بهترین مودم روتر دوبانده ADSL/VDSL در محدوده قیمتی یک میلیون تومان

اگر این روزها بخواهید یک مودم روتر جدید بخرید؛ احتمالا دو انتظار و آرزو دارید: دو بانده باشد و از استاندارد اینترنت VDSL پشتیبانی کند.

در حقیقت، باید یک مودم روتر در سال ۲۰۱۹ چنین ویژگی‌هایی داشته باشد و نباید به کمتر از این رضایت بدهید. در شبکه‌چی، بارها درباره دلایل و لزوم خرید مودم روترهای دو بانده صحبت کردیم و در مطلب «به این دلیل مهم بهتر است مودم VDSL به جای مودم ADSL بخرید» هم دلایل خرید یک مودم VDSL را برشمردیم.

مودم‌ روترهای تک بانده دیگر تولید نمی‌شوند و هرچه در بازار است؛ سال‌ها پیش تولید شده و به‌روزرسانی نمی‌شود. مودم روترهای دو بانده سرعت، قدرت و کیفیت اینترنت و وای‌فای بیشتری برای شما به ارمغان می‌آورند و ابزارها و ویژگی‌های به‌روزتری دارند.

به علاوه، حتما خبر تبدیل اینترنت ADSL به VDSL توسط شرکت مخابرات برای ۲ میلیون مشترک را خواندید. پس، باید برای خرید یک مودم روتر VDSL اقدام کنید.

اما یک مودم روتر دو بانده ADSL/VDSL در بازار کنونی ایران چه قیمت است؟ چقدر باید هزینه و بودجه کنار بگذارید؟ 

در بازار می‌توانید مودم روتر دو بانده ADSL/VDSL از ۶۰۰ هزار تومان به بالا پیدا کنید ولی تقریبا مدل‌های در محدوده قیمتی یک میلیون تومان مشخصات بهتری دارند و البته اگر پول بیشتری بدهید؛ مثلا در حدود ۱.۵ میلیون تومان، می‌توانید بهترین مودم روتر را بخرید.

اما فرض می‌کنیم حدود یک میلیون تومان برای خرید یک مودم روتر دو بانده VDSL کنار گذاشتید. کدام مدل بهتر است و چرا؟

 

بهترین مودم روتر VDSL با قیمت یک میلیون تومان

با نگاهی به بازار و فروشگاه می‌توان فهمید چند مدل برای خرید در دسترس هستند. ایسوس DSL-AC51 که در رده AC750 است (قیمت یک میلیون تومان)؛ تی‌پی‌لینک Archer D2 که باز هم AC750 است (قیمت یک میلیون و هشتاد هزار تومان) و Archer VR400 که یک مودم روتر دو بانده AC1200 است (قیمت یک میلیون و ۱۸۰ هزار تومان).

با مقایسه مشخصات این سه مدل مودم روتر، ما خرید تی‌پی‌لینک آرچر وی ۴۰۰ را پیشنهاد می‌کنیم.

چون وای‌فای این مودم روتر در رده AC1200 است؛ ۳۰۰ مگابیت روی فرکانس ۲.۴ گیگاهرتز و ۸۶۷ مگابیت روی فرکانس ۵ گیگاهرتز. AC1200 یکی از بهترین رده‌های روترهای دوبانده AC در بازار است و تا کنون پرفروش‌ترین رده هم بوده است.

شما در AC1200 روی هر دو فرکانس سرعت قابل قبولی دارید و با سه آنتن اختصاصی خارجی این دستگاه می‌توانید یک آپارتمان حدود ۱۰۰ متری را زیر پوشش وای‌فای خوبی ببرید.

درگاه‌های ارتباطی تی‌پی‌لینک Archer VR400 نیز کامل هستند: ۳ درگاه LAN صد مگابیتی، ۱ درگاه WAN یک گیگابیتی، ۱ درگاه USB 2.0 و ۱ درگاه RJ11 برای اتصال خط تلفن.

این دستگاه مجموعه کاملی از امکانات و ابزارهای آنلاین دارد و شما از کار با آن لذت می‌برید. از نظر استانداردهای DSL هم هر دو استاندارد +ADSL2 و VDSL2 را پشتیبانی می‌کند که برای سال‌های طولانی در ایران کفایت خواهد کرد.

اگر نمی‌خواهید بیشتر از یک میلیون تومان هزینه کنید؛ پیشنهاد ما خرید مودم روتر ایسوس DSL-AC51 است.