آموزش

آیا با آنلاک مودم TD-LTE می‌توان از سیم‌کارت و اینترنت همراه استفاده کرد؟

چه زمانی می‌توانیم با آنلاک مودم هر دو نوع اینترنت FDD و TDD را استفاده کنیم؟

آیا با آنلاک مودم TK2510 ایرانسل، می‌توانم سیم‌کارت معمولی روی انداخته و از اینترنت فورجی استفاده کنم؟

این سوالی است که چندین بار کاربران تکرار می‌کنند. یا برعکس می‌پرسند با آنلاک کردن مودم FDD می‌توانند سیم‌کارت TD-LTE روی آن استفاده کنند؟

مسئله‌ای که باید در جواب این پرسش‌ها اشاره شود؛ این است که آنلاک کردن یک مودم فقط اجازه استفاده از سیم‌کارت‌های اپراتورهای دیگر را می‌دهد و تغییری در پشتیبانی از باندهای فرکانسی یک مودم ایجاد نمی‌کند.

بیشتر بخوانید: ۱۰ پرسش و پاسخ درباره آنلاک مودم

بحث اینکه شما می‌توانید با یک مودم به اینترنت همراه یا اینترنت تی دی ال تی ای وصل شوید؛ به پشتیبانی از باندهای فرکانسی یک مودم برمی‌گردد. مودم TD-LTE که فقط از باند فرکانسی ۴۳ برای اینترنت TDD پشتیبانی می‌کند؛ حتی در صورت آنلاک شدن؛ نمی‌تواند از سیم‌کارت‌های FDD پشتیبانی کند.

آنلاک مودم

برعکس، مودمی که از باندهای فرکانسی FDD پشتیبانی می‌کند؛ وقتی آنلاک شود؛ نمی‌تواند از باند فرکانسی ۴۳ برای اینترنت TD-LTE پشتیبانی کند.

بنابراین، آنلاک کردن هر مودمی، صرفا اجازه می‌دهد سیم‌کارت‌های اپراتورهای مختلف در همان باندهای فرکانسی قابل پشتیبانی مورد استفاده قرار گیرد.

به عنوان مثال، به فرض که مودم ایرانسل TK2510 را آنلاک کنید؛ صرفا می‌توانید سیم‌کارت‌های TD-LTE اپراتورهای دیگری مانند مبین‌نت را روی آن انداخته و به اینترنت TDD وصل شوید؛ چون این مودم فقط از باند فرکانسی ۴۳ پشتیبانی می‌کند.

بیشتر بخوانید: ایرانسل TF-I60 S1 در برابر ایرانسل TF-I60 G1

یا اگر مودم Air Master 3100V مبین‌نت را انلاک کنید؛ می‌توانید از سیم‌کارت TD-LTE ایرانسل و شرکت‌های دیگر ارائه‌دهنده اینترنت TD-LTE استفاده کنید و نمی‌توانید سیم‌کارت FDD روی آن بیندازید و به اینترنت همراه وصل شوید.

هنگامی می‌توانید به آنلاک یک مودم، از نوعی اینترنت به نوع اینترنت دیگری سوئیچ کنید که آن مودم هر دو فرکانس رادیویی FDD و TDD را پشتیبانی کند؛ مانند مودم معروف ایرانسل TF-i60 H1 یا مودم جدید ایرانسل TF-i60 G1 که اصطلاحا مودم‌های ۴.۵G/TDLTE هستند.


اگر برای خرید مودم، اینترنت و تجهیزات شبکه سوال داشتید یا نیاز به راهنمایی و کمک دارید؛ کانال تلگرام شبکه‌چی به آی‌دی shabakehchi@ را فالو و پرسش خود را برای مدیر کانال بفرستید تا جواب دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا