اخبار ایران

وزیر ارتباطات: برای پیاده روی اربعین سیم کارت عراقی بخرید

تهیه سیم‌کارت عراقی به صرفه‌تر از سیم‌کارت ایرانی است

عیسی زارع‌پور گفت برای پیاده روی اربعین امسال هم بهتر است زائران سیم کارت عراقی تهیه کنند؛ چون سیم کارت عراقی به صرفه‌تر از سیم کارت ایرانی است.

این روزها ، خیل عظیمی از زائران ایرانی کربلا در حال خروج از مرزهای ایران و ورود به خاک کشور کربلا برای شرکت در مراسم معنوی پیاده روی اربعین و زیارت اباعبدالله هستند.

یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های زائران اربعین، بحث هزینه‌های مکالمه و پیامک و اینترنت است. اپراتورهای همراه اول و ایرانسل، هزینه رومینگ اربعین امسال را مشخص کردند ولی مانند همیشه بسیار بالا است و اگر زائران ایرانی بخواهند با این تعرفه‌ها از سیم کارت ایرانی استفاده کنند؛ احتمالا در بازگشت با یک قبض موبایل چند صد هزار تومانی روبرو می‌شوند.

در سال‌های گذشته، یک راه‌حل، خرید سیم کارت عراقی برای مدت حضور چند روزه در این کشور بود. سیم کارت عراقی چون تعرفه رومینگ ندارد؛ ارزان‌تر است و معمولا با چند گیگابایت اینترنت و مقدار قابل توجهی مکالمه و پیامک رایگان فروخته می‌شود.

بیشتر بخوانید: چطور بدون اینترنت و رایگان در اربعین با عزیزانمان صحبت کنیم؟

امسال نیز وزیر ارتباطات در پاسخ به سوال خبرنگار فارس که پرسیده بود زائران اربعین سیم کارت عراقی خریداری کنند یا سیم کارت ایرانی خود را استفاده کنند؛ گفته است سیم کارت عراقی بخرند.

هزینه رومینگ اربعین ۱۴۰۱

عیسی زارع‌پور، می‌گوید: «با توجه به اینکه تعرفه سرویس رومینگ تلفن همراه بیشتر در اختیار اپراتور میزبان است، برای حضور در پیاده‌روی اربعین حسینی در عراق، تهیه سیم‌کارت عراقی به صرفه‌تر از سیم‌کارت ایرانی است.»

او در ادامه گفته است: « البته در طول مسیر پیاده روی، سرویس اینترنت وای فای رایگان در برخی از موکب ها فراهم است و زائران می توانند نیاز خود را تا حدی رفع کنند؛ اما به طور کلی توصیه می شود که زائران سیم کارت عراقی تهیه کنند.»

زائران اربعنی حسینی دقت کنند که سیم کارت عراقی را حدالمقدور از فروشگاه‌های معتبر در کشور عراق و شهر نجف خریداری کنند و از دریافت سیم کارت عراقی در مرز خودداری کنند؛ چون این سیم کارت‌ها باید ثبت و رجیستر و فعال شوند و معمولا فروشنده‌های عراقی لب مرز، این پروسه را برای سیم کارت طی نکرده و بعد زائر گرفتار می‌شود.

براساس برخی شنیده‌ها، سیم کارت عراقی امسال بین ۶ تا ۱۰ هزار دینار است.


اگر برای خرید مودم، اینترنت و تجهیزات شبکه سوال داشتید یا نیاز به راهنمایی و کمک دارید؛ کانال تلگرام شبکه‌چی به آی‌دی shabakehchi@ را فالو و پرسش خود را برای مدیر کانال بفرستید تا جواب دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا