گزارش آگهی

۱۰ نکته‌ برای خرید بلیط هواپیما با قیمت مناسب

بسیاری از افراد برای خرید بلیط هواپیمای  به دنبال بهترین راه و روش برای خرید بلیط ارزان قیمت و مناسب هستند. چطور می‌توان بلیط  مناسب را خریداری کرد؟ ریزه‌کاری‌ها و نکته‌های خرید بلیط هواپیما از علی بابا چیست؟

قیمت خوب و مناسب فاکتور مهمی در انتخاب بلیط است زیرا برای بسیاری از افراد که به سفر تفریحی، زیارتی، درمانی یا تحصیلی می‌روند پرداختن رقم‌های کلان وجود ندارد و بلیط هواپیما با توجه به قیمت دلار و ارزهای  اغلب گران تمام می‌شود. ولی روش‌هایی وجود دارد که با توجه به آن می‌توانید بلیطی با قیمت مناسب بیابید.

در اینجا ۱۰ نکته مهم و اساسی برای خرید بلیط را بیان می‌کنیم که با استفاده از آن می‌توانید بلیط مورد نظر خود را با قیمت کمتر بیابید، یکی از مهم‌ترین این راه‌ها خرید زودهنگام بلیط است، خرید در لحظات آخر و همچنین چندین ماه مانده به تاریخ پرواز می‌تواند بسیار به‌صرفه باشد. اگر شما اصرار بر استفاده از شرکت هواپیمایی خاصی نداشته باشید و همچنین در شهر مقصد خود انعطاف‌پذیر باشید نیز می‌توانید بلیط‌های مناسبی بیابید.

اهمیت زمان در خرید بلیط هواپیما با قیمت مناسب

بلیط هواپیما در سفرهای  در حدود یک سوم یا شاید نیمی از هزینه سفر را تشکیل می‌دهد و با کاهش هزینه‌ای که برای بلیط می‌پردازید ممکن است هزینه سفر بسیار مناسب‌تر شود؛ بنابراین یافتن روش‌ها و نکته‌هایی برای خرید بلیط  با قیمت مناسب اهمیت دارد.

بلیط هواپیمای  را شرکت‌های گوناگونی ارائه می‌دهند و با توجه به نوع خدمات و کیفیت آن قیمت این بلیط‍‌ها نیز متفاوت است، علاوه بر این اگر بلیط را زودتر تهیه کنید نیز به دلیل پرداخت مبلغ چند ماه قبل سفر، شرکت‌ها مبلغ کمتری از شما دریافت خواهند کرد، اگر هواپیمایی در لحظات آخر بدون مسافر باقی بماند و مسافران اندکی داشته باشد نیز شرکت‌های هوایی نرخ بلیط را کاهش می‌دهند تا مسافرانی برای این سفر هوایی جذب کنند.

بنابراین اگر برنامه‌ریزی طولانی‌مدتی برای سفر دارید و میدانید که چندین ماه دیگر سفری به کشوری  خواهید داشت زودتر اقدام به خرید بلیط کنید. اگر هم برنامه‌ریزی خاصی ندارید و مایلید سفر  بروید و زمان آن برای شما مهم نیست می‌توانید از بلیط لحظه آخر استفاده کنید البته ممکن است این اقدام موفقیت‌آمیز نباشد و بلیط مورد نظر شما تمام شود ولی در مواردی نیز می‌توانید با قیمت بسیار مناسب بلیط  خود را تهیه کنید.

بلیط خود را چند ماه زود خریداری کنید

خرید بلیط چندین ماه زودتر از زمان سفر روشی مناسب برای خرید است. قیمت بلیط هر چه به تاریخ پرواز نزدیک شوید بیشتر خواهند شد. بهترین زمان برای خرید بلیط به این شیوه ۱۰ تا ۱۱ ماه قبل از سفر است.

اگر دیر به پرواز برسیم چه‌کار کنیم؟

در لحظات آخر خرید کنید

یک روش بسیار به صرفه ولی پر ریسک خرید بلیط در آخرین لحظات است. به‌این‌ترتیب آخرین قیمت بلیط هواپیما  که اعلام‌شده را پرداخت خواهید کرد که به‌طورمعمول قیمتی مناسب و ارزان است.

در زمان خلوت سال سفر کنید

برخی از ایام برای سفر طرفداران بیشتری دارد اول و آخر هر فصل به دلیل وجود مسافر و گردشگرهای فراوان قیمت بلیط  افزایش پیدا می‌کنید ولی در وسط هر فصل مسافران کمتری تمایل به سفر و گردش دارند و قیمت‌های بلیط مناسب‌تر خواهد بود. در این ایام دانشجویان سفر نمی‌کنند و دوره تعطیلات اکثر افراد نیز نیست. خرید بلیط هواپیما  برای سفر در اواسط فصول می‌توان بسیار به‌صرفه‌تر از سایر زمان‌ها باشد.

آنلاین خرید کنید

خرید آنلاین بلیط هواپیما  به چند دلیل می‌تواند مناسب باشد، علاوه بر صرفه‌جویی در وقت و سرعت عمل این شیوه خرید برای یافتن بهترین قیمت‌ها نیز مناسب است. اگر شما به سایت‌های معتبر خرید بلیط  مراجعه کنید چند روش برای یافتن بهترین قیمت در تاریخ‌های متفاوت خواهید داشت و با اطمینان می‌توانید کمترین قیمت را بپردازید. با استفاده از سایت علی بابا نیز می‌توانید بلیط هواپیما  علی بابا را با بهترین قیمت خریداری کنید.

به سایت معتبر مراجعه کنید

امروزه افراد کمتری برای خرید بلیط هواپیما  به آژانس‌های مسافرتی مراجعه می‌کنند و تمایل مسافران به خرید آنلاین بیشتر شده است. سایت‌های فراوانی برای خریدوفروش بلیط  وجود دارد ولی برای جلوگیری از ضررهای احتمالی به خاطر داشته باشید که به سایت معتبر مراجعه کنید.

قیمت‌ها را مقایسه کنید

وقتی به‌صورت آنلاین خرید می‌کنید این امکان را نیز دارید که قیمت‌های بلیط شرکت‌های هواپیمایی مختلف را با هم مقایسه کنید و همین‌طور روزهای مختلف هفته را نیز بررسی کرده و بهترین تاریخ و زمان و شرکت هوایی را که کیفیت مناسب و همچنین قیمت پایین‌تری دارد انتخاب کرده و بلیط  خود را خریداری کنید.

انعطاف‌پذیر باشید

اگر در انتخاب شرکت هواپیمایی، انتخاب شهر مقصد و همین‌طور انتخاب زمان انعطاف‌پذیر باشید می‌توانید بلیط  با قیمت مناسب بیابید.

 عجله نکنید

در خرید از سایت‌های آنلاین گاهی با بلیط بسیار ارزانی روبه‌رو می‌شوید که قیمت آن‌ها شما را متعجب می‌کند، این بلیط‌ها قیمت و کیفیتی مناسب دارند ولی زمان شروع پرواز و انتهای آن بسیار طولانی است. در واقع این بلیط‌ها برای افرادی که عجله ندارند مناسب است.

اگر شما به همراه کودک خود سفر می‌کنید این بلیط  مناسب شما نیست ولی اگر به تنهایی سفر می‌کنید و برای رسیدن به مقصد عجله ندارید می‌توانید از بلیط  با توقف در دو یا سه فرودگاه استفاده کنید. گاهی سفر ۶ ساعته شما بیش از یک روز به طول می‌انجامد ولی قیمت نهایی که برای بلیط می‌پردازید بسیار به‌صرفه است.

شهر مقصد را تغییر دهید

گاهی شما قصد سفر به ایتالیا را دارید ولی برایتان اهمیتی ندارد ابتدا در کدام شهر گردش کنید و سپس به سایر شهرها بروید. اگر برنامه سفر شما از قبل برنامه‌ریزی نشده و یک سفر کاری نیست می‌توانید از این روش برای کاهش هزینه سفر استفاده کنید. با مقایسه قیمت بلیط  و کیفیت خدمات آن در شهرهای مختلف یک کشور بلیط ارزان‌تر را انتخاب کنید. قیمت بلیط  به شهرهای مختلف در یک کشور با هم تفاوت دارد و می‌توانید به این روش بهترین و مناسب‌ترین بلیط را انتخاب کنید.

روز سفر خود را تغییر دهید

قیمت بلیط هواپیما در روزهای مختلف هفته متفاوت است. اگر روز خاصی را برای سفر در نظر ندارید و یا می‌توانید یکی دو روز سفر خود را جا به جا کنید بهتر است قیمت و شرایط بلیط‌ها در روزهای بعد و قبل را نیز بررسی کنید. به‌این‌ترتیب بهترین بلیط در بازه زمانی که لازم دارید را می‌یابید و خریدی به‌صرفه خواهید داشت.

از نتایج تحقیقات استفاده کنید

بررسی‌هایی که محققان انجام داده‌اند نشان داده است برای خرید بلیط به‌صرفه و مناسب بهتر است در روزهای شنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه سفر کنید. روزهای آخر هفته بلیط هواپیما گران‌تر خواهد بود

۷ هفته پیش از پرواز بهترین زمان برای خرید بلیط است و ۱۴ روز قبل از تاریخ پرواز زمان بدی برای خرید است؛ زیرا قیمت بلیط هواپیما آنی است و هرلحظه تغییر می‌کند.


اگر برای خرید مودم، اینترنت و تجهیزات شبکه سوال داشتید یا نیاز به راهنمایی و کمک دارید؛ کانال تلگرام شبکه‌چی به آی‌دی shabakehchi@ را فالو و پرسش خود را برای مدیر کانال بفرستید تا جواب دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا