فناوری

اگر دو سیم‌کارت روی آیفون ۱۲ بگذارید؛ اینترنت ۵G قطع می‌شود

اصلا خبر خوبی برای عاشقان دو سیم‌کارت و گوشی‌های آیفون نداریم!

اگر برنامه خرید آیفون ۱۲ دارید یا در حال پس‌انداز کردن پول‌ها برای خرید این گوشی‌های ۵G هستید؛ باید بین انداختن دو سیم‌کارت روی گوشی یا اینترنت ۵G یکی را انتخاب کنید.

ظاهرا اگر دو سیم‌کارت فیزیکی روی گوشی آیفون ۱۲ بیندازیم؛ ارتباطات ۵G قطع می‌شود. در نتیجه این آیفون‌های جدید را فقط در حالت دو سیم‌کارت ۴G یا یک سیم‌کارت ۵G باید استفاده کنیم.

در مستنداتی که به تازگی و چند روز پس از رونمایی از آیفون‌های ۱۲ اپل منتشر شده و در آن پرسش‌های متداول خرده‌فروشان اپراتورها و مشترکات مخابراتی با اپل است؛ آمده است که استفاده از دو سیم‌کارت، باعث می‌شود سرعت تبادل اطلاعات در وضعیت شبکه ۴G باشد.

این سند به نام «آنچه شما باید در مورد ۵G در آیفون بدانید» در سایت رددیت منتشر شده و نشان می‌دهد در صورتی که دو سیم‌کارت روی گوشی‌های آیفون ۱۲ فعال باشد؛ هیچ‌یک از آن‌ها نمی‌توانند به شبکه ۵G وصل شوند.

اما اگر یک سیم‌کارت غیرفعال باشد؛ سیم‌کارت بعدی به شبکه ۵G وصل خواهد ماند.

ما ایرانی‌ها و البته بسیاری از کاربران کشورهای در حال توسعه عاشق گوشی‌های دو سیم‌کارته هستیم. گوشی‌های آیفون ۱۲ هم از دو سیم‌کارت پشتیبانی می‌کنند و قطعا بسیاری از خریداران آن‌ها می‌خواهند همزمان از دو سیم‌کارت روی گوشی استفاده کنند.

بنابراین، این محدودیت می‌تواند به ضرر این افراد تمام شود. البته، شاید فعلا که خبری از ۵G در ایران نیست؛ اصلا بحث کردن درباره آن بی‌فایده باشد و تا سال آینده اپل از آیفون‌هایی رونمایی کند که از دو سیم‌کارت ۵G فعال پشتیبانی می‌کنند.

باگ نرم‌افزاری؟

از سوی دیگر، برخی از سایت‌ها می‌گویند این محدودیت یک مشکل نرم‌افزاری است و با یک به‌روزرسانی iOS اپل رفع خواهد شد. این رسانه‌ها نیمه پر لیوان را می‌بینند و می‌گویند در اواخر سال ۲۰۲۰ این مشکل از سوی اپل حل خواهد شد و خریداران آیفون ۱۲ نباید ابدا نگرانی از این بابت داشته باشند.

این محدودیت و مشکل در سایت اپل و صفحه مربوط به پشتیبانی از دو سیم‌کارت ذکر نشده است. یک احتمال هم این است که اپل موفق شده در آخرین روزهای پیش از رونمایی از آیفون ۱۲ این باگ را رفع کند.

از هم‌اکنون در برخی شبکه‌های اجتماعی و بخش نظرات تلگرام، کاربران اندرویدی شروع به کل کل کردن با طرفداران آیفون کردند و تراشه مدیاتک دایمنسیتی ۱۰۰۰ پلاس روی یک گوشی اندرویدی ۳۰۰ دلار را به رخ آن‌ها می‌کشند که از دو سیم‌کارت ۵G فعال و همزمان پشتیبانی می‌کند؟

نظر شما درباره آیفون ۱۲ و عدم پشتیبانی از دو سیم‌کارت ۵G چیست؟ به نظر شما این محدودیت یا باگ برای کاربران ایرانی گران تمام می‌شود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا