راهنمای خرید

راهنمای خرید بهترین اینترنت TD LTE نامحدود

بررسی شرکت‌های ارائه‌دهنده اینترنت td lte ایفینت با مودم TD

روزگاری دنبال اینترنت مخابرات نامحدود بودیم؛ بعد دنبال اینترنت ۴G نامحدود رفتیم و حالا که اپراتورهای موبایل، تقریبا بسته‌های اینترنت نامحدود خود را حذف کردند یا عملا محدود کردند؛ دنبال اینترنت td lte نامحدود هستیم.

به طور کلی، در همه‌جای دنیا، کاربران عاشق اینترنت نامحدود هستند و البته در همه‌جای دنیا به جز ایران، اپراتورها تمام تلاش خود را می‌کنند که یک نت نامحدود واقعی به کاربران بدهند. در ایران، برعکس اتفاق می‌افتد و اپراتورهای موبایل و شرکت‌های اینترنتی، تمام تلاش خود را به کار می‌گیرند که با هر حربه و حیله‌ای، تبلیغات اینترنت نامحدود بدهند ولی جایی و طوری، بسته اینترنت محدود بفروشند.

در ماه‌های گذشته، شرکت‌های مختلفی دست به تبلیغات اینترنت td lte بی نهایت و ایفینیت زدند. با یک سرچ در اینترنت می‌توانید به شرکت‌هایی برسید که شعارشان «اینترنت پرسرعت TD-LTE اینفینت» یا «اینترنت نامحدود واقعی بدون نیاز به خرید حجم اضافی»، «TD-LTE نامحدود، اینترنتی که تمام نمی‌شود»، «بی‌نهایت ترافیک با سرعت بالا» و … برسید اما آیا واقعا این سرویس‌های اینترنت، نامحدود هستند؟ هزینه و تعرفه هریک چقدر است و بهترین اینترنت TD LTE کدام است؟

td lte اینترنت ایرانسل

در این مقاله، می‌خواهیم کمی درباره اینترنت td lte بی نهایت یا نامحدود صحبت کنیم و بگوییم اساسا چه نوع اینترنتی است و مزایای اینترنت TDLTE نامحدود چیست و بعد سراغ معرفی و بررسی و مقایسه چند سرویس اینترنت برویم؛ بدون اینکه درگیر تبلیغات و نام برندها شویم.

اینترنت TDLTE نامحدود چیست؟

اینترنت td-lte یک نوع اینترنت ثابت نسل چهار موبایل و مبتنی بر فناوری و شبکه‌های LTE است که نیازی به خط تلفن ثابت و کابل‌کشی ندارد و همانند اینترنت همراه یا موبایل، شما نیاز به یک مودم و سیم‌کارت دارید تا به اینترنت وصل شوید.

برای استفاده از اینترنت TD باید یک مودم TD خریداری کنید و بعد شرکت سرویس‌دهنده اینترنت به شما سیم کارت TD بدهد. چون، از نظر فنی، فرکانس‌های رادیویی اینترنت TD با فرکانس‌های رادیویی اینترنت ۴G یا موبایل متفاوت است و شما نیاز به مودمی دارید که از فرکانس رادیویی TD شرکت اینترنتی شما پشتیبانی کند.

برخی مودم‌ها هم از اینترنت همراه (که FDD گفته می‌شود) و هم از اینترنت TD پشتیبانی می‌کنند ولی همه مودم‌های همراه و رومیزی سیم‌کارتی این‌طور نیستند و شما در هنگام خرید مودم برای اینترنت تی دی باید دقت کنید که حتما از سیم‌کارت و سرویس اینترنت شما پشتیبانی کند. برای سهولت کار مشتریان، غالب شرکت‌های ارائه‌دهنده اینترنت TDLTE اقدام به ارائه مودم مخصوص آن هم می‌کنند.

 اینترنت td lte ایرانسل چیست

اما اینترنت TDLTE نامحدود چیست؟ اصولا به اینترنتی نامحدود یا بی نهایت یا اینفینت (Infinite) گفته می‌شود که در آن صحبتی از حجم بسته اینترنت نباشد و فروش سرویس براساس زمان و مثلا ماهیانه یا سه ماه و یک ساله باشد. در این سرویس، کاربر مجاز است هر چقدر که می‌خواهد، ترافیک اینترنت داشته باشد و هیچ‌گونه سقفی برای مصرف حجم اینترنت نداشته باشد.

قراردادهای اینترنت Infinite به صورت ماهیانه و سالیانه است و در آن‌ها نامی از حجم برده نمی‌شود. غالب سرویس‌های اینترنت در خارج از کشور به این شکل هستند و شما یک ماه یا سه ماه یا یک سال مشترک اینترنت استارلینک یا اینترنت فیبر نوری گوگل یا اینترنت ۵G ورایزون می‌شوید و با خیال راحت، ترافیک مورد نیاز خود را مصرف خواهید کرد.

اما در ایران، متاسفانه تعریف جدیدی از «نامحدود» توسط اپراتورهای موبایل ارائه شده است. مثلا همراه اول می‌گوید بسته اینترنت نامحدود شبانه با آستانه مصرف ۱۰۰ گیگابایت یا مبنا تلکام می‌گوید اینترنت تی دی ال تی ای نامحدود با آستانه مصرف ۴۰۰ گیگابایت ترافیک داخلی و ۲۰۰ گیگابایت ترافیک بین‌الملل ماهیانه.

بیشتر بخوانید: ۱۱ مودم TD-LTE جذابی که می‌توانید هم‌اکنون در بازار ایران خریداری کنید

واقعیت این است که نباید این سرویس‌های اینترنت را نامحدود و اینفینت بخوانیم اما در مقایسه با سرویس‌های دیگری که حجم بسته محدودی دارند و مثلا ماهیانه چند ده گیگابیت بیشتر نمی‌دهند یا در طول کل سال ۲۰۰ گیگابایت اینترنت بین‌الملل می‌دهند؛ یک جورهایی و به زعم شرکت‌های اینترنتی، اینترنت اینفینت می‌شود.

البته در ایران، شرکت‌هایی مانند زی‌تل را هم داریم که به معنای واقعی کلمه یک سرویس اینترنت نامحدود می‌دهد و شما ماهیانه یا سه ماه و شش ماه و یک سال مشترک اینترنت می‌شوید.

مزایای اینترنت TDLTE

چرا این روزها، همه به دنبال خرید اینترنت TD هستند؟ چند دلیل عمده و کاملا درست و منطقی دارد که در واقع مزایای اینترنت TD-LTE هستند:

۱- تعرفه اینترنت TD-LTE ارزان و به صرفه است

در سال ۱۴۰۱، در میان همه اینترنت‌هایی که در ایران ارائه می‌شود؛ اینترنت ADSL ارزان‌ترین و پس از آن اینترنت TDLTE است. اینترنت تی دی بسیار ارزان‌تر از اینترنت موبایل یا همراه است و قیمت بسته‌های آن برای کاربران خانگی عالی است در حالی‌که سرعت و مشخصات و نحوه استفاده آن مشابه اینترنت موبایل است.

 اینترنت td lte برای بازی آنلاین

اجازه بدهید یک مثلا بزنیم: تصور کنید می‌خواهید یک بسته اینترنت موبایل یک ماهه برای مصارف خانگی بخرید. ایرانسل بهترین بسته اینترنت موبایل یک ماهه‌ای که به شما می‌دهد؛ بسته ۷ گیگابایت ۳۰ روزه به قیمت ۲۸۲۰۰ تومان بدون در نظر گرفتن مالیات بر ارزش افزوده است. اگر مصرف اینترنت ماهیانه شما ۲۰ گیگابایت باشد؛ باید سه بار بسته ۷ گیگابایت را خریداری کنید که می‌شود حدود ۸۵ هزار تومان.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید بسته اینترنت TD-LTE ایرانسل در سال ۱۴۰۱

حالا اگر سراغ اینترنت TDLTE ایرانسل بروید و بخواهید یک بسته اینترنت ماهیانه بخرید؛ اولا می‌توانید بسته‌ای از ۹ گیگابایت تا ۳۰۰ گیگابایت را انتخاب کنید؛ یعنی حجم بیشتری بخرید. قیمت بسته ۲۰ گیگابایت ۳۰ روزه تی دی ایرانسل نیز ۴۰ هزار تومان بدون مالیات بر ارزش افزوده است. یعنی شما با نصف هزینه، می‌توانید یک بسته اینترنت بخرید. با ۸۵ هزار تومان می‌توانید یک بسته اینترنت TD با حجم ۴۰ الی ۵۰ گیگابایت خریداری کنید.

پس، برای افرادی که به دنبال اینترنت ارزان برای خانه هستند؛ اینترنت TDLTE بسیار به صرفه است.

۲- نصب و راه اندازی اینترنت پرسرعت TD-LTE آسان است

مزیت بزرگ دیگر اینترنت TD، عدم نیاز به خط تلفن ثابت، کابل‌کشی در خانه یا محل کار و انتظار برای ارائه خط از سوی مخابرات یا شرکت‌ها است.

شما در کمتر از چند ساعت می‌توانید صاحب یک اینترنت پرسرعت شده و از تی دی ال تی ای استفاده کنید. کافی است وارد سایت یک سرویس‌دهنده TD شده و ثبت‌نام کنید و سریعا مودم و سیم‌کارت را دریافت و به برق زده و روشن کنید.

در بسیاری از شهرها، حاشیه شهرها، نقاط پرجمعیت کشور که دسترسی به اینترنت ثابت میسر نیست؛ اینترنت TDLTE بهترین گزینه است. اشاره کردیم که اینترنت تی دی مشابه اینترنت موبایل است با این تفاوت که به جای گوشی، نیاز به مودم و سیم کارت TDLTE دارید.

۳- حجم بسته‌های اینترنت TD زیاد است

در اوضاعی که حجم بسته‌های اینترنت ۴G بیشتر از چند گیگابایت نیست و اپراتورهای موبایل، بسته‌های بلندمدت حجم‌دار خود را حذف کردند؛ شما در اینترنت TD می‌توانید بسته‌هایی با حجم‌های بسیار بالا داشته باشید و براساس نیاز و ترافیک مصرفی خودتان، بسته اینترنت بخرید.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید بسته اینترنت TD-LTE مبین نت در سال ۱۴۰۱

ایرانسل بسته اینترنت TDLTE یک ساله با حجم ۳۶۰ گیگابایت دارد؛ مبین‌نت بسته اینترنت ۱۱۰۰ گیگابایت می‌دهد. سایر شرکت‌های TDLTE نیز بسته‌های اینترنت پرحجم و بلندمدت دارند که برای دانلود، استریم بازی و ویدئو و فیلم، تولید محتوا، آموزش آنلاین و کارهای سنگین روی اینترنت مناسب هستند.

حتی سرویس‌های اینترنت td lte نامحدودی که باز آستانه مصرف دارند؛ باز حجم نسبتا خوبی ارائه می‌دهند و می‌تواند نیازهای کاربران را برطرف کند.

بهترین اینترنت TD LTE نامحدود

حالا که درباره اینترنت TD و مزایای آن صحبت کردیم؛ در ادامه نگاهی به بهترین اینترنت TDLTE خواهیم انداخت:

اینترنت TDLTE زی تل: نامحدود واقعی

شرکت زی تل چند سرویس اینترنت TD LTE می‌دهد که همگی نامحدود واقعی هستند. شما به جای اینکه حجم بخرید؛ از این شرکت اشتراک ماهیانه و سه ماهه و شش ماهه و یک ساله خریداری می‌کنید.

زی تل زیرساخت شبکه و انتن‌های خودش را دارد و فقط در تهران و کرج سرویس می‌دهد. وقتی با زی تل تماس می‌گیرید؛ ابتدا کارشناسان این شرکت برای شما وضعیت سنجی کرده و بعد یک مودم بیرونی نصب می‌کنند که با کابل به یک روتر داخل خانه وصل می‌شود.

اینترنت TDLTE زی تل خانگی

سرویس اینترنت TDLTE خانگی زی تل برای یک ماه از ۲۱۵ هزار تومان است و شامل هیچ‌گونه آستانه مصرفی نیست. ۸۰۰ هزار تومان به صورت ودیعه برای دریافت مودم می‌دهید که در پایان اشتراک می‌توانید پس بگیرید. هزینه نصب و راه‌اندازی ندارد و سرعت آن نیز حداکثر ۴۰ مگابیت برای مصارف خانگی و ۵۰ مگابیت برای مصارف سازمانی و شرکتی است.

اینترنت TDLTE زی تل سازمانی

زی تل یک اینترنت Unlimited دیگر به نام Airfiber دارد که مخصوص مجتمع‌های مسکونی، برج‌های تجاری و اداری و مراکزی است که می‌خواهند گروهی از یک سرویس اینترنت به صورت اشتراکی استفاده کنند.

اگر در تهران و کرج ساکن باشید و واقعا یک اینترنت TD نامحدود بخواهید؛ بهترین گزینه پیشنهادی برای شما اینترنت زی تل است.

اینترنت TDLTE مبنا تلکام: اینفینت با آستانه مصرف ۲۰۰ گیگابایت ماهیانه

مبنا تلکام از اولین شرکت‌هایی بود که رو به شعار اینترنت اینفینت و بی نهایت واقعی آورد و در مقطعی هم یک سرویس‌های اینترنت TD-LTE نامحدود به مشترکان می‌داد ولی با مرور زمان و افزایش کاربران، ناچار شد یک آستانه مصرف برای سرویس‌های اینترنت اینفینت خود تعریف کند.

در حال حاضر، سرویس‌های این شرکت به گفته سایت مبنا تلکام دارای آستانه مصرف ۴۰۰ گیگابایت داخلی و ۲۰۰ گیگابایت بین‌الملل ماهیانه هستند. شما می‌توانید سرویس‌های اینترنت مبنا تلکام را بدون مودم TD یا همراه با مودم TD خریداری کنید.

td lte خرید اینترنت

هزینه سرویس یک ماهه مبنا تلکام بدون مودم ۳۹۰ هزار تومان و با مودم ۲۳۹۰۰۰۰ تومان است. ۹۰ هزار تومان هزینه نصب و راه‌اندازی از کاربر دریافت می‌شود و حداکثر سرعت اینترنت نیز ۴۰ مگابیت بر ثانیه است.

برای افرادی که ترافیک مصرفی بالایی در ماه دارند و می‌خواهند واقعا از استرس و نگرانی تمام شدن بسته اینترنت خلاص شوند؛ دریافت td lte نامحدود مبنا تلکام جذاب خواهد بود؛ اگرچه نسبت به اینترنت زی تل هزینه بالاتری دارد اما در سراسر کشور در دسترس است.

اینترنت TDLTE ماهان نت: نامحدود با آستانه مصرف ۱۵۰ گیگابایت ماهیانه

شرکت دیگری که اقدام به ارائه اینترنت TD نامحدود کرده است؛ ماهان نت است. این شرکت نیز دو سرویس «نامحدود خانگی» و «نامحدود سازمانی» کرده است که مشخصات آن‌ها در جدول زیر مشاهده می‌شوند:

 اینترنت td lte با حجم نامحدود

آستانه مصرف سرویس نامحدود خانگی ۱۵۰ گیگابایت بین‌الملل در ماه و با قیمت ۲۰۰ هزار تومان است. سرویس نامحدود سازمانی ماهان نت نیز ۵۰۰ هزار تومان با آستانه مصرف ۴۰۰ گیگی است. این قیمت‌ها بدون محاسبه مودم و نصب و راه‌اندازی هستند.

نکته مهمی که باید درباره اینترنت TDLTE ماهان نت گفته شود؛ بحث سرعت اینترنت در دو بازه زمانی ۸ صبح تا ۱۸ عصر و از ۱۸ عصر تا ۸ صبح است که حسابی توی ذوق مشتری می‌زند.

ماهان نت می‌گوید در سرویس نامحدود خانگی، سرعت TD در بازه ۸ صبح تا ۱۸ عصر فقط ۱۰ مگابیت ولی از آن به بعد تا ۸ صبح فردا ۴۰ مگابیت می‌شود. این در حالی است که اکنون تقریبا سرعت همه سرویس‌های اینترنت TDLTE نزدیک به ۴۰ مگابیت و بالاتر است.

اینترنت TDLTE تک نت: نامحدود با آستانه مصرف ۱۵۰ گیگابایت ماهیانه

در طرح اینترنت بی نهایت تک نت، سرعت تا ۴۰ مگابیت تضمین شده است؛ مودم امانی است ولی باز شما یک آستانه مصرف ماهیانه ۱۵۰ گیگابایت خواهید داشت یا در سال می‌توانید ۱۸۰۰ گیگابایت مصرف اینترنت داشته باشید و پس از آن سرعت روی ۵ مگابیت قفل می‌شود تا طرح را دوباره تمدید کنید.

هزینه سرویس نامحدود تک نت با مودم tf-i60 g1 حدودا یک ساله ۸.۵ میلیون تومان می‌شود.


اگر برای خرید مودم، اینترنت و تجهیزات شبکه سوال داشتید یا نیاز به راهنمایی و کمک دارید؛ کانال تلگرام شبکه‌چی به آی‌دی shabakehchi@ را فالو و پرسش خود را برای مدیر کانال بفرستید تا جواب دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا