اخبار ایران

وزیر ارتباطات: مشترکان اینترنت ثابت منتظر بسته جبرانی نباشند

طی ناآرامی‌های اخیر، اینترنت ثابت هرگز قطع نشده و همیشه بدون محدودیت بوده است

در حالی وزیر ارتباطات امروز اعلام کرد به مشترکان اینترنت ثابت، هیچ‌گونه بسته اینترنت جبرانی داده نمی‌شود که چند روز پیش، شرکت شاتل بسته جبرانی برای برخی مشترکان خود در استان‌های مختلف فعال کرد.

عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات می‌گوید در طی ناآرامی‌های اخیر، هرگز اینترنت ثابت قطع نشده است و فقط برای دو پلتفرم شبکه اجتماعی و پیام‌رسان خارجی و امریکایی، محدودیت‌هایی وجود داشته؛ بنابراین بسته اینترنت جبرانی به مشترکین اینترنت ثابت تعلق نمی‌گیرد.

پس از اینکه، اختلال‌ها، محدودیت‌ها و بعضا در برخی روزها، قطعی اینترنت موبایل بین‌الملل از ابتدای مهر ماه را شاهد بودیم؛ رگولاتوری اعلام کرد با همکاری و هماهنگی اپراتورها، پس از عادی شدن اینترنت، بسته اینترنت جبرانی به کاربران اختصاص داده می‌شود.

البته، هنوز اپراتورهای موبایل این بسته اینترنت جبرانی را برای کاربران تعریف نکردند.

وزیر ارتباطات در پاسخ به سوال خبرگزاری فارس در ارتباط با بسته اینترنت جبرانی برای کاربران اینترنت ثابت، این‌طور پاسخ داده است:

«اینترنت ثابت هیچ‌گاه قطع نبوده. در این مدت اینترنت ثابت همیشه بدون محدودیت باز بوده است؛ البته به غیر از محدودیتی که آن دو پلتفرم (واتس‌اپ و اینستاگرام) داشته‌اند.»

زارع‌پور می‌گوید به همین دلیل، بسته اینترنت جبرانی به مشترکان ثابت داده نمی‌شود.

این اظهارات وزیر ارتباطات در حالی است که شاید حق با ایشان بوده باشد و اینترنت ثابت هیچ‌گاه قطع نشده ولی همه کاربران با مشکلات دسترسی به سایت‌ها و پلتفرم‌های خارجی روبرو بوده و محدودیت‌های اینترنت بین‌الملل نیز برای آن‌ها در برخی از روزهای مهرماه اعمال شده است.

بیشتر بخوانید: مدیرعامل شاتل از تبعیض در فیلترینگ اپراتورهای ثابت و همراه خبر داد

از این رو، آن کاربری که یک بسته اینترنت چند صد گیگابایت از یک اپراتور ثابت خریده؛ به امید اینکه بتواند بازی آنلاین داشته باشد یا هر شب استریم ویدئو کند یا دانلودهای خود را انجام دهد و بعد برای روزهای پی در پی و متوالی، دسترسی به اینترنت بین‌الملل نداشته و پلتفرم‌های مد نظر او فیلتر بودند؛ چگونه باید زمان از دست رفته و حجم بسته اینترنت مصرف نشده خود را جبران کند؟

اینستاگرام، بخش بزرگی از مصرف اینترنت کاربران را تشکیل می‌داد که از روز ۳۰ شهریور ماه، فیلتر شد و در صورت مالی شرکت‌های FCP مانند آسیاتک و های وب نیز کاملا به چشم می‌آید.


اگر برای خرید مودم، اینترنت و تجهیزات شبکه سوال داشتید یا نیاز به راهنمایی و کمک دارید؛ کانال تلگرام شبکه‌چی به آی‌دی shabakehchi@ را فالو و پرسش خود را برای مدیر کانال بفرستید تا جواب دهیم.

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا