آموزش

چگونه آدرس IP آیفون و آیپد را پیدا کنیم و به طور دستی تغییر دهیم؟

در صورت نیاز به تغییر آدرس IP و وارد کردن IP جدید

هم دلایل زیادی برای یافتن آدرس IP روی گوشی آیفون یا تبلت آیپد وجود دارد و هم دستکاری و تغییر آن ساده است و از طریق اپلیکیشن Settings به راحتی انجام می‌شود. هر کاربر معمولی می‌تواند آدرس IP گوشی خود را یافته و آن را تغییر دهد.

ما در این مطلب، ابتدا آموزش می‌دهیم چگونه آدرس IP آیفون و آیپد خود را پیدا کنید و بفهمید با چه آی‌پی به وای‌فای و اینترنت وصل شدید و بعد در صورت نیاز، چگونه آدرس آی‌پی دستگاه خود را تغییر دهید.

IP یا Internet Protocol رشته‌ای از اعداد است که در کنار هم یک آدرس منحصربه‌فرد برای ورود آیفون یا آیپد به اینترنت می‌سازند. شما در وب و اینترنت با این آدرس IP خاص شناخته می‌شوید و با همین آدرس IP به وای‌فای، مودم روتر یا هر دستگاه دیگری وصل خواهید بود.

آدرس IP به صورت پویا توسط سرویس‌دهنده اینترنت به دستگاه شما اختصاص پیدا می‌کند و در هر بار اتصال به اینترنت موبایل یا اینترنت ثابت، آدرس IP تغییر خواهد کرد اما می‌تواند به دلایل زیادی مانند محافظت از حریم خصوصی یا داشتن اینترنت با تاخیر و پینگ کمتر، آدرس IP را تغییر داد.

چگونه آدرس IP وای‌فای آیفون یا آیپد را پیدا کنیم؟

۱- اپلیکیشن Settings را باز کنید و روی برگه Wi-Fi در بالای صفحه بزنید:

۲- آیکون «i» روبروی نام شبکه وای‌فای که به آن متصل هستید را ضربه بزنید یا روی خود نام شبکه بزنید:

۳- در صفحه جدید باز شده، پایین صفحه آدرس IP دستگاه شما روبرو عبارت IP address نوشته شده است؛ دقیقا در باکس IPV4 Address:

حتی از این بخش می‌توانید آدرس Subnet Mask و آدرس روتر و دیگر اطلاعات مشابه درباره اینترنت و وای‌فای را پیدا کنید.

خوب دیدید به همین سادگی می‌توان یک آدرس آی‌پی را در دستگاه‌های iOS پیدا کرد. حالا می‌خواهیم ببینیم چگونه باید این آدرس آی‌پی آیفون یا آیپد را دستکاری و تغییر دهیم:

چگونه آدرس IP آیفون یا آیپد را تغییر دهیم؟

تغییر آدرس IP بیشتر از یک دقیقه طول نمی‌کشد ولی در جای خودش می‌تواند مزایای بسیاری برای وای‌فای شما داشته باشد. شما می‌توانید به طور خودکار و از طریق روتر آدرس IP آیفون یا آیپد خود را تغییر دهید یا اینکه به طور دستی یک آدرس IP ثابت و مشخص بدهید. این بستگی به نیاز شما دارد که کدام روش را انتخاب کنید.

درخواست تغییر خودکار آدرس IP پویا

۱- اپلیکیشن Settings را باز کنید.

۲- روی برگه Wi-Fi بزنید.

۳- نام شبکه وای‌فای که به آن وصل هستید را پیدا کرده و روی آن ضربه بزنید یا روی آیفون «i» روبروی آن ضربه‌ای بزنید.

۴- در پایین صفحه، گزینه Renew Lease را لمس کنید. در پنجره پاپ‌آپ باز شده دوباره روی Renew Lease بزنید:

وارد کردن دستی آدرس IP ثابت

۱- اپلیکیشن Settings را باز کنید.

۲- روی برگه Wi-Fi بزنید.

۳- نام شبکه وای‌فای که به آن وصل هستید را پیدا کرده و روی آن ضربه بزنید یا روی آیفون «i» روبروی آن ضربه‌ای بزنید.

۴- روی گزینه Configure IP بزنید:

۵- در صفحه Configure IPV4، برگه Manual را انتخاب و بعد آدرس IP دستی و ثابت خود را در بخش IP address وارد کنید. حتما باید روی کلید Save بزنید تا آدرس IP شما اعمال شود:

دیدید با چند لمس می‌توانید آدرس IP آیفون یا آیپد را تغییر دهید ولی باید مواظب باشید این کار را کاملا آگاهانه و با دانش و از روی یک راهنما و دستورالعمل دقیق و صحیح انجام دهید؛ دستکاری کنجکاوانه آدرس آی‌پی می‌تواند منجر به قطع شدن اینترنت و وای‌فای دستگاه شما شود و اختلالی به وجود بیاورد که به سادیگ رفع نشود!


اگر برای خرید مودم، اینترنت و تجهیزات شبکه سوال داشتید یا نیاز به راهنمایی و کمک دارید؛ کانال تلگرام شبکه‌چی به آی‌دی shabakehchi@ را فالو و پرسش خود را برای مدیر کانال بفرستید تا جواب دهیم.

منبع
businessinsider

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا