فناوری

سرعت ۳.۳ گیگابیت در ۵G ایرانسل ثبت شد؛ سریع‌ترین سرعت اینترنت موبایل در ایران

بالاترین سرعت اینترنت موبایل در ایران به رکورد ۳.۳ گیگابیت بر ثانیه رسید.

نشریه پیوست موفق شده است از سایت ۵G ساختمان مرکزی ایرانسل تست سرعت بگیرد و رکورد سرعت اینترنت ایران را بشکند.

به گزارش این نشریه، در ساختمان مرکزی ایرانسل و با استفاده از گوشی هواوی میت ۴۰، سرعت ۳/۳۱۲ گیگابیت بر ثانیه برای دانلود روی شبکه ۵G ایرانسل به دست آمده است. رکورد قبلی سرعت ۵G ایرانسل در مرز ۲.۵ گیگابیت بر ثانیه بود که امروز شکسته شده و اکنون بالاترین سرعت اینترنت ایران است.

ایرانسل برای اولین بار یکم مرداد ۱۳۹۹، اولین سایت ۵G خود را در محل پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات راه‌اندازی کرد. یک هفته بعد هم دومین سایت ۵G ایرانسل در ساختمان مرکزی این اپراتور افتتاح شد. در اولین تست سرعت اینترنت ۵G در این سایت، سرعت دانلود حدود ۱.۵ گیگابیت بر ثانیه بود.

۲۱ آبان ماه، سومین سایت ۵G ایرانسل و اولین سایت بیرونی (Outdoor) این شرکت در دانشکده برق دانشگاه تربیت مدرس تهران رونمایی شد. قرار است به‌زودی چهارمین سایت ۵G ایرانسل در پارک طبیعت تهران راه‌اندازی شود و مردم با داشتن گوشی فایوجی به وای‌فای نسل پنج ایرانسل متصل شوند.

نشریه پیوست روز ۲۰ بهمن ماه با حضور در ساختمان مرکزی ایرانسل و تست سرعت نسل پنجم شبکه‌های موبایل این اپراتور، رکورد سرعت ۳.۳ گیگابیت بر ثانیه برای دانلود و ۱۰۹ مگابیت بر ثانیه برای آپلود را به ثبت رساندند.

گفتنی است که این سرعت اینترنت با حضور در کنار آنتن ۵G به دست آمده است و مردم عادی نمی‌توانند به این سرعت‌های دست پیدا کنند و سرعت‌های ۵G روی گوشی‌های آن‌ها بسیار کمتر خواهد بود.

هواوی در چین توانسته است در محیط سایت سرعت ۳/۶۷ گیگابیت بر ثانیه را نیز ثبت کند؛ اما بالاترین سرعت‌هایی که در استفاده‌های عمومی به ثبت رسیده در کشور عربستان است که سرعت ۴۱۴/۲ مگابیت بر ثانیه را ثبت کرده است.


اگر برای خرید مودم، اینترنت و تجهیزات شبکه سوال داشتید یا نیاز به راهنمایی و کمک دارید؛ کانال تلگرام شبکه‌چی به آی‌دی shabakehchi@ را فالو و پرسش خود را برای مدیر کانال بفرستید تا جواب دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا