اخبار جهان

اینترنت ماهواره‌ای رایگان برای کشورهای خاورمیانه راه‌اندازی می‌شود

شرکت Quika اعلام کرده اولین ماهواره اینترنتی مخصوص خاورمیانه و شمال آفریقا را به سوی آسمان پرتاب می‌کند.

این شرکت می‌خواهد دسترسی به اینترنت رایگان و پرسرعت را برای کشورهای در حال توسعه در این منطقه از طریق ماهواره‌های اینترنتی فراهم کند. ظاهرا دسترسی به این اینترنت پرسرعت و رایگان از سه ماهه دوم سال ۲۰۱۸ فراهم می‌شود.

این طرح شرکت Quika بخشی از یک طرح بزرگ برای دسترسی مردم و کشورهای در حال توسعه در سراسر جهان است. شرکت Quika زیرمجموعه شرکت فضایی Talia است.

این شرکت می‌گوید به دنبال ایجاد برابری اقتصادی و اجتماعی در دسترسی رایگان به اینترنت است.

شرکت Quika اطلاعات بیشتر و جزیی‌تری از پروژه خود نداده است. مثلا نمی‌دانیم سرعت این اینترنت رایگان چقدر است و چه پهنای‌باندی در نظر گرفته شده است. همین‌طور؛ چگونه می‌توان به این اینترنت متصل شد و دقیقا در چه کشورهایی قابل استفاده است.

فقط می‌دانیم این سرویس اینترنت ماهواره‌ای از نیمه سال ۲۰۱۸ راه‌اندازی می‌شود.

تا کنون چندین شرکت از جمله گوگل و فیسبوک سعی کردند اینترنت ماهواره‌ای رایگان برای برخی مردم کشورها و نقاط جهان فراهم کنند تا شکاف بزرگ میان جوامع برطرف شود.

گفتنی است نزدیک به ۳.۹ میلیارد نفر (۵۳ درصد کل جمعیت جهان) هنوز به اینترنت دسترسی ندارند.

 

‫5 دیدگاه ها

    1. استعمار جدید با اینترنت انجام میشه
      هرچه مردم بیشتر به اینترنت دسترسی داشته باشند؛ از گوگل و فیسبوک و … بیشتر استفاده می‌کنند.
      البته خوبه همه مردم جهان به اینترنت پر سرعت دسترسی داشته باشند. ذاتا و به نفسه خوبه ولی براشون سود غیرمستقیم هم دارد

    2. استفاده از پتانسیل های جمعیت بالای مناطقی همچون خاور میانه و شمال آفریقا که عموما کشور های ثروتمند از نظر منابع و درآمد صادرات نفتی هستند میتواند طمع شرکت های بزرگ چند ملیتی برای تصاحب بازار های مصرف این مناطق را برانگیخته کند و هر شرکت یا پایگاه داده ای که بتواند در جهت جذب این بازار پر مصرف پیشگام باشد میتواند سود کلانی را برای خود و شرکای تجاریش به ارمغان بیاورد . ضمن اینکه با ارائه خدمات چشمگیر و رایگان اینترنت پرسرعت و نامحدود در جهت پیشرفتهای علمی، تکنولوژیکی ،صنعتی در کنار تحولات فرهنگی و اجتماعی نیز قدم برداشته و زمینه تحقق دهکده جهانی را با برداشتن شکافهای بزرگ میان جوامع انسانی ایجاد کنند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا