اخبار ایران

اینترنت شاد در تابستان هم رایگان است

تا انتهای سال ۱۴۰۰ کلیه فعالیت‌های دانش‌آموزی در این سامانه بدون هزینه است

اینترنت شاد برای استفاده دانش‌آموزان از آموزش مجازی و آنلاین رایگان شده است اما آیا در تابستان که مدارس تعطیل و آموزش‌ها متوقف شده است؛ باز هم اینترنت برنامه شاد رایگان است؟

وزارت آموزش و پرورش می‌گوید هزینه اینترنت شاد تا پایان سال ۱۴۰۰ برای همه فعالیت‌های دانش‌آموزی رایگان شده است و هیچ‌گونه هزینه‌ای برای دانش‌آموزان به خاطر استفاده از این اپلیکیشن محاسبه نمی‌شود.

«محمود حبیبی» مدیر کل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش با اعلام خبر رایگان بودن اینترنت شاد در تابستان امسال،

درباره اضافه شدن قابلیت‌های جدید به شبکه شاد برای سال تحصیلی آینده گفت: «شبکه شاد یک موجود زنده است و برنامه ما همین بوده که شاد موجود ایستا و ثابتی نباشد. در مدیریت شاد نیز همواره نظر ما و برنامه‌ریزی هایمان بر همین امر استوار بوده که به مرور قابلیت‌های جدیدی به آن بیفزاییم.»

حبیبی در ادامه افزود: «این هدف را همچنان دنبال می‌کنیم و در صدد آن هستیم که با شروع سال تحصیلی بتوانیم قابلیت‌های جدیدی در شاد داشته باشیم.»

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش نیز خبر داد شاید عرضه سیم‌کارت دانش‌آموزی دور از ذهن نباشد و به‌زودی اجرایی شود. او می‌گوید: ««پس از طی مراحل نهایی و اخذ استعلامات حقوقی لازم، طرح به امضای دو وزیر آموزش و پرورش و ارتباطات می‌رسد و وارد فاز اجرایی می‌شود».

به گفته این مقام وزارت آموزش و پرورش، پیش‌نویس اولیه طرح سیم‌کارت دانش‌آموزی آماده شده است و هدف آن ارائه سیم‌کارتی امن برای صیانت از دانش‌آموزان است.

در حالی هزینه اینترنت اپلیکیشن شاد تا پایان سال ۱۴۰۰ رایگان مصوب شده است که خبرهای زیادی درباره حضوری شدن مدارس و دانشگاه‌ها از ابتدای مهرماه امسال منتشر شده است و هنوز مشخص نیست سال تحصیلی جدید برای دانش‌آموزان مجازی یا حضوری شروع خواهد شد.

اگر برای خرید مودم، اینترنت و تجهیزات شبکه سوال داشتید یا نیاز به راهنمایی و کمک دارید؛ پیچ اینستاگرام شبکه‌چی به آی‌دی shabakehchi.press@ را فالو و در دایرکت پرسش خود را مطرح کنید تا جواب دهیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا