فناوری

روترهای وای‌فای ۶E تی‌پی‌لینک معرفی شدند: از درگاه‌های ۱۰ گیگابیتی فیبرنوری تا سرعت وای‌فای ۱۱ گیگابیتی

معرفی روترهای پرقدرت نسل جدید Wi-Fi 6E در نمایشگاه CES 2021 ادامه دارد.

شرکت تی‌پی‌لینک هم از روترهای جدید خود برای سال ۲۰۲۱ رونمایی کرد. روترهای Wi-Fi 6E تی‌پی‌لینک اواخر امسال میلادی وارد بازار می‌شوند.

روتر Archer AX96

برترین روتر جدید معرفی شده تی‌پی‌لینک به نام  Archer AX96 از استاندارد Wi-Fi 6E پشتیبانی کرده و سرعت وای‌فای آن روی هر سه باند رادیویی به مرز ۷۸۰۰ مگابیت بر ثانیه می‌رسد. تی‌پی‌لینک می‌گوید این روتر از فناوری Smart Antennas بهره‌مند هستند که به روشی متفاوت برای پوشش‌دهی منطقه وسیعی استفاده می‌کند.

روی این روتر از یک پردازنده ۴ هسته‌ای با سرعت ۱.۷ گیگاهرتز استفاده شده است. این روتر دارای ۸ آنتن خارجی است و روی باند ۶ گیگاهرتز سرعت ۲۴۰۲ مگابیت، روی فرکانس ۵ گیگاهرتز سرعت ۴۸۰۴ مگابیت و روی فرکانس ۲.۴ گیگاهرتز سرعت ۵۷۴ مگابیت ارائه می‌دهد.

یک درگاه LAN/WAN با سرعت ۲.۵ گیگابیت و یک درگاه LAN/WAN با سرعت ۱ گیگابیت به همراه ۴ درگاه LAN گیگابیتی دارد و از طراحی جدیدی بهره می‌برد.

روتر Archer AX206

روتر دوم Wi-Fi 6E تی‌پی‌لینک سرعتی ۱۱۴۸ مگابیت دارد و در رده AX11000 است. این روتر دارای درگاه ۱۰ گیگابیتی +SFP و درگاه ۱۰ گیگابیتی RJ45 برای LAN/WAN است. همین‌طور، درگاه LAN/WAN با سرعت ۲.۵ گیگابیت و ۴ درگاه LAN گیگابیتی دارد.

روی این روتر پردازنده‌ای چهار هسته‌ای با سرعت ۲ گیگاهرتز نصب شده است و ۸ آنتن خارجی اختصاصی دارد. MU-MIMO 4×4 و درگاه‌های USB-C 3.0 و USB-A 3.0 از دیگر مشخصات این روتر هستند.

روتر مش وای‌فای Deco X96

این روتر هم از استاندارد Wi-Fi 6E پشتیبانی می‌کند و دارای سه فرکانس رادیویی ۲.۴، ۵ و ۶ گیگاهرتز است. این روتر دارای فناوری AI-Driven Mesh است تا به صورت هوشمندی تمام خانه را زیر پوشش یک وای‌فای منحصربه‌فرد ببرد.

این روتر در رده AX6600 و نزدیک به ۲۰۰ دستگاه می‌توانند به طور همزمان به آن وصل شوند. فناوری MU-MIMO 4×4، چهار آنتن High-Gain داخلی، دو آنتن داخلی هوشمند، Beamforming و ۸ استریم همزمان از دیگر مشخصات این روتر مش وای‌فای هستند.

تی‌پی‌لینک یک روتر مش وای‌فای Wi-Fi 6E دیگر به نام Deco X76 Plus نیز معرفی کرده است. روتری در رده AX5400 است.

همین‌طور، تی‌پی‌لینک یک روتر وای‌فای ۶ به نام Deco Voice X20 در رده AC1800 معرفی کرده است.

تی‌پی‌لینک اعلام کرده است این روترها به تدریج تا اواخر امسال وارد بازار می‌شوند. هنوز قیمت این روترها اعلام نشده است.

اگر برای خرید مودم، اینترنت و تجهیزات شبکه سوال داشتید یا نیاز به راهنمایی و کمک دارید؛ پیچ اینستاگرام شبکه‌چی به آی‌دی shabakehchi.press@ را فالو و در دایرکت پرسش خود را مطرح کنید تا جواب دهیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا