اخبار جهان

عکس‌ها با اسب زودتر از اینترنت به مقصد رسیدند

در بسیاری از مناطق روستایی ایران، سرعت اینترنت چندان جالب نیست و مردمان این مناطق با مشکلاتی برای ارسال و دریافت فایل‌ها و اطلاعات خود روی اپلیکیشن‌های اینترنتی روبرو هستند.

بسیاری از کاربران در ایران تصور می‌کنند در سال ۲۰۲۰ این مشکل فقط در کشور ایران مشاهده می‌شود و از سایر کشورها در این زمینه بسیار عقب هستیم. همیشه گله دارند که چرا سرعت و کیفیت اینترنت در ایران پایین است و ای کاش در کشور دیگری زندگی می‌کردیم که سرعت اینترنت حتی در روستاها چندین برابر شهرهای ایران است.

امروز خبری خواندم و ابتدا تصور کردم یک شوخی است ولی با جست‌وجو در اینترنت به منابع معتبری رسیدم که نشان می‌داد اصل خبر واقعیت دارد. اینکه یک اسب عکس‌ها را سریع‌تر از اینترنت ثابت باندپهن به مقصد رسانده است تا نشان بدهد هنوز در برخی نقاط روش‌های قدیمی ارسال بهتر هستند.

عکاسی به نام کلاوس پیتر (Klaus-Peter Kappest) در سائورلند، یک منطقه روستایی تپه‌ای در غرب آلمان زندگی می‌کند. مدت‌ها است از سرعت کم اینترنت ثابت باندپهن ناراضی است. سرعت اینترنت او فقط ۱.۵ مگابیت بر ثانیه است.

مسابقه سرعت میان اسب و اینترنت

معمولا ارسال تصاویری که گرفته برای مشتریان چندین ساعت طول می‌کشد. او سرانجام به شکوه آمده و در یک نشریه محلی از دست مسئولین و همکاران خود بابت سرعت پایین اینترنت شکایت می‌کند ولی سردبیر این نشریه به شوخی به این عکاس ۵۲ ساله می‌گوید بهتر است تصاویر خود را با اسب تحویل دهد.

سردبیر این نشریه به او می‌گوید اسب بهترین و مطمئن‌ترین فناوری ارتباطی در قرون وسطی بوده است. کلاوس پیتر هم می‌گوید پس اجازه بدهید این کار را انجام دهیم و ببینیم واقعا سریع‌تر است یا خیر!

این عکاس ماجراجو، یک نوجوان سوارکار در روستا را به خدمت می‌گیرد و ۸۰۰ عکس را روی دی‌وی‌دی ریخته و درون کیسه‌ای قرار می‌دهد و از او می‌خواهد به دست چاپخانه در شش مایل آن‌طرف‌تر برساند.

در همان زمان، عکس‌ها را در یک سرویس محبوب اشتراک فایل آپلود می‌کند و یک تایمر هم تنظیم کرده است. انتقال این پرونده روی اینترنت ۵ ساعت طول می‌کشد در حالی‌که نوجواب اسب‌سوار در مدت ۱ ساعت و ۴۴ دقیقه عکس‌ها را به چابخانه می‌رساند.

آقای کاپست به نشریه تایم می‌گوید معلوم شد پیام‌رسان سوار بر اسب نه تنها داده‌ها را سریع‌تر تحویل داده است؛ بلکه اسب قبل از بارگذاری نهایی داده‌ها به حالت پایدار رسیده است، مرتب شده، تغذیه شده و دارد در مراتع برای خودش می‌چرخد.

ارائه‌دهنده اینترنت محلی در این روستای آلمان قول داده است سریعا دست به کار شود و از خجالت این عکاس دربیاید. معمولا سرعت اینترنت در شهرها ده برابر سرعت اینترنت در این روستا است.


اگر برای خرید مودم، اینترنت و تجهیزات شبکه سوال داشتید یا نیاز به راهنمایی و کمک دارید؛ کانال تلگرام شبکه‌چی به آی‌دی shabakehchi@ را فالو و پرسش خود را برای مدیر کانال بفرستید تا جواب دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا