آموزش

یک ترفند ساده کمتر گفته شده برای افزایش سرعت اینترنت همراه

در میان همه ترفندهایی که برای افزایش سرعت اینترنت گوشی‌ها و اسمارت‌فون‌ها بیان می‌شود؛ به یک نکته یا ترفند کمتر اشاره شده است.

گاهی اوقات گوشی تلفن همراه یا مودم همراه به آنتن BTS دورتر وصل می‌شوند و در نتیجه سرعت اینترنت پایین‌تر از حد معمول است.

طبیعی است که هرچقدر دکل مخابراتی اپراتور تلفن همراه یا همان آنتن BTS به ما نزدیک‌تر باشد؛ سرعت اینترنت بیشتری را تجربه خواهیم کرد.

البته، این‌طور نیست که مثلا اگر چسبیده به آنتن اپراتورهای موبایل باشیم سرعت بیشتر و اگر یک متر از آن‌ها دورتر شویم سرعت کمتر شود. ارتباط میان فاصله دستگاه و آنتن‌ها از ضریب‌هایی تبعیت می‌کند که نشان‌دهنده دریافت امواج رادیویی بیشتر یا کمتر هستند.

به هر حال، به طور فرضی اگر به آنتن BTS دو کوچه آن‌ طرف‌تر خود وصل شوید سرعت بهتری خواهید داشت تا اینکه به آنتن BTS سه کوچه دورتر از خود وصل شده باشید.

اگر همیشه یک سرعت اینترنت همراه و دیتا نسبتا ثابتی را تجربه کردید و بعد در یک روز یا ساعت خاص متوجه شدید؛ افت سرعت زیادی دارید؛ شاید گوشی شما به طور خودکار و به هر دلیلی به BTS دورتر وصل شده باشد.

یک ترفند بسیار ساده برای افزایش سرعت اینترنت همراه

در این مواقع بهتر است گوشی را به حالت Airplane یا هواپیما ببرید و پس از چند ثانیه دوباره در حالت عادی قرار دهید یا اینکه یک بار گوشی خود را ریستارت کنید.

با انجام یکی از این کارها، گوشی تلفن همراه ناچار می‌شود دوباره آنتن‌یابی کند و احتمالا به آنتن BTS نزدیک‌تر وصل شود تا دوباره سرعت اینترنت افزایش پیدا کند.

برای مودم‌های همراه و رومیزی نیز این قضیه صادق است. کافی است یک بار مودم همراه خود را خاموش و روشن یا ریستارت کنید تا به یک آنتن موبایل نزدیک‌تر و قوی‌تر وصل شود.

شاید این ترفند از نظر شما خیلی ساده و پیش پا افتاده باشد ولی می‌تواند تاثیر بسیار زیادی روی سرعت اینترنت همراه شما داشته باشد.

یکی از دلایلی که برخی اوقات تنها با چند قدم جلو و عقب رفتن، نشانه‌های آنتن گوشی و مودم خاموش می‌شوند و سرعت اینترنت به شدت افت می‌کند؛ همین نکته است که در مکان‌یابی جدید، گوشی و مودم به آنتن دورتر متصل شدند.

اگر برای خرید مودم، اینترنت و تجهیزات شبکه سوال داشتید یا نیاز به راهنمایی و کمک دارید؛ پیچ اینستاگرام شبکه‌چی به آی‌دی shabakehchi.press@ را فالو و در دایرکت پرسش خود را مطرح کنید تا جواب دهیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا