آموزش

چگونه صفحه لاگین وای‌فای عمومی را پیدا کنیم؟

هرکجا زندگی می‌کنید؛ وای‌فای‌های عمومی زیادی در اطراف شما پیدا می‌شود. یک مزیت وای‌فای رایگان، خاموش کردن دیتای گوشی موبایل و استفاده کمتر از اینترنت همراه است. 

برخی از این وای‌فای‌ها رایگان هستند و بدون هیچ دردسری می‌توانید بدان‌ها وصل شوید و از اینترنت برای انجام کارهای خود استفاده کنید اما برخی دیگر از این وای‌فای‌ها پولی بوده یا رایگان هستند ولی اطلاعات از شما دریافت می‌کنند.

این وای‌فای‌ها روند اتصال زجرآوری دارند و باید انواع مراحل اتصال و صفحات میانی و تبلیغاتی یا دریافت کننده اطلاعات را رد کنید.

برخی از آن‌ها به ایمیل کاربر نیاز دارند؛ برخی اطلاعات معتبر دیگر مانند شماره تلفن گوشی یا حتی اطلاعات شخصی دیگری می‌گیرند. باید با محدودیت‌های دسترسی به اینترنت موافقت کنید یا تعرفه‌های استفاده از وای‌فای را مشاهده کرده و یک تعرفه را انتخاب و پول بپردازید.

به هر حال، برخی اوقات اتصال به وای‌فای عمومی بسیار سخت می‌شود. هرکاری می‌کنید؛ هنوز هیچ اتصالی میان گوشی شما و اینترنت برقرار نیست و هی داده‌ای ردوبدل نمی‌شود. خوش‌بختانه، ترفندهایی سراغ داریم تا روند اتصال به وای‌فای عمومی راحت‌تر شود.

ریستارت دستگاه یا تنظیمات وای‌فای

اولین و ساده‌ترین پیشنهادی که ما داریم؛ ریستارت گوشی یا لپ‌تاپ یا هر دستگاهی است که باید به وای‌فای عمومی وصل شود. یک بار دستگاه را خاموش روشن کنید تا همه تنظیمات دوباره ریست شوند و اگر مشکلی در اتصال به وای‌فای عمومی وجود داشته؛ از بین برود.

خاموش روشن کردن وای‌فای یا انجام دوباره تنظیمات آن هم می‌تواند ترفند بعدی نجات‌دهنده باشد. دوباره به وای‌فای وصل شده و مراحل دسترسی به اینترنت را بگذرانید تا شاید این بار موفق شوید.

به صفحه ورود روتر بروید

گاهی اوقات به هر دلیلی نمی‌توانید صفحه لاگین وای‌فای را مشاهده کنید یا روی دستگاه شما ظاهر نمی‌شود.

در این شرایط، ترفند جالبی هست که باعث می‌شود صفحه لاگین وای‌فای را دور زده و مستقیما وارد صفحه ورودی به روتر شوید.

مرورگر وب خود را باز کرده و در حالی که به وای‌فای متصل هستید ولی هیچ داده‌ای دریافت نمی‌شود؛ آدرس routerlogin.net را وارد کنید. در غالب اوقات این آدرس شما را به صفحه اصلی لاگین به روتر بی‌سیم وای‌فای هدایت می‌کند.

اگر این آدرس هم کار نکرد؛ می‌توانید آدرس‌هایی مانند http://localhost یا Example.com را امتحان کنید. 

آخرین تلاش‌ها

اگر ترفندهای فوق هیچ‌یک جواب نداد؛ به سراغ تنظیمات حافظه نهان مرورگر خود بروید و یک بار آن را پاک کنید. 

همین‌طور، اگر از DNS سرور استفاده می‌کنید؛ بهتر است آن را خاموش کرده و به تنظیمات پیش‌فرض برگردید.

در بسیاری از مکان‌ها، اطلاعاتی درباره نحوه اتصال به وای‌فای عمومی ارائه شده است. سعی کنید آدرس صفحه لاگین به وای‌فای را یافته و از این طریق به طور مستقیم وارد این صفحه شوید.


اگر برای خرید مودم، اینترنت و تجهیزات شبکه سوال داشتید یا نیاز به راهنمایی و کمک دارید؛ کانال تلگرام شبکه‌چی به آی‌دی shabakehchi@ را فالو و پرسش خود را برای مدیر کانال بفرستید تا جواب دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا