۶ ترفند افزایش سرعت اینترنت TD-LTE

به‌روزرسانی ۱۸ خرداد ۱۳۹۹: اتصال روترهای وای‌فای به مودم TD-LTE

یکی از مشکلات مودم‌های TD-LTE که روی سرعت اینترنت نیز تاثیرگذار است؛ بحث وای‌فای مودم‌ها است. 

غالب مودم‌های TD-LTE در ایران وای‌فای تک بانده بسیار ضعیفی دارند. این وای‌فای فقط برای استفاده یک یا دو دستگاه کافی است و نمی‌توان چندین دستگاه را به آن وصل کرد.

همین‌طور، امکان استفاده از وای‌فای در مسافت دور میسر نیست. کافی است مودم تی‌دی‌ال‌تی در سالن پذیرایی خانه باشد و شما داخل اتاق خودتان بروید که از سالن ۲۰ الی ۳۰ متری فاصله دارد؛ مشاهده می‌کنید که اینترنت بسیار ضعیفی دریافت خواهید کرد.

یک روش حل مشکل وای‌فای مودم‌ها، استفاده از روترهای بی‌سیم است. یک روتر بی‌سیم دو بانده بخرید و با کابل شبکه به درگاه LAN مودم وصل کنید. می‌توانید وای‌فای مودم را کاملا خاموش کرده و اینترنت را به روتر بدهید تا از این به بعد فقط به روتر بی‌سیم پر قدرت خودتان وصل شوید.

فراموش نکنید که حتما باید روتر بی‌سیم را روی مود بریج یا تقویت‌کننده بگذارید. 

ارزشش را دارد که یک روتر دو بانده خریده و به مودم وصل کنید تا برای همیشه مشکل سرعت اینترنت TD-LTE شما حل شود. البته، اگر مشکل آنتن‌دهی ندارید ولی روی وای‌فای مودم سرعت اینترنت بسیار ضعیف است یا نمی‌شود بیشتر از یک دستگاه از آن استفاده کند.

آخرین به‌روزرسانی: ۱۱ آذرماه ۹۸

هر روز بر کاربران اینترنت TD-LTE افزوده می‌شود. 

 

برخی کاربران اینترنت TD-LTE را جایگزین اینترنت ADSL می‌دانند و برخی دیگر از کاربران هم قیمت بسته‌های ارزان‌تر TD-LTE را دلیلی برای مهاجرت به این نوع سرویس اینترنت بی‌سیم نسل چهارم می‌دانند.

البته، در این میان نباید از تبلیغات گسترده و پدید آمدن چندین اپراتور مجازی TD-LTE هم به راحتی گذشت.

به هر حال، کاربران اینترنت TD-LTE هر روز افزایش پیدا می‌کند بدون اینکه شاهد توسعه کامل شبکه پوشش سراسری این نوع سرویس اینترنت باشیم یا کیفیت خدمات اپراتور بهبود پیدا کند. 

مشکلات اخیر قطعی سرویس‌های اینترنت TD-LTE به خاطر پارازیت‌ها هم مشکلات کاربران TD-LTE را دو چندان کرده است.

خواننده‌های زیادی ناامیدانه و ملتمسانه دنبال روش‌ها و راه‌کارهایی برای افزایش کیفیت و سرعت TD-LTE هستند و می‌خواهند بدانند چگونه می‌توانند آنتن‌دهی و سرعت مودم‌های TD-LTE خود را افزایش دهند.

اگرچه مشکل اینترنت TD-LTE به طور کلی از سوی اپراتورها است ولی باز هم شاید ۶ ترفند و نکته ساده زیر بتواند برای برخی از کاربران مفید باشد:

۱- مودم TD-LTE با آنتن‌دهی بهتری انتخاب کنید

برای داشتن یک اینترنت TD-LTE بهتر و پر سرعت، در گام اول باید مودم TD-LTE خوبی انتخاب کنید.

اعتقاد داریم برخی مودم‌های TD-LTE مانند TF-i60 به طور طبیعی آنتن‌دهی ضعیف‌تری داشته و مودم‌هایی مانند GP2101 عملکرد بهتری دارند.

بنابراین؛ بهتر است هنگام خرید مودم TD-LTE کمی تحقیق کنید و نظرات کاربران در سایت‌های خرید، فروم‌ها و انجمن‌ها و بررسی‌ها را بخوانید.

غالبا، مودم‌هایی که همراه با طرح‌های تخفیف و رایگان به شما می‌دهند؛ سرعت و آنتن‌دهی مطلوبی ندارند و پیشنهاد ما خرید یک مودم گران‌تر ولی آنتن‌دهی بهتر است.

۲- آنتن‌دهی مودم TD-LTE را بهتر کنید

از هر تلاشی برای بهتر کردن وضعیت آنتن‌دهی مودم TD-LTE دریغ نکنید. 

چهار گوشنه خانه را آزمایش کنید تا بفهمید کدام گوشه در جهت مستقیم آنتن‌های اپراتور است و آنتن‌دهی مودم بهتر است و چراغ‌های آنتن بیشتری روشن می‌شود.

موانع را برطرف کنید؛ به پنجره‌ها، محیط‌های باز، محیط‌های با ارتفاع بالاتر و محیط‌های بدون نویز و امواج الکترومغناطیسی نزدیک شوید.

شاید بهتر باشد مودم TD-LTE را بیرون از خانه و ساختمان نصب کنید. گاهی اوقات قرار دادن مودم روی پشت‌بام یا پنجره طبقه بالایی و بعد کابل‌کشی به داخل خانه آنتن‌دهی شما را بهتر کند.

دایما مکان مودم را برای یافتن بهترین نقطه آنتن‌دهی و فرار از نقاط کور آزمایش کنید.

اگر هنوز سرویس اینترنت TD-LTE خریداری نکردید؛ حتما به منطق پوشش‌دهی اپراتور روی سایت‌اش مراجعه و وضعیت مکان و منطقه خود را بررسی کنید.

۳- مودم TD-LTE را جای ثابتی قرار دهید

یک اشتباه بزرگ کاربران TD-LTE که حتی مدیرعامل محترم شرکت مبین‌نت هم بدان اشاره کرد؛ کار کردن با یک مودم TD-LTE همانند یک مودم ۴G است.

مثلا، کاربران مودم TD-LTE را با خودشان این طرف و آن طرف می‌برند؛ در ماشین قرار داده و انتظار دارند در حال حرکت از اینترنت TD-LTE استفاده کنند.

فناوری اینترنت TD-LTE برخلاف اینترنت همراه و ۴G برای نقاط ثابت طراحی شده است. باید مودم را در جای ثابتی با آنتن‌دهی خوب قرار دهید و از جابه‌جایی آن جلوگیری کنید.

فناوری TD-LTE به گونه‌ای است که در اثر تغییرات زیاد نمی‌تواند سنکرون لازم با آنتن‌های موبایل را انجام داده و اینترنت با تاخیر و سرعت پایین به دست شما می‌رسد.

۴- از کابل شبکه استفاده کنید

یک مشکل بزرگ دیگر کاربران TD-LTE این است که از وای‌فای مودم TD-LTE استفاده می‌کنند در حالی‌که این مودم‌ها اصلا وای‌فای خوبی ندارند.

بهتر است اینترنت TD-LTE را به طور مستقیم با کابل LAN استفاده کنید یا اینکه مودم TD-LTE را به یک روتر بی‌سیم قدرتمند نصب کرده و بعد از وای‌فای این روتر سود ببرید.

ترجیح و پیشنهاد خود من اتصال مودم TD-LTE به لپ‌تاپ و کامپیوتر شخصی و استفاده از اینترنت است.

۵- بازه‌های خلوتی شبکه را پیدا کنید

اینترنت TD-LTE هم منند ADSL و ۴G یک بازه زمانی پیک و شلوغی دارد. غالبا هم ما در همان بازه سراغ مودم می‌رویم و بعد نا امید می‌شویم.

بهتر است بازه‌هایی که اینترنت TD-LTE خلوت‌تر است را پیدا و سعی کنید در این بازه دانلودها و کارهای عمده خود را انجام دهید. 

مثلا، ممکن است در ابتدای صبح، ظهر یا نیمه شب اینترنت TD-LTE سمت مکان شما خلوت‌تر باشد. پس، بهتر است طوری برنامه‌ریزی کنید که کارهای سنگین خود را در این بازه انجام دهید.

معمولا در بازه‌های خلوت‌تر، آنتن‌دهی مودم بهتر است؛ چراغ‌های بیشتری روشن است و سرعت اینترنت به طور محسوسی بالاتر از ساعت‌های دیگر است.

۶- فریم‌ویر مودم تی‌دی‌ال‌تی را به‌روزرسانی کنید

حداقل درباره مودم ایرانسل TF-i60 یا هواوی B612 خوب جواب می‌دهد. ارتقای فریم‌ویر این مودم‌ها باعث می‌شود به تجمیع فرکانس دسترسی داشته باشید و از MIMO سود ببرید. سرعت و آنتن‌دهی چندین سطح ارتقا پیدا کرده و می‌توانید عملکرد مودم را در شرایط جدید ببینید.

درباره فریم‌ویرهای مودم هواوی B612 یا ایرانسل TF-i60 در این مطلب صحبت کردیم. آموزش ارتقای فریم‌ویر هواوی B612 را هم بخوانید.

خواندنی‌های بیشتر درباره اینترنت TD-LTE:

چرا کاربران از اینترنت TD-LTE اپراتورها راضی نیستند؟

۵ ابهام درباره اینترنت TD-LTE که کاربران را به اشتباه می‌اندازد

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

امتیاز شما به مطلب

دوست داشتم: 101
دوست نداشتم: 126
میانگین امتیازات: 0.8

 

24 دیدگاه در “۶ ترفند افزایش سرعت اینترنت TD-LTE

اصلا و ابدا مشکلی با مودم tdlte, از جمله ،tfi60,ندارم
یعنی ناموسا قسم، هیچ اینترنتی، از جمله خانه، یا شرمتهای های وب و اسیا، فورجی رایتل همراه ،ایرانسل، هیچ کدوم به گرد این مودم نمیرسه
محاله،محاله سرعت زیر ۸ باشه، بالاترش که دیگه تا دلتون بخاد.
من عکس شما رو دیدم،شناختم، قبل از خرید مودم خوندم سخنرانی های شمارو، اما از اونجایی که دیدم از همه چیز شما ایراد میگیری،بیشتر تحقیق کردم، الانم راضی ام
چون واقعا خسته شده بودیم از نویز و سرعت افتضاح، اکه اینم نمیشد دیگه باید خونه عوض میکردیم، شما داشتی ناامید میکردی که خدا رحم کرد
شما در اصل به مردم آدرس اشتباهی میدی، میتونی بگی اول مودم یکی رو بگیرید یلحظه تست کنید اگه نخاستید نخرید،البته ایرانسل تا یکهفته پس میگیره اگه نخای، مبین نت که یکی رو میفرسته برای نصب، ۲۰ تومنم میگیره

دوست عزیز سرعت دانلودت ۸ مگه یا سرعت اسمی داخل کشور(همون ضریب،تقسیم به چند مشترک)

سلام.
من یک نت نامحدود گرفتم که حد مصرف منصفانه رو گذراندم.
سرعتم به چند کیلوبایت بر ثانیه رسید.
ولی پهنای باندم ۷۲mb بر ثانیه است.
چی کار کنم سرعتم زیاد بشه.

سلام من سرعت ۸ مگابیت گرفتم سرعتم خیلی پایینه مثلا۱۰۰کیلوبایت چیکارکنم بهتر شه

سلام من یه بسته ۶۰+۶۰ خریدم سرعتم ۱۰۰ کیلو بیته افتضاحه اولش که خریدم خوب بود بعد از یک ماه بشدت سرعتش افت کرد پهنا ۶۰ سرعت کیلو همه کارها و تست ها و جابه جایی ها و ریست ها رو انجام دادم فایده نداره.
۱ فیلم ۱ گیگ رو در عرض ۱۵ ساعت دانلود میکنه بابا به خدا من به ایرانسل پول دادم باید سرویس بگیرم یانه ؟؟؟؟؟؟ چرا دورغ ۸ مگ؟؟؟؟؟؟ بله اون روزها اول ۲ مگ بود ….. اما الان ۱۰۰ یا ۹۰ کیلو.
ممنون از سایت خوب تون.

سلام اون ۸ مگابایتی که توی مشخصات بسته های ایرانسل نوشته ۸ مگابایت نیست اگه دقت کنین نوشته هشت مگابیت که میشه یک مگابایت هر هشت کیلو بیت معادل ۱ کیلوبایت هستش لطفا گول اینارو نخورید

دوست عزیز با خود اپراتور تماس بگیر راهنماییت میکنه یا حداقل میگه مشکل از شبکه هست🙄😜

با سلام‌واقعا منم‌ موافقم این لعنتی رو اصن نمیشه شبانشو استفاده کرده اصن ۶۰ گیگ شبانه نمیشه استفاده کرد

ایرانسل … بیش نیست. این همه تبلیغ و هیاهو ولی پشتیبانی صفر خدماتیم که میده صفره یه مودم TD-350 گرفتم از روز اول مشکل داشت هیچ وقتم برطرف نشد

واقعا راست میگن اول سرعتش خوبه بعد یه ماه به شدت افت میکنه نخرید

سلام.میخواستم بدونم بین تی دی و vdsl شما کدوم رو ترجیح میدی و از نظر سرعت کدوم بهتره.ممنون

اینترنت وی‌دی‌اس‌ال سرعت بیشتری دارد؛ پایدارتر است؛ پینگ کمتری دارد اما گران‌تر است و همه‌جا در دسترس نیست

اینترنت تی‌دی‌ال‌تی ارزان‌تر است و همه‌جا تقریبا در دسترس است ولی به شدت ناپایدار است چون بی‌سیم است و قطعی وصلی دارد؛ از نظر سرعت هم پایین‌تر از وی‌دی‌اس‌ال است

ببینید چه استفاده‌ای دارید؟ برای بازی و استریم وی‌دی‌اس‌ال بهتر است ولی مثلا برای دانلود تی‌دی‌ال‌تی خوب است.

من هم دانلود انجام میدم هم بازی انلاین
شما که میگید وی دی سرعت بیشتری داره پس چرا میگید واسه دانلود تی دی بهتره؟

سلام
اینترنت تی‌دی‌ال‌تی ارزان‌تر از اینترنت وی‌دی‌اس‌ال است وگرنه برای دانلود وی‌دی‌اس‌ال هم خوب است

واقعا سرعت نت مودم خرابه به لعنت خدا نمی ارزه. فقط داره پول الکی میگیرن من خودم پشیمون شدم از خریدم. الان چند وقته خیلی داغون شده سرعتش واقعا فقط به فکر پول هستن که مردم رو بتیغن پشتیبانی افتضاح اصلا درست جواب آدم رو نمیدن

سلام
شما یه جا میگید مودم tfi-60 از همه قوی تره و بهتره
ولی اینجا می گویید آنتن دهی خوبی نداره و ضعیف تره نسبت به gp-2101 الان ما چیکار کنیم
خواهشا یه مقاله خوب بنویسید
و تمام مودم های که الان در فروشگاه سایت ایرانسل هستند را مقایسه واقعی کنید

دوست عزیز تمام این مقایسه‌ها نسبی است.
در میان مودم‌های ایرانسل مودم TF-i60 با آپدیت جدیدی که دریافت کرده وضعیت بهتری دارد و از GP-2101 هم بهتر عمل می‌کند در آنتن‌دهی و سرعت
اما در مقایسه با مودم‌های ۴G بازار واقعا یک مودم سطح متوسط است و نه از نظر ارزش مالی و نه از نظر ارزش کارایی و عملکرد ارزش وضعیتی که الان در بازار ایران دارد را ندارد. در ایران گفته می‌شود بهترین مودم از همه نظر است که اشتباه است و باید با قیمت بسیار کمتر به فروش برسد.

یعنی……….تو مودم ایرانسل یعنی فقط تعریف میکنن ایترنت گوشیم که بین ۳g و ۴g بهور وسریع تر از tf_i60

سلام من مودم TF-i60 ایرانسل دارم و مودمم رو آنلاک کردم. می خواستم واسه تجمیع فرکانس و بهبود عملکرد مودم چطور میتونم فریم ور مودمم رو آپدیت کنم. چون به صورت خودکار آپدیت دریافت نمی کند. می خواستم بدونم آخرین نسخه فریم ور رو میتونم از کجا پیدا کنم و به صورت دستی رو مودم نصب کنم؟؟ با تشکر از سایت خوبتون موفق باشید

سلام، من امروز مودمم رسید و الانم دارم استفاده میکنم، مدلش GP 2101 plus. دوستانی که استفاده کردن راضی بودن؟؟
و اینکه کد دستوری ایرانسل میگه TD-LTE غیر فعال هستش ولی من ریسک کردم و خریدم،‌ آنتش تقریبا پره و سرعتشم تقریبا (۳۵mbps or 40 mbps) است، یعنی ممکنه بعدا افت سرعت پیدا کنه؟؟‌من در حالت وای فای استفاده میکنم

یک کلام مودم ایرانسل نخرید بدرد فهش نمیخوره تو بندر عباس

سلام مودم ها هیچ مشکلی ندارن از نظر نت وقتی از مخابرات مرکزی قدرت انتقال نباشه چه فایده
مودم موقعی مشکل داره که قدرت انتن ان اگه ۱۰۰ متر باشه و تست کنی ب ۲۰ متر هم نرسه اینجا مشکل مودم است
ما یه عضا ی خانواده ۴ نفری نمیتونیم از یه در ۵۰ سانتی یکجا رد بشیم همگی باهم

باسلام.همه مشکلات اینترنت ما به خاطر سرورهای ضعیفی که توی کشورمونه
کار از بیخ مشکل داره<سالانه فلان ملیارد تومن بودجه کشور واختصاص میدن بازم هیچیییییی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *