معرفی ۵ مودم روتر VDSL پرسرعت بازار ایران

به‌روزرسانی فروردین ۹۹

با توجه به اینکه چند مدل مودم روتر VDSL جدید وارد بازار ایران شده و مدل‌های قدیمی از بازار خارج شدند؛ این پست را به‌روزرسانی کردم و چند مدل جدید و پرسرعت بدان‌ها افزودم:

ایسوس DSL-AC88U

به‌روزترین، قوی‌ترین و سریع‌ترین مودم روتر VDSL ایسوس در بازار ایران که مبتنی بر وای‌فای ۵ است. مخصوص بازی، استریم ویدیو، چندکاربری و ترافیک سنگین روی وای‌فای است.

بیشتر برای شرکت‌ها، کسب‌وکارها و کاربران حرفه‌ای مناسب است و کمتر کاربر خانگی قدرت خرید آن را دارد. مجهز به انواع فناوری‌ها و ابزارهای مدیریت ترافیک شبکه است تا دقیقا آن چیزی که می‌خواهید در اینترنت رخ دهد.

در رده AC3100 است تا روی فرکانس ۲.۴ گیگاهرتز سرعتی ۱۰۰۰ مگابیتی و روی فرکانس ۵ گیگاهرتز سرعتی ۲۱۶۷ مگابیتی به دست می‌دهد. ۴ آنتن خارجی پرقدرت دارد و از درگاه‌های شبکه اترنت گیگابیتی کاملی سود می‌برد.

دو درگاه USB 2.0 و USB 3.0 در کنار ۱ درگاه RJ11، یک درگاه WAN گیگابیتی و ۴ درگاه LAN گیگابیتی برای هر کاربری کفایت می‌کند. درباره این مودم روتر پرسرعت به طور مفصل در سایت شبکه‌چی صحبت کردیم

قیمت (فروردین ۹۹): ۵.۷۰۰.۰۰۰ تا ۶.۰۰۰.۰۰۰ تومان

 

ایسوس DSL-AC55U

یکی از مودم‌های VDSL در رده AC1200 ایسوس است. مودمی با سرعت وای‌فای مناسب و امکانات ارتباطی کافی و گیگابیتی برای کاربران خانگی.

سرعت وای‌فای روی باند ۲.۴ گیگاهرتز برابر ۳۰۰ مگابیت و روی فرکانس ۵ گیگاهرتز برابر ۸۶۷ مگابیت است. ۴ آنتن خارجی، ۴ درگاه LAN، یک درگاه WAN و ۱ درگاه RJ11 دارد. همین‌طور، از یک درگاه USB 2.0 سود می‌برد.

جزو پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین مودم روترهای VDSL در بازارهای جهانی و سایت آمازون است.

قیمت (فروردین ۹۹): در حدود ۱.۸۰۰.۰۰۰ تومان

تی‌پی‌لینک Archer VR600

یک مودم روتر AC1600 با سرعت ۳۰۰ مگابیتی روی فرکانس ۲.۴ گیگاهرتز و سرعت ۱۳۰۰ مگابیتی روی فرکانس ۵ گیگاهرتز؛ یک مودم ایده‌آل دیگر برای کاربران خانگی است.

سه درگاه شبکه LAN گیگابیتی، یک درگاه WAN گیگابیتی، یک درگاه USB 2.0 و یک درگاه RJ11 برای هر کاربر خانگی کافی است. سه آنتن خارجی با مجموعه‌ای از ابزارها برای مدیریت ترافیک شبکه، کنترل والدین، شبکه میهمان و Beamforming روی فرکانس ۵ گیگاهرتز نیز در اختیار دارید.

قیمت (فروردین ۹۹): در حدود ۱.۸۰۰.۰۰۰ تومان

به‌روزرسانی سال ۱۳۹۷

پس از سال‌ها انتظار؛ اکنون شاهدیم که شرکت مخابرات در حال ارایه سرویس اینترنت پرسرعت VDSL در برخی مناطق تهران و شهرهای بزرگ کشور است. VDSL نسل جدید اینترنت DSL است که سرعت بیشتری نسبت به اینترنت ADSL دارد. در این مطلب می‌خواهیم به سراغ معرفی چند مودم روتر VDSL موجود در بازار ایران برویم.

عبارت VDSL مخفف Very-high-bitrate Digital Subscriber Line و نسل جدیدی از فناوری DSL بر روی بسترهای کابل‌های شبکه است. سرعت دانلود روی اینترنت VDSL نزدیک به ۵ برابر سرعت دانلود ADSL است و به مرز ۶۰ مگابیت بر ثانیه(برخی فناوری‌ها ۵۲ مگابیت) می‌رسد. روی VDSL می‌توان سرویس‌های ارزش‌افزوده‌‌ای مانند خطوط تلفن SIP (تلفن بر بستر اینترنت)، ویدیو کنفرانس، IP-TV و غیره نیز عرضه کرد.

در بازار ایران مودم VDSL یا مودم روتر VDSL اختصاصی وجود ندارد ولی مودم روترهایی هست که از اینترنت VDSL پشتیبانی می‌کنند و شما می‌توانید با خریدشان هم اینترنت ADSL و هم اینترنت VDSL داشته باشید و البته از وای‌فای سود ببرید. 

TP-LINK Archer VR900

یکی از سریع‌ترین مودم روترهای ADSL/VDSL بازار است. سرعت وای‌فای این محصول روی دو باند در مجموع به مرز ۱۹۰۰ مگابیت می‌رسد. به زبان ساده؛ شما با خرید این محصول هم اینترنت ADSL، هم اینترنت VDSL و هم یک روتر بی‌سیم پرسرعت AC خواهید داشت. سرعت روی فرکانس ۲.۴ گیگاهرتز به مرز ۶۰۰ مگابیت و روی فرکانس ۵ گیگاهرتز به مرز ۱۳۰۰ مگابیت می‌رسد.

سه آنتن خارجی پرقدرت دارد و از یک پردازنده دو هسته‌ای یک گیگاهرتزی سود می‌برد. امکانات ارتباطی این دستگاه شامل یک درگاه WAN و سه درگاه LAN، یک درگاه RJ11 برای اینترنت ADSL و دو درگاه USB 2.0 است. می‌توانید روی این مودم روتر اینترنت 3G/4G را نیز به اشتراک بگذارید.

قیمت: ۶۶۹ هزار تومان (فروردین ۹۹: ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان)

Asus DSL-AC68U

یکی دیگر از بهترین و سریع‌ترین مودم روترهای ADSL/VDSL بازار ایران است. سرعت این مودم روتر نیز ۱۹۰۰ مگابیت است و روی فرکانس ۲.۴ گیگاهرتز سرعتی ۶۰۰ مگابیتی و روی فرکانس ۵ گیگاهرتز سرعتی ۱۳۰۰ مگابیتی به نمایش می‌گذارد. سه آنتن خارجی اختصاصی دارد و از یک پردازنده دو هسته‌ای و حافظه رم اختصاصی برای اینترنت DSL سود می‌برد که می‌توان سرعت اینترنت را افزایش دهد.

یک درگاه USB 3.0، چهار درگاه اترنت یک گیگابیتی برای LAN و WAN و یک درگاه RJ11 دارد. این دستگاه مجموعه‌ای بی‌نظیر از امکانات و ابزارهای مدیریت شبکه دارد. اگر به دنبال یک مودم روتر پرسرعت AC در بازار هستید؛ یکی از بهترین گزینه‌ها همین محصول ایسوس است. البته؛ نسبت به مدل تی‌پی‌لینک مقداری گران‌تر است.

قیمت: ۹۲۰ هزار تومان (فروردین ۹۹: ۳ میلیون و ۵۴۰ هزار تومان)

ASUS DSL-AC52U

یک مودم روتر ADSL/VDSL دیگر از ایسوس اما با سرعت ۷۵۰ مگابیت بر ثانیه. شما روی این محصول وای‌فای دو بانده با سرعت‌های ۳۰۰ مگابیت برای فرکانس ۲.۴ گیگاهرتز و ۴۳۳ مگابیت برای فرکانس ۵ گیگاهرتز خواهید داشت و البته می‌توانید از انواع اینترنت DSL یا ۳G/4G استفاده کنید.

چهار آنتن اختصاصی دارد و امکانات ارتباطی دیگر آن شامل یک درگاه RJ11 برای خط تلفن، چهار درگاه LAN و یک درگاه WAN است. یک درگاه USB 2.0 هم برای اشتراک‌گذاری اطلاعات دارد. قابلیت استفاده از اینترنت ۳G/4G را نیز دارد. 

قیمت: ۴۵۵ هزار تومان (فروردین ۹۹: ۹۵۰ هزار تومان)

Linksys X6200

یک مودم روتر AC750 دیگر بازار ایران که از اینترنت ADSL و VDSL پشتیبانی می‌کند. اگر بخواهید یک مودم روتر دوبانده داشته باشید و از سوی دیگر به اینترنت VDSL دسترسی پیدا کنید؛ محصول لینک‌سیس برای شما مناسب است. روی فرکانس ۲.۴ گیگاهرتز سرعت ۳۰۰ مگابیت و روی فرکانس ۵ گیگاهرتز سرعت ۴۳۳ مگابیت را به نمایش می‌گذارد.

روی این محصول چهار درگاه LAN و یک درگاه WAN دارید. البته، یک درگاه RJ11 و یک درگاه USB 2.0 نیز فراهم شده است. آنتن‌های این دستگاه داخلی هستند و از اینترنت VDSL با حداکثر سرعت ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه پشتیبانی می‌کند. 

قیمت: ۴۰۴ هزار تومان (در بازار موجود نیست)

D-Link DSL-2877AL

یک مودم روتر وای‌فای ADSL/VDSL است. روتر دوبانده با سه آنتن خارجی و سرعت ۷۵۰ مگابیت بر ثانیه دارد که روی فرکانس ۲.۴ گیگاهرتز سرعت ۳۰۰ مگابیت و روی فرکانس ۵ گیگاهرتز سرعت ۴۳۳ مگابیتی به نمایش می‌گذارد.

چهار درگاه LAN، یک درگاه WAN، یک درگاه RJ11 و دو درگاه USB 2.0 دارد و می‌توان اینترنت ۳G/4G را نیز روی آن به اشتراک گذاشت. این محصول جزو ارزان‌ترین مودم روترهای VDSL بازار ایران است ولی امکانات خوبی از جمله وای‌فای دو بانده در اختیارتان می‌گذارد.

قیمت: ۲۴۹ هزار تومان (فروردین ۹۹:  ۸۰۰ هزار تومان)

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

امتیاز شما به مطلب

دوست داشتم: 101
دوست نداشتم: 60
میانگین امتیازات: 1.68
 

42 دیدگاه در “معرفی ۵ مودم روتر VDSL پرسرعت بازار ایران

سلام من ۲ سال پیش مودم تی پی لینک ۳ انتن وای فای داره اسم مودم هم دی ارچر ۵ هستش قیمتشم ۲ سال پیش ۴۴۰هزار تومان خریدم این مودم وی دی اس ال ۲ رو ساپورت میکنه براحتی یا خیر بایستی تعویض کنم تشکر

با سلام
لطفا بفرمایید برای مصرف خانگی اینترنت adsl با سرعت ۳ مگ چه مودمی خریداری کنم.
با تشکر

دوست عزیز
حداکثر سرعت قابل پشتیبانی توسط مودم‌های ADSL نزدیک به ۲۴ مگابیت است. بنابراین؛ با خیال راحت می‌توانید یکی از مودم‌های موجود در بازار را انتخاب کنید.
اگر مودم ارزان‌ قیمتی می‌خواهید می‌توانید دی‌لینک ۲۷۵۰U یا تی‌پی‌لینک W8961N را خریداری کنید. این‌ها حدود ۱۰۰ تومان هستند
اگر مودم‌های بهتری می‌خواهید یا وای‌فای دوبانده باید پول بیشتری کنار بگذارید.

با سلام و خسته نباشید
ببخشید میخواستم بپرسم آیا توو بازار مودم vdsl2+ هس؟؟؟ که تا سرعت ۳۰۰ مگ اینترنت رو ساپورت کنه؟
چون من هرچی مودم دیدم تا الان همه شون فقط vdsl2 بودن که تا ۱۰۰ مگ رو ساپورت میکنن!!!

سلام ما تلفن بی سیم پانوسیک داریم و یک مودم برای استفاده از خانه می خواستیم ولی من ps4 بازی می کنم و برای دانلود اینترنت پر سرعتی می خواستم.شما چه مودمی را پیشنهاد می کنی

باسلام مودمی میخوام با سرعت بسیار بالا برای محل کارم

سلام مودم D–Link DSL-۲۸۷۷AL که گفتید سرعتش خوبه ؟

سلام مودم روتر برای گیمینگ با قیمت حدودا ۳۵۰ چه مودمی میتونم بخرم؟
و اینکه مودم جیبی e5577 دارم به کدام مودم ها بعنوان تقویت کننده وصل کنم؟

سلام
هیچی مودمی با قیمت ۳۵۰ تومان نیست چه برسد به اینکه مودم گیمینگ.
قیمت‌های مودم روترهای مناسب گیمینگ چند میلیون تومان هستند

بین
tplink archer vr900 و asus ac68u کدوم پیشنهاد میکنید بگیریم؟

سلام من مودم linksys مدل xac1900 دارم ميخواستم ببينم از vdsl پشتيباني ميكنه يا خير ؟

سلام خسنه نباشید
ببخشید میخواستم بدونم مودم D-link N300 مدل DSL124 از فناوری VDSL پشتیبانی میکنه یا نه؟
ممنون میشم جواب بدید

سلام ببخشید من میخواستم مودم i60 ایرانسل رو بگیرم میگن پینگ پایین میده به کاربر قیمت هم از یک و پونصد بالاتره به نظر شما بخوام این رو بگیرم بهتره یا یک مودم خودم بگیرم و همون سیم کارت دیتا ایرانسل رو بزارم روش اگر مودمی هم بهتر از i60 هست بهم معرفی کنید خیلی ممنون میشم

اگر می‌خواهید اینترنت TD-LTE استفاده کنید؛ مودم خوبی است و ارزش خرید دارد
اگر می‌خواهید اینترنت ۴G استفاده کنید؛ مودم‌های بهتری در بازار هست. در همین سایت شبکه‌چی مدل‌های جایگزینی برای i60 معرفی کردیم.

سلام و خسته نباشید و مودم b612 هواوی vdsl و نسل های جدید را پشتیبانی میکند؟

دوست عزیز
مودم b612 اصلا برای اینترنت ADSL و VDSL نیست. البته می‌توانید یک مودم VDSL به آن وصل کنید و خودش به تنهایی اصلا نمی‌تواند این اینترنت‌ها را پشتیبانی کند.

سلام وقتتون بخیر
فرق بین مدل v9960تی پی لینک با v9970چیه؟
خیلی ممنونم

لطف کنید یه مدل خوب که هم adsl و vdsl تا ۱میلیون پیشنهاد کنید

سلام دوست عزیز
در درگاه‌های ارتباطی با هم تفاوت دارند. مدل ۹۹۷۰ درگاه LAN بیشتری دارد و از درگاه USb 2.0 برخوردار است. در وای‌فای و سرعت اینترنت و ویژگی‌های دیگر با هم برابر هستند و از یک پردازنده استفاده می‌کنند

پس چرا مدل tp-link w9960 را پیشنهاد میدید؟با اینکه خودتون فرمودید v۹۹۷۰ امکاناتش بیشتره. سال ساختش جدید تره؟

هر دو مودم در یک سطح هستند. مدل ۹۹۷۰ برای کاربران حرفه‌ای یا سازمانی و کسب‌وکار بهتر است.
اگر جایی به جای ۹۹۷۰ مدل ۹۹۶۰ را پیشنهاد دادم شاید برای کاربران خانگی بوده و اشتباه نیست لزوما. ولی به گفته شما می‌توان ۹۹۷۰ را پیشنهاد داد که جدیدتر با درگاه‌های ارتباطی بیشتر است

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *