اخبار ایران

وزیر ارتباطات از اپراتورها خواست اینترنت آزاد زائران اربعین در قالب تعرفه‌های بسته‌ها محاسبه شود

در چند روز اخیر، تعرفه مکالمه و اینترنت اپراتورهای تلفن همراه برای زائران اربعین حسینی خبرساز شده است.

پخش چند گزارش از صدا و سیما و گلایه‌های زائران از قیمت‌های بالای اینترنت و مکالمه در کشور عراق، واکنش وزیر ارتباطات را در پی داشت و طی چند توئیت سعی کرد اوضاع را مدیریت کند اما جدیدترین پست محمدجواد آذری جهرمی قابل تامل است.

آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران در توییت خود می‌گوید:

«خدمت به زوار اربعین شرف ماست. دیشب با ۳۰ زائر درباره کیفیت خدمات ارتباطی صحبت کردم. گلایه اصلی اینترنتی است که خارج از بسته و با نرخ آزاد محاسبه شده است. از اپراتورها می‌خواهم با کسب رضایت سهامداران عمده خود، همه مصارف را در قالب بسته محاسبه و پولهای اخذ شده را به زوار بازگردانند.»

در واقع، وزیر ارتباطات از اپراتورها می‌خواهد اینترنت مصرفی زائران اربعین در قابل اینترنت بسته‌های رایجی که در ایران استفاده می‌کنند؛ محاسبه شود نه اینترنت رومینگ با قیمت ۹۰۰ تومان برای هر مگابایت اینترنت.

وزیر ارتباطات از اپراتورها خواسته است با کسب رضایت سهامدارن، هزینه‌های اضافی اینترنت رومینگ اخذ شده از زائران حسینی پس داده شود. 

حالا باید دید اپراتورها چه واکنشی نشان می‌دهند و آیا حاضر هستند هزینه اینترنت زائران را براساس بسته‌های اینترنتی رزرو شده در ایران محاسبه و مابه‌تفاوت هزینه‌ها را برگردانند.


اگر برای خرید مودم، اینترنت و تجهیزات شبکه سوال داشتید یا نیاز به راهنمایی و کمک دارید؛ کانال تلگرام شبکه‌چی به آی‌دی shabakehchi@ را فالو و پرسش خود را برای مدیر کانال بفرستید تا جواب دهیم.

میثاق محمدی‌زاده

دانش‌آموخته رشته کامپیوتر و علاقه‌مند ادبیات و فناوری؛ بیش از ۲۰ سال در نشریات و سایت‌های مختلف خبری و فناوری ایران نوشتم و هنوز تشنه یادگیری هستم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا