اخبار ایران

تعرفه اینترنت پیام‌رسان داخلی یک پنجم تعرفه پیام‌رسان خارجی شد

نمایندگان مجلس امروز تصویب کردند تعرفه اینترنت پیام‌رسان‌های داخلی در بودجه ۱۴۰۰ یک پنجم تعرفه اینترنت پیام‌رسان‌های خارجی باشد.

در حال حاضر، هزینه دیتای مصرفی پیام‌رسان‌های داخلی به دستور وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، یک سوم پیام‌رسان‌های خارجی است ولی نمایندگان مجلس تصویب کردند در سال آینده این معادله به یک پنجم کاهش پیدا کند.

نمایندگان مجلس در ادامه بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، با اضافه شدن یک ردیف به بند الحاقی (۲) تبصره ۱۸ ماده واحده این لایحه موافقت کردند.

براساس پیشنهاد جعفر قادری، نماینده شیراز دولت مکلف است نرخ تعرفه اینترنت را برای استفاده از پیام‌رسان‌های داخلی ۲۰درصد نرخ تعرفه پیام‌رسان‌های خارجی تعیین کردند. این موضوع یعنی نرخ تعرفه اینترنت پیام‌رسان داخلی یک پنجم تعرفه اینترنت پیام‌رسان خارجی محاسبه شود.

جعفر قادری، در مورد پیشنهاد خود در مجلس گفت: «این پیشنهاد را ارائه دادم تا میزان استفاده از پیام‌رسان‌های داخلی افزایش یابد و انگیزه‌ای شود تا مردم پیام‌رسان‌های داخلی را به پیام‌رسان‌های خارجی ترجیح دهند. همانطور که همکاران می‌دانند برای اینکه پیام‌رسانی بیشتر مورد استقبال قرار بگیرد.باید در سطح جامعه افراد بیشتری از آن استفاده کنند.»

او ادامه داد: «یکی از راه‌‌هایی که باعث استقبال مردم از پیام‌رسان داخلی می‌شود، کاهش هزینه است. این پیشنهاد کمک می‌کند تا برای پیام‌رسان‌های داخلی امکانی را فراهم کنیم تا به شکل وسیع‌تری در سطح جامعه مورد استفاده قرار بگیرند.»

به گفته قادری استفاده از پیام‌رسان‌های داخلی با توجه به اینکه سرورهایشان در داخل است، امن‌تر است و از نظر اقتصادی استفاده از پیام‌رسا‌ن‌های داخلی مقرون به صرفه‌تر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا