اخبار جهان

رکوردشکنی سرعت ۵G توسط سامسونگ: ۸.۵ گیگابیت داده در یک ثانیه

تا کنون، بیشترین سرعت انتقال اطلاعات روی شبکه‌های ۵G زیر ۵ گیگابیت بر ثانیه بود ولی شرکت سامسونگ موفق به شکستن این رکورد شد تا سرعت جدیدی به نام خود ثبت کند.

این شرکت در جدیدترین آزمایش‌های خود موفق شد روی امواج میلی‌متری به سرعت انتقال اطلاعات ۸.۵ گیگابیت بر ثانیه در ۵G برسد.

سامسونگ برای دستیابی به چنین سرعتی، یک آنتن امواج میلی‌متری ۵G در فرکانس ۸۰۰ مگاهرتز و تجمیع فرکانس استفاده کرده و با فناوری MU-MIMO سعی می‌کند روی هر فرکانس چنین لینک ارسال اطلاعات برقرار کند.

در سوی گیرنده، دو دستگاه کلاینت به هم کلاستر می‌شود که هریک حداکثر سرعت ۴.۳ گیگابیت بر ثانیه را پشتیبانی می‌کنند. این دو دستگاه در آزمایش سامسونگ موفق می‌شوند به طور همزمان دریافت اطلاعاتی با سرعت ۸.۵ گیگابیت بر ثانیه داشته باشند.

این رکورد سرعت ۵G اگرچه ارزشمند و جنون‌آمیز است ولی در یک شرایط آزمایشگاهی و کاملا کنترل شده از سوی سامسونگ به دست آمده و کاربران نباید انتظار داشته باشند به این زودی‌ها روی گوشی‌های هوشمند چنین سرعتی را تجربه کنند.

از سوی دیگر، فرکانس‌های رادیویی میلی‌متری که به امواج فرکانس بالا مشهور هستند؛ از نظر سرعت و زمان پاسخ‌گویی عملکرد بسیار مطلوبی داشته ولی برای بردهای پایین و کوتاه با سطح پوشش‌دهی و پایداری اتصال کم مناسب هستند.

بین آنتن‌ها و ارسال‌کننده‌های امواج میلی‌متری با گیرنده نباید هیچ‌گونه مانعی وجود داشته باشد. حتی یک برگ کاغذ می‌تواند این امواج را پراکنده و مختل کند و افت سرعت پیش بیاید.

سامسونگ امیدوار است با توسعه فناوری‌های فایوجی و همین‌طور بهینه‌سازی فرکانس‌های میلی‌متری، امکان تجربه خدماتی مانند استریم ویدئویی ۸K، واقعیت افزوده، تله‌کنفرانس، واقعیت مجازی و آموزش‌های الکترونیکی از راه دور را برای کاربران افزایش دهد.

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا