آنتن TD-LTE برای تقویت مودم‌های هواوی B612 و ایرانسل TF-i60

پیش‌تر، دو مدل آنتن ۴G برای مودم‌های هواوی از جمله هواوی B612 یا ایرانسل TF-i60 معرفی کردیم.

آنتن رومیزی Blazing Fast را برای تقویت امواج فورجی معرفی کردیم و در مقاله دیگری به چند مدل آنتن ۴G قلمی مناسب برای مودم B612 اشاره داشتیم. 

اما کاربران زیادی هستند که به دنبال یک آنتن TD-LTE می‌گردند. آنتن‌های معرفی شده در بالا و چندین آنتن دیگری که در فروشگاه‌ها عمدتا دیده می‌شود؛ فقط از فرکانس‌های رادیویی FDD یا شبکه‌های فورجی عادی پشتیبانی می‌کنند و برای تقویت اینترنت TD-LTE ایرانسل و مبین‌نت مناسب نیستند.

اینترنت TD-LTE ایرانسل و مبین‌نت روی باندهای رادیویی ۴۱ و ۴۳ عرضه شدند که از دسترس آنتن‌های فورجی خارج هستند. 

نه تنها در ایران بلکه در سراسر جهان به سختی می‌توان آنتنی برای دریافت و تقویت فرکانس‌های باندهای رادیویی ۳۵۰۰ و ۳۷۰۰ مگاهرتز پیدا کرد.

بسیاری از کاربران آنتن ۴G به جای TD-LTE خریداری کرده و پس از نصب متوجه می‌شوند که در سرعت اینترنت TD-LTE آن‌ها هیچ تاثیری ندارد.

در این میان، یک شرکت ایرانی چند وقتی است که آنتن گیرنده لگاریتمی و لاگپریودیکی برای تقویت امواج محدوده فرکانسی ۸۰۰ تا ۳۷۰۰ مگاهرتز عرضه کرده است.

 

یعنی با این آنتن می‌توان هم سیگنال‌های ۳G و ۴G و ۴.۵G را پوشش داد و تقویت کرد و هم فرکانس‌های رادیویی و باندهای رادیویی اینترنت TD-LTE ایرانسل و مبین‌نت را بهبود بخشید.

آنتن لگاریتیمی ۴G و TD-LTE

آنتن KLPDA18DBi از شرکت مهندسی ان جی می‌توان از روی انواع باندهای رادیویی گیرندگی با گین بالا داشته باشد. قدرت گیرندگی آن از ۱۱ الی ۱۸ دسی بل و مناسب برای نصب در فضای آزاد است (در فضای آزاد بالاترین قدرت گیرندگی را دارد).

 

این آنتن دارای سوکت و کانکتور SMA است و برای هر مودمی که از این کانکتور پشتیبانی می‌کند؛ مناسب خواهد بود و می‌تواند قدرت گیرندگی آن را تقویت کند.

درجه حرارتی از منفی ۱۰ تا ۴۵ درجه را تاب می‌آورد و زاویه پوشش‌دهی عمودی و افقی آن ۶۰ درجه است. با یک امپدانس ۵۰ اهمی و حداکثر توان ورودی ۱ وات، از جنس فایبر گلاس بافته شده است.

همراه این محصول ۱۵ متر کابل کانکتور خورده آماده استفاده است و به راحتی روی میله نصب می‌شود.

نظر کاربرانی که این آنتن تقویتی خارجی را خریداری کردند؛ در مجموع مثبت و رضایت‌بخش است. بسیاری از این افراد مودم ایرانسل Tf-i60 داشتند ولی سرعت اینترنت تی‌دی‌ال‌تی آن‌ها مناسب نبوده است.

با خریداری و نصب آنتن KLPDA18DBi موفق شدند چراغ‌های مودم را از یک یا دو چراغ به پنج چراغ رسانده و سرعت را چند برابر کنند. البته، همه‌چیز به پوشش‌دهی آنتن در منطقه شما بستگی دارد؛ چون گاهی اوقات اصلا آنتن BTS نزدیک شما نیست که بتوان از آن گیرندگی موج داشت.

نکته بسیار مهم: اگر می‌خواهید برای مودم‌هایی که از MIMO چندگانه سود می‌برند این آنتن را بخرید؛ باید دو عدد آنتن خریداری و به مودم نصب کنید. آنتن‌ها باید با زاویه‌هایی ۴۵ و ۱۳۵ درجه نسبت به افق نصب شوند تا بالاترین گیرندگی را داشته باشند.

قیمت این آنتن در فروشگاه‌ها نزدیک به ۴۳۰ هزار تومان است ولی روی سایت شرکت مهندسی ان جی ارزان‌تر است.

این آنتن TD-LTE را می‌توانید از روی سایت دیجی‌کالا (اگر موجود نبود این محصول)یا سایت سازنده آن خریداری کنید.