شرکت مخابرات تعرفه اینترنت مصرف منصفانه را تغییر داد (افزایش حجم و مصرف آزادانه)

در فضای رقابتی که میان شرکت‌های اینترنتی سر ارایه حجم بیشتر اینترنت مصرف منصفانه به راه افتاده است؛ شرکت مخابران ایران که پایین‌ترین حجم را ارایه داده بود؛ ناچار شد تغییراتی در تعرفه‌های خود بدهد.

تا کنون و در چند روز اخیر؛ چندین شرکت از جمله شرکت مخابرات اقدام به تغییر تعرفه‌های اینترنت خود کردند. 

جدول زیر تعرفه‌های اولیه شرکت مخابرات ایران برای اینترنت منصرف منصفانه بود. تعرفه‌هایی که با استقبال کاربران روبرو نشد.

چون در حالی که شرکت‌های دیگر حجم‌های ۱۵۰ و ۱۶۰ نهایتا ۱۲۰ گیگابایت را برای سرویس ۱۶ مگابیت خود با قیمت ۸۰ هزار تمان عرضه کرده بودند؛ شرکت مخابرات ایران حجمی ۱۳۰ گیگابیت را اعلام کرده ولی تذکر داده بود که از این حجم ۶۵ گیگابایت برای ترافیک بین‌الملل و ۶۵ گیگابایت برای ترافیک داخل است.

حالا نگاهی به جدول تعرفه‌های جدید مخابرات می‌اندازیم:

همان‌طور که مشاهده می‌کنید؛ حجم سرویس ۱۶ مگابیت با قیمت ۸۰ هزار تومان به ۳۵۰ گیگابایت رسیده است. مخابرات توضیح می‌دهد که یک دوم این حجم یعنی ۱۷۵ گیگابایت به ترافیک بین‌الملل و باقی به ترافیک داخلی اختصاص دارد. ترافیک داخلی نیز خودش یک دوم محسوب می‌شود یعنی اگر کاربری ۲۰ گیگابیت مصرف کند؛ ۱۰ گیگابیت در نظر گرفته خواهد شد.

 

تعرفه سرویس‌های اینترنت مصرف منصفانه دوره‌ای شرکت مخابرات ایران نیز به صورت زیر است:

با شرایط جدید و تغییراتی که شرکت مخابرات در تعرفه‌های خود ایجاد کرد؛ اکنون یکی از بهترین شرکت‌ها از نظر پیشنهاد حجم محسوب می‌شود و می‌تواند با دیگران رقابت کند. 

در اینترنت مخابرات، اگر حجم کاربر به اتمام برسد؛ می‌تواند حجم جدید به قیمت هر گیگابایت ۲ هزار تومان خریداری کند یا با اینترنت سرعت کاهش یافته به اندازه ۱۲۸ کیلوبایت باقی روزهای ماه را سر کند.