چگونه تنظیمات بازی آنلاین اینترنت شاتل را فعال کنیم؟

اگر مشترک اینترنت ADSL یا VDSL شاتل باشید؛ این شانس را دارید که تنظیمات اینترنت خود را برای بازی‌های ویدئویی تغییر دهید یا اصطلاحا به پروفایل گیمینگ سوئیچ کنید.

در پروفایل گیمینگ، تنطیمات اینترنت به گونه‌ای در سمت سرور و تجهیزات شاتل است که پینگ و تاخیر پایین‌تری داشته باشید و بتوانید به سرورهای بازی‌های معروف وصل شده و بازی‌ها را روان و با کمترین لگ اجرا کنید.

دقت کنید که در تنظیمات گیمینگ اینترنت، لزوما سرعت اینترنت در حداکثر حالت نیست ولی پینگ و لاست پکیج کمتری دارید. سرعت و کیفیت اینترنت به سوی پایداری بیشتر و تاخیر کمتر سوق داده می‌شود.

تا همین چند روز پیش، برای فعال‌سازی تنظیمات بازی آنلاین اینترنت شاتل باید با پشتیبان این شرکت تماس می‌گرفتید و درخواست می‌دادید.

خوش‌بختانه، شاتل این امکان را فراهم کرده تا خود کاربر و دیگر بدون نیاز به تماس، وارد پنل کاربری شده و پروفایل گیمینگ را فعال‌سازی یا غیرفعال کند. این سرویس کاملا رایگان است و هیچ هزینه‌ای برای مشترک ندارد.

مراحل فعال‌سازی تنظیمات بازی آنلاین روی اینترنت شاتل

برای فعال‌سازی پروفایل گیمینگ اینترنت خود باید کارهای زیر را انجام دهید:

۱- وارد سایت مای شاتل (https://www.shatel.ir) شوید. نام کاربری (شناسه) و رمز عبور پنل کاربری اینترنت شاتل خود را وارد کرده و بعد حروف نمایش داده شده در تصویر را وارد باکس مربوط کنید و وارد سایت شوید.

 

۲- از منوی بالای صفحه، وارد منوی «خدمات شاتل» شوید. بعد گزینه «اینترنت پرسرعت» را بزنید. در گام بعدی گزینه «درخواست‌ها» را کلیک کنید تا از منوی باز شده جدید گزینه «فعال‌سازی تنظیمات بازی آنلاین» را در ردیف دوم ببینید. باید این گزینه را هم کلیک کنید.

مسیری که طی کردیم این است: مای‌شاتل > خدمات شاتل > اینتر‌نت پرسرعت > درخواست‌ها > فعال‌سازی تنظیمات بازی آنلاین

۳- اگر امکان فعال‌سازی این سرویس روی خط و سرویس شما باشد؛ پیغام تایید درخواست را مشاهده می‌کنید.

۴- اگر پروفایل گیمینگ روی سرویس شما فعال نشود یا اصلا امکان فعال‌سازی آن نباشد؛ پیغامی مشابه تصویر زیر خواهید دید:

در این مرحله، می‌توانید با کارشناسان پشتیبان فنی شاتل تماس بگیرید و ازشان بخواهید وضعیت کشش خط اینترنت شما را بررسی کنند یا دلایل عدم فعال‌سازی سرویس‌های بازی آنلاین را بررسی و به شما گزارش بدهند.

برخی اوقات می‌توانید با کمک و راهنمایی این کارشناسان، کشش خط خود را افزایش داده و بعد سرویس گیمینگ شاتل را فعال‌سازی کنید.

برای غیرفعال‌سازی این سرویس، باز باید همین مسیر را طی کنید.