دی‌لینک با همکاری مکافی روتر امنیتی برای محافظت از دستگاه‌های متصل به وای‌فای رونمایی کرد

مدتی است که شرکت های امنیتی به سراغ عرضه روترهای بی‌سیم با مجموعه‌ای از امکانات و قابلیت‌های امنیتی برای محافظت از دستگاه‌ها و کاربران شبکه‌ بی‌سیم رفتند.

اکنون نوبت شرکت امنیتی مکافی است که با همکاری مشترک دی‌لینک یک روتر بی‌سیم وارد بازار کند.

دی‌لینک در نمایشگاه CES 2018 از روتر امنیتی DIR-2680 رونمایی کرد. این روتر دو بانده و در رده روترهای AC2600 است. این روتر برای شبکه‌های خانگی و اداری طراحی شده است و حداکثر می‌تواند ۱۲۸ کاربر یا دستگاه را زیر پوشش چتر امنیتی و محافظتی خود قرار دهد.

این روتر بی‌سیم با اپلیکیشن دی‌لینک نصب و پیکربندی می‌شود ولی از راه دور و با اپلیکیشن مکافی می‌توان تنظیمات امنیتی آن را مدیریت و کنترل کرد.

روی روتر DIR-2680 مجموعه‌ای متنوع از ابزارهای کنترل والدین، تعریف شبکه میهمان، ضدویروس، ضدبدافزار، ضدفیشینگ، ضداسپم، مانیتور بی‌درنگ تهدیدها و خطرات امنیتی مبتنی بر وب و غیره عرضه شده است.

 

ابزار Global Threat Intelligence مکافی می‌تواند به طور آنلاین و بی‌درنگ بدافزارها و وب‌سایت‌های آلوده یا مخرب را متوقف کند.

روی این روتر بی‌سیم از تراشه وای‌فای اینتل استفاده شده است که مجهز به فناوری MU-MIMO و Beamforming است. دوبانده است و سرعت روی فرکانس ۲.۴ گیگاهرتز به مرز ۸۰۰ مگابیت و سرعت روی فرکانس ۵ گیگاهرتز به مرز ۱۷۳۳ مگابیت می‌رسد.

شرکت مکافی روی این روتر لایسنس‌های ۵ ساله برای کنترال والدین و ۲ ساله برای ابزارهای دیگر خود عرضه کرده است تا کاربران وای‌فای با خیال راحت بتوانند از اینترنت و شبکه‌های بی‌سیم استفاده کنند و بابت امنیت سیستم‌ها و دستگاه‌ها نگرانی نداشته باشند.

این روتر در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۸ و با قیمت ۲۵۰ دلار وارد بازار می‌شود.