سوال داشتید یا نیاز به راهنمایی و کمک دارید؛ کانال تلگرام شبکه‌چی به آی‌دی shabakehchi@ را فالو و پرسش خود را برای مدیر کانال بفرستید تا جواب دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا