فناوری

کوالکام تراشه‌هایی برای دسترسی ارزان‌تر و راحت‌تر به وای‌فای ۶ و ۶ ای معرفی کرد

کوالکام به طور رسمی پلتفرم Immersive Home Platform را معرفی کرد که شامل ۴ تراشه جدید برای شبکه‌های مش وای‌فای است.

این تراشه‌ها با طراحی ماژولار کمک می‌کنند سرعت شبکه‌های وای‌فای خانگی گیگابیتی افزایش پیدا کند و روترهای مش وای‌فای بسیار کوچکی به اندازه کف دست بتوانند چنین سرعت‌هایی فراهم کنند.

هدف کوالکام این است استانداردهای وای‌فای ۶ و ۶E را پوشش دهد ولی با روش‌هایی آسان‌تر و قابل دسترس‌تر!

به عبارت دیگر، تراشه‌های جدید وای‌فای کوالکام نه تنها باعث کوچک‌تر شدن روترهای مش وای‌فای می‌شوند؛ بلکه قیمت این روتر را نیز کاهش داده تا شرکت‌های سازنده محصولات شبکه بتوانند با قیمت مناسب‌تری این فناوری را در اختیار مردم قرار دهند.

پیش به سوی وای‌فای ۶ ارزان‌تر

تراشه‌های Immersive Home 318 و Immersive Home 316 روی پلتفرم وای‌فای ۶ سه بانده هستند و همزمان امکان استفاده از هر سه باند رادیویی ۲.۴، ۵ و ۶ گیگاهرتز را به دست می‌دهند.

اما چیپ‌ست‌های Immersive Home 216 و Immersive Home 214 فقط از دو باند رادیویی ۲.۴ و ۵ گیگاهرتز پشتیبانی کرده و برای استفاده در محصولات سبک‌تر و مقرون‌به‌صرفه‌تر در پلتفرم وای‌فای ۶ ارائه شدند.

چندین شرکت با کوالکام برای استفاده از این تراشه‌ها همکاری می‌کنند و آن‌ها را پیش‌خرید کردند. از جمله شرکت‌های شیائومی، بلکین، تی‌پی‌لینک و غیره می‌خواهند از تراشه‌های Immersive Home Platforms در محصولات مش وای‌فای خود استفاده کنند.

به نظر می‌رسد تراشه‌های سری Immersive Home بیشتر برای افزایش پوشش‌دهی وای‌فای در خانه و رفتن به سوی ارتباطات هوشمند خانگی طراحی شدند اما آن‌ها از تاخیر بسیار کم هم پشتیبانی می‌کنند و برای بازی‌های آنلاین چند نفره، استفاده از سرویس‌های ابری و واقعیت مجازی هم مناسب هستند.

کوالکام امیدوار است با عرضه این تراشه‌ها، مردم بیشتری به وای‌فای ۶ ارزان‌تر و در دسترسی مجهز شوند و بتوانند از یک شبکه مش وای‌فای در خانه خود استفاده کنند. شیوع ویروس کرونا و موج دورکاری در خانه به همراه رقابت سر استریم ۴K باعث شده مردم به وای‌فای قوی‌تری نیاز داشته باشند.

اگر برای خرید مودم، اینترنت و تجهیزات شبکه سوال داشتید یا نیاز به راهنمایی و کمک دارید؛ پیچ اینستاگرام شبکه‌چی به آی‌دی shabakehchi.press@ را فالو و در دایرکت پرسش خود را مطرح کنید تا جواب دهیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا