اپلیکیشن

با این اپلیکیشن بهترین نقطه خانه برای دریافت امواج وای‌فای را بیابید

اپلیکیشن‌های موبایل زیادی برای سنجش قدرت امواج وای‌فای عرضه شده است اما می‌خواهیم به شما اپلیکیشنی را معرفی کنیم که همانند فلزیاب عمل می‌کند و با رسیدن به یک نقطه دارای قدرت آنتن‌دهی بالا؛ بوق می‌زند و شما را خبردار می‌کند.

اپلیکیشن Wi-Fi SweetSpots چندین مزیت دارد که از دیگر اپلیکیشن‌های وای‌فای مجزایش می‌کند. این نرم‌افزار می‌تواند قدرت شبکه وای‌فای خانه‌تان را ارزیابی کند و بهترین نقطه مکانی برای استفاده از اینترنت پرسرعت را نشان‌تان بدهد.

این اپلیکیشن می‌تواند به طور لحظه‌ای سرعت وای‌فای را گزارش کند و حتا با پخش صدا و بوق می‌تواند فاصله نسبی شما با روتر را بگوید یا خبردارتان کند اینجا که ایستاده‌اید، بهترین نقطه است. 

وقتی اپلیکیشن Wi-Fi SweetSpots را نصب و اجرا کردید، بی‌درنگ و به صورت زنده شروع به جست‌وجو برای امواج وای‌فای نزدیک شما کرده و سرعت اینترنت را می‌سنجد. 

سرعت وای‌فای روی نمودار نشان داده می‌شود و هرکجا که سرعت بالاتر برود، شیب نمودار بیشتر می‌شود. با زدن کلید Start می‌توانید شروع به قدم زدن در محیط کرده تا به بهترین نقطه برسید. می‌توانید این نقطه را روی اپلیکیشن ذخیره کنید. می‌توانید قابلیت بوق اپلیکیشن را فعال یا غیرفعال نمایید. 

با یافتن تمام نقاط مناسب استفاده از وای‌فای در هر اتاق یا بخش از خانه؛ از این به بعد می‌دانید در هر بخش کجا باید قرار بگیرید تا بیشترین سرعت وای‌فای و اینترنت را داشته باشید. 

یکی از مزیت‌های این اپلیکیشن نشان دادن قدرت امواج وای‌فای براساس معیار دسی‌بل است. این‌طوری می‌توانید حتا روترهای مختلف وای‌فای را با یکدیگر مقایسه کنید.

برای دریافت و استفاده از این اپلیکیشن روی اندروید و آی‌او‌اس به لینک‌های زیر مراجعه کنید:

 دانلود برای اندروید

دانلود برای آی‌او‌اس


اگر برای خرید مودم، اینترنت و تجهیزات شبکه سوال داشتید یا نیاز به راهنمایی و کمک دارید؛ کانال تلگرام شبکه‌چی به آی‌دی shabakehchi@ را فالو و پرسش خود را برای مدیر کانال بفرستید تا جواب دهیم.

میثاق محمدی‌زاده

دانش‌آموخته رشته کامپیوتر و علاقه‌مند ادبیات و فناوری؛ بیش از ۲۰ سال در نشریات و سایت‌های مختلف خبری و فناوری ایران نوشتم و هنوز تشنه یادگیری هستم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا