آموزش

این گزینه وای‌فای را روی آیفون غیرفعال کنید تا به هر شبکه وای‌فای غریبه‌ای وصل نشوید

برخی افراد تصور می‌کنند همیشه باز بودن وای‌فای و اتصال به هر شبکه وای‌فای در هر مکان عمومی و خصوصی یک مزیت است.

در بسیاری از اوقات ما نیازی به فعال بودن وای‌فای نداریم؛ به‌ویژه در مکان‌های عمومی و وای‌فای رایگانی که عمدتا امنیت بالایی ندارد و ممکن است اطلاعات و گوشی ما به خطر بیفتد.

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در بیرون از خانه هستید؛ ناگهان متوجه می‌شوید گوشی آیفون شما به طور خودکار به یک شبکه وای‌فای وصل شده است و در تبادل اطلاعات است.

سیستم‌عامل iOS ویژگی دارد که اطلاعات ورود و اتصال به یک شبکه وای‌فای را در اولین اتصال، ذخیره می‌کند تا به طور خودکار در آینده به این شبکه وصل شود. 

دلیل این کار آيفون هم راحتی بیشتر کاربر و استفاده از نقاط هات‌اسپات به جای دیتای موبایل است ولی این ویژگی خوب می‌تواند برخی اوقات نتیجه‌ای معکوس برای کاربر داشته باشد و او را به طور ناخواسته به یک شبکه وای‌فای وصل کند؛ بدون اینکه خود کاربر بداند یا متوجه باشد.

ویژگی Auto-Connecting در آیفون و آیپد همیشه خوب نیست. اگرچه آیفون همیشه در حال جست‌وجو برای یافتن هات‌اسپات‌های وای‌فای رایگان است تا کمتر از اینترنت دیتای موبایل استفاده کنید ولی اگر فردی هستید که دوست دارید فقط از وای‌فای خانگی استفاده کنید و مشکلی برای استفاده از اینترنت دیتا در بیرون از خانه ندارید؛ بهتر است قابلیت Auto-Connecting را غیرفعال کنید.

مراحل غیرفعال کردن قابلیت Auto-Connecting

پیشنهاد می‌کنیم برای جلوگیری از اتصال خودکار به برخی هات‌اسپات‌ها و شبکه‌های وای‌فای؛ حتی اگر وای‌فای دوست و آشنا شما است؛ قابلیت Auto-Connecting را غیرفعال کنید. 

باید بدانید که هر زمان نیاز داشته باشید؛ باز هم می‌توانید این قابلیت را برای یک شبکه وای‌فای فعال کنید.

مراحل غیرفعال کرده ویژگی Auto-Connecting به شرح زیر است:

۱- اپلیکیشن Settings را روی آیفون و آیپد باز کنید.

۲- روی برگه Wi-Fi بزنید.

۳- شبکه وای‌فای که به آن متصل هستید را می‌بینید. همین‌طور، می‌توانید دیگر شبکه‌های وای‌فای که در گذشته به آن‌ها وصل شدید را مشاهده کنید.

۴- روی آیکون آبی رنگ «i» جلوی نام شبکه وای‌فای ضربه بزنید.

۵- مشخصات و گزینه‌های شبکه وای‌فای انتخاب شده را می‌بینید. گزینه Auto-Join را پیدا کرده و غیرفعال کنید.

۶- اگر مطمئن هستید هرگز نمی‌خواهید به این شبکه وای‌فای وصل شوید؛ بهتر است گزینه Forget This Network را لمس کنید تا اطلاعات اتصال به شبکه به طور کامل از روی آيفون پاک شوند.

در iOS 14 تنظیمات پیشرفته‌ای برای جلوگیری از هک آیفون و آیپد قرار دارد. برای مثال، شما می‌توانید آدرس MAC آیفون را ماسک یا پنهان کنید تا از سوی هکرها یا برنامه‌های مخرب و آلوده ردگیری نشوید.

هنوز iOS 14 به طور عمومی منتشر نشده و فقط توسعه‌دهنده‌ها به آن دسترسی دارند و در نسخه بتای عمومی به سر می‌برد.

 


اگر برای خرید مودم، اینترنت و تجهیزات شبکه سوال داشتید یا نیاز به راهنمایی و کمک دارید؛ کانال تلگرام شبکه‌چی به آی‌دی shabakehchi@ را فالو و پرسش خود را برای مدیر کانال بفرستید تا جواب دهیم.

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا