آسیاتک: هر روی خط تلفنی در هر مرکز مخابراتی اینترنت ADSL می‌دهیم

پس از شاتل که اعلام کرد روی خط تلفنی در هر مرکز مخابراتی تهران، فارغ از بستر مسی یا فیبرنوری می‌تواند سرویس اینترنت ADSL بدهد؛ حالا نوبت به شرکت آسیاتک رسید که اعلام کند به هر کاربری در هر مرکز مخابراتی اینترنت پرسرعت ADSL می‌دهد.

آسیاتک در اطلاعیه‌ای به طور رسمی اعلام کرد مجوز ارائه سرویس روی پورت‌های مخابرات را دریافت کرده است و دیگر مهم نیست یک کاربر در چه شهر و مرکز مخابراتی است و آیا آن مرکز مخابراتی پورت خالی این شرکت را دارد یا خیر!

آسیاتک می‌تواند اکنون در هر مرکز مخابراتی و روی هر خط تلفنی سرویس اینترنت پرسرعت ADSL خود را ارائه دهد.

آسیاتک می‌گوید برای همه کاربران گزینه ثبت‌نام فعال است و می‌توانند با ورود به پنل کاربری خود یا تماس با این شرکت، سرویس اینترنت پرسرعت ADSL را فعال کنند.

این شرکت اینترنتی برای تماس کاربران دو شماره ۱۵۴۴ و ۹۱۰۱۰۰۰۰ را اعلام کرده است و می‌گوید اکنون همه‌جا پورت داریم.

یکی از محدودیت‌های استفاده از اینترنت پر سرعت ADSL در شهرها و مناطف مختلف این بود که مراکز مخابراتی اعلام می‌کردند پورت خالی ندارند یا شرکت اینترنتی مذکور تجهیزات در این مرکز مخابراتی نصب نکرده است.

اکنون و با شکسته شدن انحصار مخابرات، کم‌کم همه شرکت‌ها می‌توانند روی بسترهای آماده مخابرات سرویس‌های اینترنت ثابت خود را ارائه بدهند.

 

البته، برخی از کارشناسان و کاربران می‌گویند شرکت‌های اپراتوری اینترنت ثابت باید از این فرصت برای رفتن به سوی اینترنت VDSL استفاده کنند نه اینکه دنبال گسترش مشتریان سرویس اینترنت ADSL خود باشند و همین انحصار بهانه‌ای برای بازگشت به عقب شود.

برای بسیاری از مصارف کاربران، اینترنت ADSL با حداکثر سرعت ۱۶ مگابیت (اسمی) جوابگو نیست و نیاز به سرعت و پهنای‌باند بیشتری دارند.