گزارش آگهی

خرید بلیط لحظه آخری چه مزایایی دارد؟

خرید بلیط لحظه آخری چند سالی هست که تبدیل به شیوه‌ رایج خرید بلیط هواپیما در بین مسافران شده است.

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که هنوز خیلی با بلیط لحظه آخری آشنا نیستید، یا در مورد خریدن این بلیط‌ها شک دارید این مقاله مخصوص شماست. رزرو دیرهنگام بلیط هواپیما یا در واقع خرید بلیط لحظه آخری از لحاظ عملی پاسخ مناسبی برای دو گروه است.

اول مسافرانی که خیلی دیر متوجه شده‌اند قرار است به مقصد خاصی سفر کنند و باید خیلی زود با خرید بلیط هواپیما خود را به مقصد موردنظرشان برسانند. دوم شرکت‌های هواپیمایی که در روزهای نزدیک به تاریخ پرواز، هنوز صندلی‌های خالی دارند، یا برخی مسافرانشان بلیط‌هایشان را کنسل کرده‌اند.

این دو گروه تعیین‌کننده‌ی سازوکار بلیط‌های لحظه آخری هستند. سازوکارهایی که باعث می‌شوند هم مسافران به مقصدشان برسند، هم شرکت‌های هواپیمایی خیلی ضرر نکنند. حالا احتمالا سوال شما هم باشد که مزایای خرید بلیط لحظه آخری چیست؟

پس با این مقاله همراه باشید. مطمئنم دفعه‌ بعد که برای خرید بلیط هواپیما از علی بابا اقدام می‌کنید، دنبال بلیط‌های لحظه آخری بگردید!

خرید بلیط لحظه آخری اغلب گزینه‌ ارزان‌تری است!

بلیط‌های لحظه آخری قیمت‌های متغیری دارند. بالا و پایین شدن این قیمت‌ها به عوامل مختلفی همچون فصل سفر، محبوبیت مقصد، تعداد پروازهای موجود، تعداد مسافران، تنوع شرکت‌های هواپیمایی در مسیر ذکر شده و … بستگی دارد. هنگام خرید بلیط لحظه آخری مقاصد محبوب، در فصولی که تقاضا بیش از حد نباشد، معمولاً قیمت‌ها به شکل باورنکردنی کم هستند.

قیمت باورنکردنی در فصل‌های اوج سفر

شاید کمی عجیب به نظر برسد. مگر می‌شود در فصل‌های اوج سفر یا به اصطلاح های‌سیزن هم به جای خرید بلیط هواپیما سراغ خرید بلیط لحظه آخری رفت؟ بله فقط با کمی جابجایی در تاریخ سفر این امکان وجود دارد.

مثلا اگر طوری برای سفرتان برنامه‌ریزی کنید که وقتی همه از سفر برمی‌گردند شما سفرتان آغاز شود، می‌توانید بلیط هواپیما را با قیمت استثنایی بخرید. مثلا اگر زمان مرخصی‌ نوروزیتان را کمی جابجا کنید و وقتی همه اواسط نوروز شروع به بازگشت از کیش می‌کنند شما تازه برای رفتن بلیط بخرید می‌توانید قیمت‌های فوق‌العاده‌ای پیدا کنید.

چطور بلیط لحظه آخری هواپیما بخریم؟

خدمات و امکانات برابر با خریداران بلیط‌های سیستمی

یکی از نگرانی‌های معمول هنگام خرید بلیط لحظه آخری این است که نکند خدمات متفاوتی به این مسافران ارائه شود.

باید به شما بگوییم که اصلا لازم نیست در مورد این موضوع نگران باشید. درواقع هیچ تفاوتی بین بلیط لحظه آخری و سیستمی وجود ندارد. پس اگر شما همیشه خرید بلیط هواپیما به شکل سیستمی را انتخاب می‌کردید، چرا که می‌ترسیدید خدمات کامل سفر هوایی به شما تعلق نگیرد، بهتر است دیگر نگرانی‌تان را دور بریزید. خرید بلیط لحظه اخری اصلاً به این معنا نیست که قرار است صندلی یا شرایط پروازی نامناسبی را تجربه کنید.

بگذارید یک‌بار برای همیشه این مسئله را برای شما حل کنیم؛ اما چطور؟ با توضیح منطق پایین بودن قیمت بلیط‌های لحظه آخری.

وقتی شما برای خرید بلیط هواپیما از علی بابا یا دیگر فروشنده‌ها استفاده می‌کنید، یکی از صندلی‌های موجود در آن هواپیما در شرکت هوایی مربوطه تیک می‌خورد؛ یعنی این صندلی خریداری شد.

بهترین حالت زمانی به دست خواهد آمد که تمام صندلی‌های یک هواپیما، چند روز قبل از پرواز تیک خورده باشد. خب اما این اتفاق همیشه نمی‌افتد و اغلب تعدادی صندلی به دلیل فروش نرفتن یا کنسل شدن برخی بلیط‌ها خالی می‌ماند. صندلی خالی هم یعنی ضرر شرکت هواپیمایی.

خب شرکت‌های هواپیمایی برای حل این مشکل تصمیم گرفته‌اند در روزهای منتهی به پرواز، بلیط ها را با قیمت کمتری به فروش برسانند. چرا که به‌هرحال فروش بلیط به قیمت ارزان‌تر بهتر از پرواز با صندلی خالی است. درواقع شما با خرید بلیط لحظه آخری قرار نیست در جای جداگانه‌ بنشینید یا خدمات متفاوتی دریافت کنید. شما حتی به نوعی برگ برنده‌ی آن شرکت هواپیمایی نیز هستید.

بلیط لحظه آخری مناسب سفرهای کاری

اگر از آن دسته آدم‌ها هستید که به خاطر شغلتان مجبورید سفرهای مرتبی داشته باشید خرید بلیط لحظه آخری معمولا گزینه‌ مناسبی برای شماست، مخصوصا اگر مقصدتان شهری باشد که هر روز تعداد معقولی پرواز دارد.

البته حواستان باشد که روی سخن ما با کسانی که هرز گاهی ماموریت‌های کاری می‌روند نیست، گرچه این افراد هم می‌توانند پیش از اقدام برای خرید بلیط هواپیما، بلیط‌های لحظه آخری را چک کنند؛ اما منظور ما بیشتر کسانی هستند که روزهای ابتدایی هفته به شهر خاصی سفر می‌کنند و پیش از آغاز شدن تعطیلات آخر هفته به تهران برمی‌گردند.

از آنجایی که در روزهای وسط هفته درخواست کمتری برای خرید بلیط هواپیما وجود دارد، معمولاً پیشنهادهای جذابی برای خرید بلیط لحظه آخری نصیبتان خواهد شد.

اطلاع از کاهش قیمت بلیط هواپیما، امکان جدید علی بابا

خب سعی کردیم به شکل مختصر و کوتاهی شما را با مزایای خرید بلیط لحظه آخری کنیم. آیا شما پیش از این هنگام خرید بلیط هواپیما از علی بابا، دنبال بلیط‌های لحظه آخری گشته‌اید؟ تجربه‌ی شما در سفر با بلیط‌های لحظه آخری چگونه بوده است؟


اگر برای خرید مودم، اینترنت و تجهیزات شبکه سوال داشتید یا نیاز به راهنمایی و کمک دارید؛ کانال تلگرام شبکه‌چی به آی‌دی shabakehchi@ را فالو و پرسش خود را برای مدیر کانال بفرستید تا جواب دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا