ویدیو

تماشا کنید: لای‌فای چیست و چگونه کار می‌کند

لای‌فای یا به اختصار انگلیسی LiFi فناوری بزرگ جایگزین وای‌فای تا چند سال آینده است. لای‌فای مخفف Light Fidelity است و به طور خلاصه می‌شود گفت از پرتوهای نور به جای امواج رادیویی برای انتقال اطلاعات به طور بی‌سیم و در هوا استفاده می‌کند.

در لای‌فای دیگر خبری از روتر و اکسس‌پوینت نیست و لامپ‌های LED نورهای حامل اطلاعات یا اینترنت را می‌تابانند و دستگاه‌هایی مانند گوشی‌های تلفن همراه، تبلت، نوت‌بوک، صفحه‌نمایش‌ها و غیره با دریافت این نورها، می‌توانند به شبکه و اینترنت متصل شوند. 

سرعت لای‌فای صد برابر وای‌فای است و طریقه استفاده از آن بسیار آسان است. پیش‌بینی می‌شود تا چند سال آینده فناوری لای‌فای را در فروشگاه‌ها، چراغ‌های پیاده‌روها، خودروهای هوشمند و بسیاری از مکان‌های عمومی دیگر ببینیم. 

چندین محصول و لامپ لای‌فای وارد بازار شده ولی هنوز تا فراگیری گسترده این فناوری دو الی سه سالی زمان باقی است. در ویدیوی کوتاه زیر نگاهی به نحوه کارکرد لای‌فای و موارد کاربردش بیندازید:

اگر برای خرید مودم، اینترنت و تجهیزات شبکه سوال داشتید یا نیاز به راهنمایی و کمک دارید؛ پیچ اینستاگرام شبکه‌چی به آی‌دی shabakehchi.press@ را فالو و در دایرکت پرسش خود را مطرح کنید تا جواب دهیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا