آموزش

۱۱ روش حل مشکل خطای «No Internet, secured» در ویندوز ۱۰ و ۱۱

آموزش گام به گام رفع عیب اتصال بدون اینترنت در کامپیوتر شخصی و لپ‌تاپ

اگر زیاد با ویندوز ۱۰ و ۱۱ سروکار داشته باشید و از کامپیوترهای رومیزی یا لپ‌تاپ‌های ویندوزی استفاده کرده باشید؛ احتمالا با پیام «No Internet, secured» آشنا خواهید بود و بارها آن را مشاهده کردید.

اگر با این پیام و دلایل بروز آن در وضعیت کانکشن اینترنت خود آشنا نباشید؛ شاید برایتان کمی گیج‌کننده باشد. پیام «No Internet, secured» به این معنی است که کامپیوتر شما به یک شبکه اینترنت خصوصی متصل است اما مشکلی در این اتصال وجود دارد و نمی‌توانید داده‌ای دریافت کنید. معمولا، وقتی می‌خواهید به یک سیگنال وای‌فای از فاصله خیلی دور متصل شوید؛ این پیام را می‌بینید اما تقریبا می‌تواند در هر شبکه‌ای ظاهر شود.

خوش‌بختانه، روش‌هایی برای حل مشکل «No Internet, secured» وجود دارد. در این مقاله، ۱۱ روش برای رفع خطای «No Internet, secured» در ویندوز ۱۱ و ویندوز ۱۰ پیشنهاد می‌کنیم:

به مودم و روتر نزدیک‌تر شوید

رایج‌ترین دلیلی که باعث می‌شود وضعیت «بدون اینترنت، امن» را مشاهده کنید؛ دور بودن از منبع اتصال به اینترنت یا همان مودم و روتر است. کامپیوتر شما می‌تواند وای‌فای فاصله دور را شناسایی و به آن وصل شود ولی سیگنال‌ها آن‌قدر ضعیف هستند که در واقع هیچ اطلاعاتی رد و بدل نمی‌شود.

حل مشکل خطای شبکه در ویندوز

یک روش حل مشکل خطای «No Internet, secured» این است که کامپیوتر یا لپ‌تاپ خود را به مودم یا روتر نزدیک‌تر کنید یا برعکس، مودم و روتر را در نقطه‌ای نزدیک‌تر به کامپیوتر خود قرار دهید. به طور کلی، بهتر است شما مودم یا روتر خود را در یک مکان مرکزی خانه و بلندتر از سطح زمین و به دور از هر گونه جسم یا مانع مسدودکننده‌ای در اطراف آن، قرار دهید.

اگر خانه شما به اندازه کافی بزرگ است که یک مودم روتر نمی‌تواند کل آن را پوشش دهد؛ بهتر است از راهکارهایی مانند سیستم‌های مش وای‌فای یا اکستندر وای‌فای و همین‌طور پاورلاین‌ها استفاده کنید. همه این راه‌کارها، به تقویت سیگنال وای‌فای در گوشه و کنار خانه شما کمک می‌کنند.

کامپیوتر و روتر خود را ریستارت کنید

ریستارت همه دستگاه‌ها از جمله مودم و روتر و کامپیوتری که با آن به اینترنت وصل می‌شوید؛ ترفند بعدی برای حل مشکل نمایش وضعیت «No Internet, secured» است. وقتی کامپیوتر و روتر را ریستارت می‌کنید؛ یک اتصال تازه میان آن‌ها برقرار می‌شود و می‌تواند مشکلات احتمالی اینترنت و وای‌فای را رفع کند.

برای ریستارت مودم یا روتر، نیازی به کار خاصی نیست و کافی است کلید پاور آن را فشار دهید تا دستگاه خاموش شود و بعد دوباره فشار دهید یا روشن گردد؛ بدون اینکه اطلاعات و تنظیمات ذخیره شده روی آن، پاک شوند. کشیدن کابل برق مودم و روتر و زدن دوباره آن در پریز برق هم می‌تواند باعث ریستارت مودم و روتر شود. باید کمی منتظر بمانید تا تمام چراغ‌های مودم و روتر روشن و در وضعیت پایداری قرار بگیرند و بعد کامپیوتر خود را به اینترنت وصل کنید.

VPN را غیرفعال کنید

در حالی‌که وی‌پی‌ان‌ها برای محافظت از حریم خصوصی و اطلاعات شما در وضعیت آنلاین طراحی شدند ولی برخی اوقات می‌توانند منشا مشکلاتی در اتصال اینترنت و وای‌فای شوند. گاهی اوقات یک برنامه وی‌پی‌ان می‌تواند سیگنال وای‌فای را خراب کند و سرعت اینترنت را به قدری کاهش دهد که عملا کامپیوتر هیچ داده‌های تبادل نکند و خطای No Internet ظاهر شود.

وقتی چنین خطایی را مشاهده کردید؛ سعی کنید یک بار VPN خود را غیرفعال کنید. اگر اتصال اینترنت شما به طور ناگهانی شروع به کار کرد؛ پس نرم‌افزار VPN شما باعث بروز این مشکل است و باید تنظیمات آن را تغییر دهید یا سراغ VPN دیگری بروید.

از ابزار عیب‌یابی اینترنت ویندوز استفاده کنید

ویندوز ۱۰ و ویندوز ۱۱ سیستم‌عامل‌های فوق‌العاده پیچیده‌ای هستند. ساده‌ترین کامپیوترهای شخصی می‌توانند دارای ده‌ها فرآیند مختلف در حال اجرا باشند که برخی از آن‌ها در دو دهه پیش توسعه پیدا کردند و به طور همزمان اجرا می‌شوند. این امر می‌تواند باعث بروز برخی اشکال‌ها و خطاها شود.

مایکروسافت این نکته را می‌داند؛ بنابراین در هر دو نسخه ویندوز ۱۰ و ویندوز ۱۱ یک سری ابزارهای عیب‌یابی خودکار (troubleshooting tools) ارائه کرده است. در این میان، مشکلات اینترنت به قدری رایج هستند که ویندوز به طور جداگانه دو ابزار عیب‌یابی برای آن‌ها درست کرده و در سیستم‌عامل ویندوز قرار داده است. این ابزارها، چک‌لیستی از مشکلات اساسی را بررسی و سعی می‌کنند هر اشکالی که یافتند را رفع کنند.

برای یافتن و استفاده از هر دو ابزار عیب‌یابی اینترنت ویندوز:

۱- اپلیکیشن Settings را در کامپیوتر خود باز کنید.

۲- در ویندوز ۱۰، گزینه Update & Security را انتخاب و در ویندوز ۱۱ سراغ System بروید.

۳- صفحه را به سوی پایین اسکرول کنید تا به گزینه Troubleshoot برسید و بعد روی آن کلیک کنید. در ویندوز ۱۰ باید روی گزینه Additional troubleshooters و در ویندوز ۱۱ روی گزینه Other troubleshooters بزنید.

۴- روی هر دو ابزار عیب‌یابی اینترنت در این صفحه کلیک کنید. معمولا باید نام‌هایی مانند Internet Connections و Network Adapter داشته باشند:

حل مشکل خطای شبکه در ویندوز

احتمالا این ابزارها می‌توانند مشکل را شناسایی و فورا برطرف کنند. اگر هیچ مشکلی یافت نشد یا اینکه مشکل خطای «No Internet, secured» برطرف نگردید؛ به خواندن ادامه این مقاله مشغول شوید.

کانکشن اینترنت را «فراموش» (Forget) کنید

وقتی کامپیوتر شما به یک شبکه وای‌فای وصل می‌شود؛ اطلاعات زیادی درباره آن شبکه وای‌فای روی ویندوز ذخیره می‌شود. این کار برای اتصال سریع‌تر و آسان‌تر به این وای‌فای در آینده است. اما برخی اوقات، همین اطلاعات می‌توانند اتصال وای‌فای را از کار بیندازند. مثلا، وقتی که رمزعبور وای‌فای را عوض کنید ولی ویندوز نتواند تشخیص بدهد و بخواهد با همان رمزعبور قبلی به وای‌فای وصل شود. هنگامی که چیزی درباره وای‌فای مانند نام شبکه یا فرکانس رادیویی یا رمزعبور تغییر کند؛ ویندوز سعی دارد با همان اطلاعات قبلی و قدیمی به وای‌فای وصل شود که در نتیجه خطای «بدون اینترنت» رخ می‌دهد.

یک راه‌حل این است که همه اطلاعات ذخیره شده درباره یک اتصال وای‌فای را پاک یا فراموش کنید تا ویندوز ناچار شود، دوباره اطلاعات جدید کانکشن وای‌فای را دریافت و ذخیره کند. برای فراموش کردن کانکشن اینترنت یا وای‌فای در ویندوز:

۱- اپلیکیشن Settings را در کامپیوتر خود باز کنید و به Network & Internet بروید.

۲- روی Wi-Fi کلیک کنید و بعد Manage known networks را بزنید.

۳- شبکه وای‌فای خود را انتخاب کنید و بعد گزینه Forget را کلیک کنید.

حالا، اطلاعات شبکه وای‌فای شما به طور کامل پاک شده و باید از ابتدا به وای‌فای وصل شوید.

درایورهای شبکه را دوباره نصب کنید

تقریبا تمام سخت‌افزارهای کامپیوترهای ویندوز شما با درایورها اجرا می‌شوند. درایورها یک قطعه کوچک نرم‌افزاری هستند که نحوه کار سخت‌افزار را به کامپیوتر می‌گویند. با گذشت زمان، ممکن است برخی از درایورها دچار مشکل شوند و سخت‌افزاری که با این درایور مرتبط است؛ از کار بیفتد.

در این شرایط، باید با حذف درایور و نصب مجدد آن، سعی کنید دوباره سخت‌افزار را به وضعیت عادی برگردانید. برای انجام این کار:

۱- روی آیکون ویندوز در گوشه سمت راست نوار وظیفه (منوی ویندوز) راست کلیک کرده و از لیست باز شده، گزینه Device Manager را انتخاب کنید.

۲- در پنجره Device Manager، منوی Network adapters را باز کرده و درایور وای‌فای کامپیوتر را پیدا کنید. نام درایور وای‌فای از هر کامپیوتر به کامپیوتر دیگری، متفاوت است ولی احتمالا شما نامی مانند Wi-Fi 6 یا Wireless Network Adapter مشاهده کنید.

۳- روی درایور راست کلیک کرده و بعد گزینه Uninstall device را بزنید.

۴- در پاپ‌آپ ظاهر شده، باکسی که از شما درخواست می‌شود Delete the driver software (ویندوز ۱۰) و Attempt to remove the driver (ویندوز ۱۱) را بررسی و بعد روی Uninstall کلیک کنید.

۵- کامپیوتر خود را ریستارت کنید.

در کامپیوترهای امروزی، با بوت شدن دوباره ویندوز، درایور وای‌فای به طور خودکار نصب می‌شود. امیدواریم که حذف و نصب درایور باعث از بین رفتن مشکل شود.

اتصال شبکه را با دستورات خط فرمان تازه‌سازی کنید

ابزار Command Prompt قدرتمند ولی سخت کاربرپسند است. شما با دستورات خط فرمان می‌توانید تمام جنبه‌های کامپیوتر شخصی خود را کنترل کنید. صفحه سیاه ترمینال خط فرمان می‌تواند ترسناک به نظر برسد اما اگر با دستورات خط فرمان آشنا باشید؛ کار کردن با آن بسیار راحت می‌شود.

در ابزار RUN ویندوز به دنبال ابزار Command Prompt بگردید و بعد آن را اجرا کنید. مطمئن شوید که این ابزار را با Run as administrator اجرا کردید.

در ادامه، باید ۵ دستور خط فرمان را به صورت متوالی و پشت سر هم اجرا کنید. پس از وارد کردن هر دستور زیر، باید کلید اینتر (Enter) را بزنید:

 • netsh winsock reset
 • netsh int ip reset
 • ipconfig /release
 • ipconfig /renew
 • ipconfig /flushdns

حل مشکل خطای شبکه در ویندوز

بعد کامپیوتر را ریستارت کنید.

ویژگی‌های وای‌فای را تغییر دهید

این یک مشکل نادر است ولی باید مطمئن شوید شبکه وای‌فای مودم یا روتر با کامپیوتر شما به شکل صحیحی ارتباط برقرار کرده است. اگر هریک از روتر یا کامپیوتر، تصور کنند یک اتصال وای‌فای کامل برقرار نشده است؛ ممکن است پیام «No Internet, secured» ظاهر شود.

۱- در حالی‌که به شبکه وای‌فای که باید مشکلش حل شود؛ وصل شدید؛ اپلیکیشن Control Panel را باز کرده و روی Network and Internet کلیک کنید. بعد گزینه Network and Sharing Center را انتخاب و در ادامه Change adapter settings را بزنید.

۲- روی شبکه وای‌فای که به آن وصل هستید؛ راست کلیک کرده و گزینه Properties را انتخاب کنید.

۳- در برگه Networking، مطمئن شوید این ۷ گزینه تیک خوردند:

 • Client for Microsoft Networks
 • File and Printer Sharing for Microsoft Networks
 • QoS Packet Scheduler
 • Internet Protocol Version 4 (TCP/IPv4)
 • Microsoft LLDP Protocol Driver
 • Link-Layer Topology Discovery Responder
 • Link-Layer Topology Discovery Mapper I/O Driver

حل مشکل خطای شبکه در ویندوز

اگر گزینه  Internet Protocol Version 6 (TCP/IPv6) تیک خورده است؛ بهتر است که تیک آن را بردارید.

حالا، اتصال اینترنت خود را دوباره تست کنید. اگر چیزی تغییر پیدا نکرده بود؛ به عقب برگشته و دوباره تیک گزینه بالا را بزنید.

دی ان اس سرور را تغییر دهید

اگر از DNS server استفاده می‌کنید؛ احتمال دارد دچار مشکلی شده و اینترنت شما را قطع کند. در بیشتر مواقع، کامپیوتر شما از همان دی ان اس سروری که شرکت سرویس‌دهنده اینترنت داده است؛ استفاده می‌کند اما شما می‌توانید به طور دستی DNS سرور را تنظیم کنید تا خطای «بدون اینترنت» را رفع کنید.

۱- مراحل گفته شده در بخش Change your Wi-Fi properties را دنبال کنید تا به باز کردن پنجره Properties کانکشن وای‌فای خود برسید.

۲- روی گزینه Internet Protocol Version 4 (TCP/IPv4) دو بار کلیک کرده تا پنجره جدیدی باز شود.

۳- در برگه General، روی گزینه Use the following DNS server addresses کلیک کنید.

۴- اگر می‌خواهید DNS سرور جدیدی استفاده کنید؛ روی بخش DNS سرور اینتر کرده و مشخصات دی ان اس سرور جدید را وارد کنید؛ برای مثال ۸.۸.۸.۸ و ۸.۸.۴.۴ که آدرس دی ان اس سرور عمومی گوگل است. همین‌طور، می‌توانید از دی ان اس سرور  ۹.۹.۹.۹ و ۱.۱.۱.۱ از Quad9 استفاده کنید.

حل مشکل خطای شبکه در ویندوز

۵- روی OK بزنید تا تغییرات ذخیره شود.

تنظیمات شبکه را ریست کنید

اگر هیچ یک از روش‌های بالا جواب نداد؛ تنها ترفندی که باقی می‌ماند؛ بازنشانی تنظیمات شبکه یا network reset است. در عملیات network reset، انگار هرگز کامپیوتر شما به اینترنت وصل نبوده است و همه تنظیمات آداپتورهای شبکه به حالت تنظیمات اولیه و کارخانه برمی‌گردند.

توجه داشته باشید که با این کار، رمزعبور ذخیره شده روی وای‌فای پاک می‌شود. همین‌طور، اگر کامپیوتر شما به شبکه‌های سازمانی وصل شده باشد؛ این اتصال را هم از دست خواهید داد.

۱- اپلیکیشن Settings را روی کامپیوتر خود باز کنید و روی Network and Internet بزنید.

۲- در ویندوز ۱۰ روی Status بزنید. در ویندوز ۱۱، صفحه را به پایین اسکرول کرده و روی Advanced network settings بزنید.

۳- حالا روی گزینه Network reset کلیک کنید و بعد Reset now را بزنید.

حل مشکل خطای شبکه در ویندوز

کامپیوتر شما ریست خواهد شد و پس از بالا آمدن ویندوز، تمام تنظیمات اینترنت پاک شده‌اند.

با سرویس‌دهنده اینترنت خود تماس بگیرید یا کامپیوتر را به تعمیرکار بسپارید

اگر همه روش‌های بالا را پیش رفتید و هنوز خطای «No Internet, secured» را دریافت می‌کنید؛ احتمالا یک مشکل عمیق‌تر در کامپیوتر شما وجود دارد که دیگر کاری از دست خودتان برنمی‌آید.

ابتدا، با سرویس‌دهنده اینترنت خود تماس بگیرید؛ چون ممکن است مشکل از سمت آن‌ها باشد؛ مثلا یک قطعی مقطعی در منطقه شما رخ داده یا به علتی، سرویس اینترنت شما مسدود و قطع شده است.

در مرحله بعدی، باید کامپیوتر خود را به تعمیرگاه ببرید و از فرد متخصصی بخواهید تا مشکل را بررسی و رفع کند. ممکن است اشکال از آداپتور وای‌فای یا ویندوز یا روتر باشد. آن‌ها باید به صورت تخصصی، همه احتمالات بروز این مشکل را بررسی و عیب را رفع کنند.


اگر برای خرید مودم، اینترنت و تجهیزات شبکه سوال داشتید یا نیاز به راهنمایی و کمک دارید؛ کانال تلگرام شبکه‌چی به آی‌دی shabakehchi@ را فالو و پرسش خود را برای مدیر کانال بفرستید تا جواب دهیم.

منبع
businessinsider

‫7 دیدگاه ها

 1. با سلام و احترام
  خواستم از توضیحات خوب و کاملتون تشکر کنم.
  بنده راه ها رو یکی یکی رفتم و بالاخره با راهنمایی شما، مشکل حل شد.
  خیلی از شما ممنونم
  پاینده باشید

 2. من همه راه ها رو رفتم و کلی زمان ازم گرفت و درست نشد در انتها متوجه شدم سیستم هایجک شده بود و با نرم افزار تو ۳۰ ثانیه درستش کردم به نظرم تو مراحل اولیه هایجک شدن سیستم رو درنظر بگیرید

 3. سلام
  من تمام اینکار هارو انجام دادم ولی درست نشد
  وای فای اول داشت کار می‌کرد ولی بعد چند دقیقه قطع شد و دیگه وصل نمیشه پیام no internet secured میاره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا