اخبار ایران

وزیر ارتباطات: اگر اینترنت پرسرعت ثابت خانگی می‌خواهید؛ زودتر در این سامانه ثبت‌نام کنید

وزیر ارتباطات از واگذاری سریع یک میلیون پورت اینترنت خانگی پرسرعت یا اصطلاحا باندپهن خبر داد و از متقاضیان خواست زودتر در سامانه xdslplus ثبت‌نام کنند.

داستان از اینجا آغاز شد که چند روز پیش، محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران در حساب کاربری اینستاگرام خود یک نظرسنجی برگزار کرد و از کاربران خواست رای بدهند.

در این نظرسنجی از مردم سوال شده بود قیمت اینترنت خانگی مناسب‌تر است یا قیمت اینترنت ۴G. بیش از ۷۵ درصد مردم به اینترنت خانگی رای دادند.

وزیر ارتباطات هم در پست اینستاگرامی که برای اعلام رای‌ها منتشر کرد؛ به درخواست مردم برای عرضه اینترنت خانگی و کاهش قیمت آن اشاره کرد. به همین دلیل، سامانه xdslplus راه‌اندازی شده و در فاز اول قرار است یک میلیون اشتراک اینترنت پرسرعت باندپهن شامل اینترنت ADSl و VDSL و FTTH به ثبت‌نام‌کنندگان واگذار شود.

در واقع، سامانه xdslplus یک واسط برای لینک دادن شرکت‌های سرویس‌دهنده خدمات اینترنت در مناطق روستایی و شهری به افرادی است که هنوز اینترنت خانگی ثابت ندارند.

به گفته وزیر ارتباطات، حداکثر ۴۸ ساعت پس از ثبت‌نام، اینترنت متقاضیان وصل خواهد شد. اولویت با افرادی است که زودتر ثبت‌نام کردند. 

آذری جهرمی عنوان کردند قطعا یک میلیون اشتراک اینترنت کافی نیست و در شهریورماه فاز بعدی این پروژه با اتصال پورت‌های بیشتر انجام خواهد شد. در این میان، اولویت ۴ برابر شدن سرعت برای کسانی است که اینترنت خانگی داشتند.

وزیر ارتباطات همچنین وعده داد که به زودی «خدمات رایگانی» برای مشترکین خانگی ارائه خواهد شد.

با مراجعه به سایت xdslplus این توضیحات را می‌بینیم:

«سامانه ثبت نام خدمات دسترسی پهن باند ثابت به منظور تسهیل در دسترسی مشترکان تلفن ثابت به فهرست دارندگان پروانه ارايه خدمات پهن باند ثابت راه اندازی شده است. مشترکين تلفن ثابتی که از خدمات پهن باند ثابت (ADSL, VDSL, FTTx) بر روی خط تلفن ثابت خود استفاده نمی‌کنند می‌توانند فهرست دارندگان پروانه‌ای که در محدوده محل زندگی آن‌ها امکان ارايه خدمت درخواستی را دارند مشاهده و در فرایندی منظم و شفاف، درخواست خود را ارایه و پيگيری کنند.»

برای ثبت‌نام در این سامانه باید ابتدا شماره تلفن ثابت خود را وارد کنید و کلید جست‌وجو را بزنید تا مشخص شود روی خط تلفن ثابت شما سرویس اینترنت خانگی ثابت برقرار هست یا خیر و فهرست ارائه‌دهنده‌های خدمات به شما نشان داده شود.


اگر برای خرید مودم، اینترنت و تجهیزات شبکه سوال داشتید یا نیاز به راهنمایی و کمک دارید؛ کانال تلگرام شبکه‌چی به آی‌دی shabakehchi@ را فالو و پرسش خود را برای مدیر کانال بفرستید تا جواب دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا