چگونه مشکل قطعی وای‌فای را رفع کنیم؟

گاهی اوقات مشکلات وای‌فای آزاردهنده و خسته‌کننده می‌شوند. به‌ویژه، زمانی که کار مهمی داریم و باید ایمیلی بفرستیم یا چیزی را چک کنیم. 

روترهای بی‌سیم، دستگاه‌های مکانیکی و الکترونیکی هستند که ممکن است هر اتفاقی برایشان بیفتد. از هنگ کردن ساده بگیرید یا خراب شدن یک قطعه یا مشکل نرم‌افزاری که باعث شوند وای‌فای قطع شود.

به طور کلی مشکلات وای‌فای در چند دسته قرار می‌گیرند:

۱- وای‌فای قطع است و هیچ‌گونه سیگنال یا نام شبکه‌ای دیده نمی‌شود.

۲- وای‌فای دیده می‌شود ولی اتصال برقرار نمی‌شود.

۳- وای‌فای دیده می‌شود ولی اینترنت نیست.

۴- وای‌فای دیده می‌شود و اینترنت هم هست ولی هیچ دیتایی تبادل نمی‌شود.

 

در این آموزش می‌خواهم کمی درباره روش‌های رفع مشکل شماره یک صحبت کنم؛ هنگامی که وای‌فای قطع یا چراغ شبکه بی‌سیم (Wireless) روتر قرمز رنگ است. اگر وای‌فای هست ولی دستگاه شما نمی‌تواند به آن متصل شود؛ موضوع دیگری است و راه‌حل متفاوتی دارد.

وقتی وای‌فای گم می‌شود

ممکن است یک روز صبح از خواب بیدار شوید و ببینید اصلا شبکه بی‌سیم شما نیست! 

یا در هنگام کار با اینترنت و وسط یک دانلود متوجه شوید که شبکه قطع شده است و وقتی پیگیری کنید؛ متوجه شوید اصلا وای‌فای قطع شده است و چراغ شبکه بی‌سیم روتر خاموش یا قرمز است.

قطع برق یا نوسانات ولتاژ، به‌روزرسانی فریم‌ویر روتر، دستکاری تنظیمات روتر و حتا هک شدن روتر می‌تواند منجر به قطع شدن وای‌فای شوند. بنابراین؛ بیشتر از اینکه دنبال دلیل چرایی قطعی وای‌فای باشیم؛ بهتر است راه‌حل‌های موجود را بررسی کنیم:

۱- مشکل از روتر است یا دستگاه؟

ابتدا سعی کنید بفهمید مشکل از روتر بی‌سیم یا دستگاه شما است. مثلا اگر کامپیوتر نمی‌تواند شبکه بی‌سیم یا وای‌فای را پیدا کند و وصل شود؛ سعی کنید با تبلت یا گوشی تلفن همراه هم دنبال وای‌فای بگردید. اگر با گوشی به وای‌فای وصل می‌شوید ولی کامپیوتر یا نوت‌بوک شما وای‌فای را پیدا نمی‌کند یا وصل نمی‌شود؛ مشکل از روتر نیست و باید علت قطعی را در دستگاه خودتان دنبال کنید. اگر با گوشی و تبلت یا کامپیوتر دوم هم برای اتصال به وای‌فای مشکل دارید؛ مراحل زیر را طی کنید:

۲- ریستارت سخت و نرم

من در این مواقع؛ اولین کاری که می‌کنم یک ریستارت یا روشن/خاموش کردن روتر است. اگر وای‌فای بی‌دلیل قطع شده باشد؛ ممکن است روتر هنگ کرده یا به مشکلی برخورد کرده باشد و یک روشن/خاموش می‌تواند همه‌چیز را به حالت اولیه برگرداند. 

می‌توانید برای اطمینان خودتان؛ از ریستارت سخت هم استفاده کنید. در این مطلب انواع ریستارت و نحوه ریستارت نرم آموزش داده شده است.

اختلالات آب‌وهوایی یا نوسانات برق می‌توانند یکی از عوامل قطعی وای‌فای باشند.

۳- بررسی پنل مدیریتی

اگر با یک ریستارت مشکل قطعی وای‌فای رفع نشده است؛ به سراغ پنل مدیریتی روتر بی‌سیم بروید و تنظیمات شبکه بی‌سیم را نگاهی بیندازید. گاهی اوقات بر اثر یک مشکل، روتر قاطی می‌کند و تنظیمات به حالت اولیه خود برمی‌گردند یا غیرفعال می‌شوند.

در بخش تنظیمات شبکه بی‌سیم، ببینید نام شبکه یا SSID تعریف شده درست است و باند رادیویی و رمزعبور شبکه مشکلی ندارند. بهتر است دوباره از ابتدا تنظیمات شبکه بی‌سیم را چک و در صورت لزوم؛ این تنظیمات را دوباره وارد روتر بی‌سیم کنید.

نگاهی به بخش تنظیمات پیشرفته نیز بیندازید. گاهی اوقات یک گزینه یا تیک می‌تواند باعث قطعی وای‌فای شود. ممکن است گزینه پنهان‌سازی SSID را فعال کرده باشید که دیگر به طور طبیعی نباید وای‌فای دیده شود.

۴- به‌روزرسانی فریم‌ویر

اگر با بررسی پنل مدیریتی روتر نیز مشکل حل نشد؛ به سراغ سایت شرکت تولیدکننده روتر بروید و ببینید یک بسته به‌روزرسانی فریم‌ویر جدید عرضه نشده یا اطلاعیه‌ مهمی برای کاربران منتشر نشده است؟ گاهی اوقات یک مشکل بزرگ امنیتی یا سخت‌افزاری در روترهای بی‌سیم رخ می‌دهد و تولیدکننده سریعا نسخه به‌روزرسانی فریم‌ویر می‌دهد.

من در اینجا به طور کامل نحوه به‌روزرسانی فریم‌ویر روترها را آموزش دادم. به‌روزرسانی فریم‌ویر می‌تواند بسیاری از مشکلات جزیی روتر بی‌سیم را رفع کند.

۵- تماس با شرکت نمایندگی و پشتیبانی

اگر ریستارت، بررسی پنل مدیریتی و به‌روزرسانی فریم‌ویر نتوانستند مشکل روتر بی‌سیم را حل کنند؛ دیگر کاری از دست شما ساخته نیست و باید با شرکت نمایندگی و پشتیبانی روتر تماس بگیرید. اصلا استفاده از روش‌های خطرناک و غیراصولی که اطلاع و مهارت کاملی ازشان ندارید را پیشنهاد نمی‌کنم. بهتر است یک کارشناس و تیم فنی متخصص این روترها؛ مشکل را حل کند تا اینکه خودتان دست به کار شوید و روتر را باز کرده و بخواهید براساس برخی آموزش‌های روی اینترنت، مشکل را رفع کنید.

یک تجربه بسیار مفید

«تا وقتی با لپ‌تاپ به وای‌فای وصل هستم؛ همه‌چیز خوب است و اینترنت دارم ولی به محض اینکه با گوشی به وای‌فای وصل می‌شوم؛ اینترنت قطع می‌شود و باید مودم را ریستارت کنم.»

«اول صبح سرعت اینترنت و وای‌فای خوب است ولی پس از دو الی سه ساعت و نزدیک ظهر وای‌فای به طور کامل قطع می‌شود یا وصل است ولی هیچ اطلاعاتی تبادل نمی‌شود یا اینترنت قطع و کند است.»

«وقتی تلفن خانه زنگ می‌زند؛ مودم قطع می‌شود و باید آن را ریست کنم تا دوباره بشود به وای‌فای وصل شد.»

«اگر بیشتر از دو دستگاه به روتر وصل شوند؛ وای‌فای قطع می‌شود.»

بارها این صحبت‌ها را از زبان برخی کاربران یا نزدیکان و دوستان شنیدم و راهکارهایی ارائه دادم اما از نزدیک چنین مشکلی را لمس نکرده بودم.

چندی پیش برای کاری چند روزی وارد یک شرکت شدم. دوستم گله می‌کرد که وای‌فای مودم مدام قطع و وصل می‌شود و نمی‌داند مشکلش چیست.

مثلا وقتی دو لپ‌تاپ و دو گوشی به آن وصل است؛ هیچ مشکلی ندارد ولی به محض اینکه یک گوشی تلفن خاص به وای‌فای وصل می‌شود؛ وای‌فای قطع خواهد شد.

ابتدا اهمیتی ندادم ولی پس از دو سه روز متوجه شدم این مشکل جدی و دائمی و هر روزه است. دست به کار شدم و کارهای خودم را کناری گذاشته و به جان وای‌فای این شرکت افتادم.

همه مراحل بالا را رفتم؛ تنظیمات مودم و همین‌طور تنظیمات گوشی‌ها و لپ‌تاپ‌ها را بررسی کردم. با گوشی و لپ‌تاپ خود به شکل‌های مختلفی به اینترنت و وای‌فای آنجا وصل شدم. 

تنظیمات DHCP را غیرفعال کردم و به دستگاه‌ها آدرس IP دادم. کانال رادیویی وای‌فای را عوض کردم و حتی جای مودم را تغییر دادم و روی خط تلفن دیگری انداختم ولی مشکل هنوز برقرار بود و به دلایلی نامشخص انگار مودم هنگ می‌کرد.

آخرین فکری که به ذهنم رسید؛ باز کردن جعبه مودم و بازدید از سوکت‌ها و بورد مودم بود. به محض باز شدن بدنه مودم، فهمیدم دو خازن باد کردند و یک سوختگی هم در بخشی از مدارات هست.

با یک مودم قدیمی تک بانده با سابقه کار بیش از ۱۲ سال روبرو بودیم که عمر خودش را کرده بود.

به سادگی این مودم را کنار گذاشته و یک مودم نسبتا معمولی دیگر جایگزین آن کردیم و مشکل برای همیشه حل شد.

می‌خواهم بگویم گاهی اوقات مشکل از تنظیمات و گوشی و کامپیوتر و فریم‌ویر مودم یا روتر نیست؛ مشکل اینجا است که مودم دیگر به پایان عمر خود رسیده است و باید با دستگاه جدیدی تعویض شود.

بعضی اوقات مشکلات را از این جنس ببینید و از سلامت فنی و مداری مودم یا روتر خود مطمئن شوید. بهترین روش برای یافتن این قضیه، استفاده از مودم یا روتر دیگری برای چند روز است.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

امتیاز شما به مطلب

دوست داشتم: 161
دوست نداشتم: 115
میانگین امتیازات: 1.4

 

45 دیدگاه در “چگونه مشکل قطعی وای‌فای را رفع کنیم؟

به مطلب خوبی اشاره کردید…
این مشکل با خاموش روشن کردن مودم، ریست سخت افزاری و نرم افزاری انجام نمیشه اگر بشه موقتیه!
قطع و وصل شدن وای فای، مشکل Request Time Out و کندی سرعت در مودم های TP-Link خیلی خیلی زیاده مخصوصا مدل ۸۱۵۱ و ۸۹۰۱
تا جایی که من شنیدم مشترکین مخابرات و آسیاتک با این مشکل روبرو هستند
از اونجایی که خودم مشترک آسیاتک هستم حدود یک ماه پیش با پشتیبانی تهران تماس گرفتم کارشناس به من گفت باید به جای DHCP از رمز ایستا استفاده کنید. به این صورت که شما
وارد Control Panel سیستم میشید
تنظیمات مربوط به شبکه رو باز می کنید
بر روی Wirless که مربوط به اتصال وای فای هست راست کلیک می کنید و Properteis رو می زنید و بر روی گزینه IPv4 کلیک می کنید و IP میدید
۱۹۲.۱۶۸.۱.۱۵۰
۲۵۵.۲۵۵.۲۵۵.۰
۱۹۲.۱۶۸.۱.۱
DNS
۱۸۵.۹۸.۱۱۳.۱۱۳
۱۸۵.۹۸.۱۱۴.۱۱۴
بر روی OK کلیک کنید

سلام وقت بخیر مودم بنده تی پی لینک می باشد و یک مدت است وقتی روشن میکنم سه چراغ اول بلافاصله روشن میشود و باید چند مرتبه خاموش روشن کنم تا چراغ مودم و وای فای روشن شود اگرمی شود بنده را راهنمایی کنید

سلام وقت بخیر مودم بنده تی پی لینک می باشد و یک مدت است وقتی روشن میکنم سه چراغ اول بلافاصله روشن میشود و باید چند مرتبه خاموش روشن کنم تا چراغ مودم و وای فای روشن شود اگرمی شود بنده را راهنمایی کنید دقیقا منم همین مورد رو دارم ولی من هرچی خاموش روشنم میکنم کارساز نی

به نظر می‌رسد مودم شما یک مشکل اساسی‌تر دارد. اگر قدیمی است شاید قطعه‌ای زا آن سوخته باشد یا مشکل از خط تلفن است که گاهی شناخته نمی‌شود
بهتر است مودم را روی خط تلفن دیگری چک کنید یا اینکه به یک تعمیرکار شبکه نشان دهید

با سلام مشکل سخت افزاریه باید ببری نمایندگیش چیپستش رو واست تعمیر کنه

سلام من وایفایم همه چراغ هاش روشن میشه اما علامت تعجب میاد کنار علامت وایفای بالای گوشی با ریست هم درست نمیشه مشکلش چیه چطوری حلش کنم؟

سلام ..وفتی لپ تاپ را روشن میکنیم…بلافاصله مودم قطع شده و اینترنت میرود و بابد خاموش و روشن کنبم تا دوباره وصل شود. چرااااااااا..

سلام.

من در شرکتی کار می کنم که از وای فای استفاده میشه. مشکل اینه که وای فای خود به خود قطع میشه و بعد از ۱ یا ۲ دقیقه و یا کمتر دوباره وصل میشه. به نظر شما مشکل چیه و چه کاری باید انجام بدم ؟

ممنونم

سلام خسته نباشید من مودم tp link دارم الان روشنش که می کنم سریع چراغ ها به غیر از چراغ وای فای روشن و ثابت میمونن بعد چراغ های lan شروع به چشمک زدن می کنند مشکلش چیه.ممنون

سلام من مودم رو با اون سوراخ کوچیکه ریست کردم الان اینترنت قطع شده و کنار علامت وای فای توی گوشی علامت تعجب اومده باید چیکار کنم لطفا جواب بدید

هنگامی که مودم یا روتر را ریست می‌کنید؛ تمام تنظیمات اینترنت و وای‌فای پاک می‌شوند و به حالت تنظیمات اولیه کارخانه برمی‌گردد.
باید دوباره مودم را نصب و اطلاعات اینترنت را بدهید و تنظیمات وای‌فای را انجام دهید

مودم رو شارژ کردم ولی چراغاش روشن نمیشه و کار نمیکنه چیکار کنم???

سلام مودم من tp link مودم روشن میشه ۴ تا چراغ هم روشن ولی گوشی موبایل وایفای مودم پیدا نمیکنه ممنون میشم کمکم کنید

دوست عزیز
احتمال چند مشکل وجود دارد:
۱- فرکانس وای‌فای مودم با فرکانس وای‌فای گوشی یکسان نیست. مثلا گوشی به دنبال وای‌فای در فرکانس ۵ گیگاهرتز است ولی مودم وای‌فای ۲.۴ گیگاهرتز داده است.
۲- سیستم‌عامل گوشی هنگ کرده یا قاطی کرده و نمی‌تواند وای‌فای مودم شما را شناسایی کند. این طور وقت‌ها ریست تمام ارتباطات شبکه گوشی جواب‌گو است.
۳- ریست کردن مودم هم پیشنهاد می‌شود چون برخی اوقات مودم هنگ می‌کند و چراغ روشن نشان می‌دهد ولی وای‌فای خاموش است

من رمز عبور شبکه رو عوض کردم و الان نمیدونم چیکار کنم…چراغ وایرلس روشن نمیشه…رمز قبلیو نمیدونم

سلام
می‌توانید وارد پنل مدیریتی روتر شده و دوباره رمزعبور وای‌فای را عوض کنید.
اگر رمز پنل روتر را نمی‌دانید یا قبلا عضو کردید؛ با یک ریست سخت مودم روتر یا روتر را به حالت کارخانه برگردانید

با سلام مشکلی که الان دارم اینه که وای فای اوکیه همه چی کار میکنه ولی مثلا شب ساعت عموما ۴ پا مشی که ببینی دانلودت چقدر رفته میبینی اینترنت قطع شده همه چراغها هم روشنه ولی موبایل دیگه بهش وصل نمیشه با اینکه همه چراغها هم روشنه ی بار که ریستارت میکنی وای فای رو همه چی درست میشه و این قضیه هر ۲۴ ساعت اتفاق میفته
ممنون میشم اگه مشکل منو برمایید

سلام من با هاتسپات یا نقطه اتصال گوشیم به کامپی.تر وصل میکنم ولی هی قطع و وصل میشه فقط برای لب تاپ خودمه این مشگل چون به لپ تاپایه دیگه ک وصل کردم درست بود میشه کمکم کنین

سلام
مشکل را در کامپیوتر خودتان جست‌وجو کنید. مثلا ویندوز مشکل داره یا درایور وای‌فای خراب شده و باید به‌روزرسانی شود. اگر دانگل وای‌فای روی کامپیوتر دارید دوباره نصب کنید

سلام اینترنت مودم من مشکلی نداره من با wifi مشکل دارم، با هر دستگاه بی سیمی که با وای فای وصل میشم چند دقیقه خوبه بعد کلا وای فای قطع میشه بعد از چند ثانیه دوباره گوشی به وای فای وصل میشه دو سه نوع گوشی هم تست کردم ، مودم رو هم ریست کردم ، دوباره کانفیگ کردم ،
کسی تا حالا برخوردی داشته با اینجور موضوعی ؟

سلام دوستان من مودم تی پی لینک فورجی الان یه انتنش شکسته میشه از هر انتنی استفاده کرد ممنون میشم راهنمایی کنین

سلام
فقط باید از آنتنی استفاده کنید که کانکتور مشابه مودم شما دارد. هر آنتنی به مودم نمی‌خورد. در ضمن باید مراقب باشید آنتن اینترنت موبایل یا شبکه‌های ۴G باشد نه آنتن وای‌فای

ممنون شما نمیشه مدلی معرفی کنین به مودم من بخوره مدلش archer mr200 ممنون میشم راهنمایی کنین چون من زیاد سررشته ندارم مرسی میتونم مثلا از انتن هووای استفاده کنم اگه کانکتورش ست باشه با مودمم

من در حال دانلود یک فایل بودم و هوا هم مه الود بود و باران هم زیاد می بارید و یک دفعه در ارم وای فای ضرب در خور و هیچ سیگنالی دریافت نکر ایا می شود گفت که به خاطر مشکلات اب و هوا باشد لطفا من را راهنمایی کنید.

سلام من وایفایم ۵۱۲هست ۳۵۰هزار ۲ماه هست خریدم فقط یک چشمک زن داره که هر موقه وصل میشی سرعت کند میشه و قطع میشه و بعد از ۱دقیقه وصل میشه چراغشم فقط سبز و قرمز داره به نضر خووم مشکل از سیم تلفنم مشکل داره

سلام خسته نباشید ببخشید من وای فای مون پیدا میشه اما نتش اصلا بالا نمیاد باید چیکارش کنم

سلام خسته نباشید مودم من خانگی تی پی لینک هست سرعتش خوبه و به اینترنت متصل میشه اما وقتی چراغ وای فایش رو روشن میکنی گوشی اون وای فای رو پیدا میکنه و متصل بهش میشه اما اصلا کار نمیکنه .. خواستم بدونم مشکلش چیه ؟خواهشا اگه میشه کمک کنید من به این وای فاش نیاز دارم

سلام دوستان اکثر ایرادات که ذکر کردید فقط بخاطر کلید خاموش و روشن مودم است که جرقه ریز میزند و وای فای با وجود روشن بودن چراغها از کار میافتد ویا مخفی می‌شود و یا نت نمیده.بنده تعمیرکارم به خمین دلیل با این مشکل زیاد مواجه شدم.قبلش برای اطمینان مودم رو باز کنید و با چند قطره تینر ۲۰هزار یا بنزین یا الکل کلید رو شستشو بدید و چندبار بازی کنید بعد تست کنید.این مشکل بغیراز ریست مودم یا حذف تنظیمات مودم جواب میده.یاحق

سلام خسته نباشید
من مودم TD LTEدارم
دیروز هواسم نبود دستم خورد به مودم و افتاد زمین
وقتی افتاد انتن های مودم خاموش شد
سیمکارتو در اوردم گذاشتم سر جاش مودمم ریست کردم بازم چراغ های انتن دهیش بالا نیومد
بنظرتون مشکل از کجاست؟

والا چی بگم!!!
هزار و یک ایراد میشه داشته باشد. قطع شدن اتصال کانکتورهای آنتن‌ها با برد اصلی، قطع شدن آنتن‌ها و از جدا خارج شدن کانکتور و …
به نظرم اگر گارانتی داره بده نگاهی بکنند

آقا سلام خسته نباشید من یدونه مودم TP LINK دارم این خیلی وقت پیش استفاده نکرده بودیم بردیم نمایندگی آسیاتک که اینترنت بزنن گفتن که مودم شما زود زود ریست میشه ببرین پیش یک تعمیر کار خلاصه ما بردیم ایشون درست کردن و اینترنت رو هم فعال کردن و ما کارمون رو میکردیم ولی از دیروز مودم فقط چراغ پاورش روشن میشه و نه چراغ وای فای و نه ADSL هست یعنی وقتی خاموش میکنیم بازم روشن میکنیم فقط دکمه پاور روشنه الان ۴ بار مودم رو بردیم آوردیم مودم پیش تعمیر کار چراغ وای فای روشن میشد ولی تا میاریم خونع میزنیم یه ۱۰ دقیقه اول اینترنت هست ولی بعد از اون دیگه همه چیش خاموش میشه فقط چراغ پاور روشنه به والله دیگه نمیدونیم چیکار کنیم لطفا راهنماییم کنید خواهشا
ممنون از سایت مفید و کاربردیتون.

اقا بازم دارم میگم یکی یه راه حلی بده

سلام مودم ما یهو قطع میشه این مال چیه با اینکه شارژشم کردیم کمکم کنید

سلام. وایفای من اخیرا با فعال کردن وی پی ان در دیوایس هام مثلا موبایل قطع میشه.

سلام ببخشید من مدم tp-lin دارم وقتی روشنش میکنم ده دیقه طول نمیکشه که چراغ آخریش قرمز میشه بعد قطع میشه بعد چند دیقه ممکنه وصل بشه ممکنه نشه ولی اگر هم بشه بین پنج تا بیس دیقه روشن میمونه بعد دوباره قرمز میشه و قطع میشه و دوباره مدتی وصل میکشه تا سبز شه مشکلش چیه لطفا راهنماییم کنید

سلام ببخشید من مودمم تپ لینک هست اون وقت از پیشگامان اینترنت تهیع میکنم و بعضی از وقت ها چراغی کع نشون میدع مودم به خط تلفن وصل هست قطع و وصل میشع و وقتی هم قطع میشع اینترنت هم قطع میشع باید چی کار کنم که دیگع چراغی که برای خط تلفن هست ثابط شع

معمولا این مشکل از سمت شرکت سرویس‌دهنده است و نه از سمت مودم
با شرکت تماس بگیرید و وضعیت خط را بررسی کنید. اگر مطمئن شدید از سمت آن‌ها هیچ مشکلی نیست مودم را یک بار ریست کامل کنید و دوباره تنظیمات را وارد کنید.
تعویض کابل خط تلفن هم برخی اوقات جواب می‌دهد.

با سلام خسته نباشید…من مودمم تی پی لینکنه وایفاشم هیدن کردم و برای رمز وایفا از انواع حروف و نماد استفاده می کنم اما متاسفانه بعد از چندروز اینترنتم قطع میشه و اسم وایفاهم از حالت پنهانی خارج شده و اسم وایفاهم عوض شده…و برای اینکه دوباره نتمو برگردانم باید ریستش کنم تا حالا بالای ۲۰بار همچین اتفاقی برای من پیش اومده ..سوال دارم خدمتتون علتش چی میتونه باشه کسی منو هک میکنه اینطوری میشه؟یا علتش عمر مودممه به سر اومده حدود ۶.۷سالی دارمش و سوال آخر آیا همچین اتفاقی برای کسی دیگه پیش اومده؟

دوست عزیز
می‌تونه از مشکلات مختلفی باشد. هک می‌شوید و یکی نقطه ضعف مودم را پیدا کرده و هر سری مودم را ریست می‌کند یا اینکه خود مودم به خاطر مشکلات فریم‌ویر خودش تنظیمات را ریست می‌کند.
حتما فریم‌ویر مودم را ارتقا دهید و رمزعبور ورود به مودم را هم علاوه بر وای‌فای تغییر دهید.

ممنون از پاسخگوییتون بفرض اگه کسی هک کرده اون کسی که هک میکنه در نزدیکیه که هکم میکنه یعنی منظورم اینه وایفام و هک میکنه یا نه از جاهای دور هم میتونه هکم کنه؟؟ممنون میشم جواب این سوالمم بدید

سلام
مودم من TP Link c4ef4e هست. اینترنتم از مخابرات می‌گیرم و مشکلی که دارم قطع و وصلی اینترنت و سرعت خیلی پایین هست.
مشکل اینه که یه موقع‌هایی از روز هر دو چراغ ADSL و internet مودم خاموش میشه و بعد از مدتی وصل میشه. این اتفاق چندین روزه که داره میفته.
اما در موقع‌هایی از روز به خوبی کار می‌کنه و سرعت مناسبی داره.
یه موقع‌هایی هم با اینکه همه‌ی چراغ‌های مودم روشنه اما سرعت خیلی خیلی پایینه.
در این بین روزهایی هم هست که هیچگونه مشکلی اعم از قطعی یا سرعت کند وجود نداره.
به نظرتون مشکل از مودمم هست؟

سلام
بعید است مشکل از مودم باشد. احتمالا مشکل از سمت سرویس‌دهنده اینترنت شما است که در ساعاتی از روز قطعی و وصلی دارد.
برای اطمینان یک بار مودم را ریست کامل و سخت کنید و دوباره تنظیمات اینترنت را وارد کنید شاید مشکل برطرف شود

سلام من وقتی لپ تاپمو به وای فای وصل میکنم به زور وصل میشه ولی بعد میپره مدل لپ تاپم لنوو هست و وقتی که کنار مودم هست لپ تاپ وصله به نت ولی وقتی دور میشم ار مودم نت میره و وقبلا برام در سرچ اینترنت همه دستگاه های موجود رو میاورد ولی الان دیگه نمیاره چیکار باید کرد؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *