اخبار ایران

آسیاتک و مخابرات قرارداد بستند: آغاز فروش اینترنت VDSL آسیاتک در سراسر کشور از دو هفته دیگر

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در توییتی اعلام کرد انحصار مخابرات برای ارائه اینترنت VDSL و فیبرنوری شکسته شده است و اکنون همه شرکت‌های اینترنتی می‌توانند به مردم سرویس اینترنت پرسرعت ارائه دهند.

به طور ویژه، «حسین فلاح جوشقانی» اعلام کرد بر اساس مصوبه‌ی شماره ۲۶۰ کمیسیون تنظیم مقررات، قراردادی میان شرکت مخابرات و آسیاتک بسته شده تا این FSP بتواند خدمات VDSL خود را آغاز کند.

«محمد علی یوسفی زاده»، مدیرعامل شرکت آسیاتک نیز ضمن تایید این خبر و ابراز خشنودی از این قرارداد که راه را برای همه شرکت‌های FCP باز کرده است؛ اعلام کرد احتمالا آسیاتک دو هفته دیگر ارائه سرویس اینترنت VDSL را در سراسر کشور آغاز می‌کند.

مدیرعامل آسیاتک می‌گوید پیش از این قرارداد؛ فقط اجازه داشتند در ۲۰ درصد مراکز مخابراتی فعالیت کنند و در کافوها هم حق ارائه سرویس نداشتند اما اکنون در تمام بسترهایی که شرکت مخابرات دارد؛ امکان سرویس‌دهی فراهم شده است.

آسیاتک می‌خواهد در هر منطقه‌ای که کافوهای با تجهیزات VDSL وجود داشته باشد؛ به مشترکین آن منطقه سرویس ارائه دهد.

استان بوشهر و اصفهان دو نقطه شروع فعالیت آسیاتک برای اینترنت VDSL هستند.

قیمت و مودم اینترنت VDSL آسیاتک

«محمد علی یوسفی زاده» درباره تعرفه‌ها و بسته‌های اینترنت VDSL آسیاتک هم می‌گوید: «هنوز جدولی برای محصولات VDSL معین نکردیم و نمیتوانیم بگوییم دقیقا قیمت‌ها چگونه است، به هر حال در سرویس VDSL ما باید هزینه‌های بیشتری به مخابرات بدهیم و قطعا قیمت‌ها متفاوت خواهد بود.»

مدیرعامل آسیاتک عنوان کرد از مودم‌های VDSL یوتل به مشترکان خود خواهند داد: «مودم VDSL برای استفاده حداکثری از سرعت این سرویس نیز برای مشترکین لازم است که ما خودمان با قراردادی که با شرکت ارگ (سازنده مودم‌های یوتل) داریم قصد ارائه مودم‌های لازم با تخفیف خوب را به مشترکین داریم.»

شکسته شدن انحصار مخابرات در اینترنت VDSL و فیبرنوری یک خبر بسیار بزرگ و مهم برای کاربران اینترنت ثابت است؛ به شرطی که در عمل رنگ واقعیت به خود بگیرد و همه شرکت‌های اینترنتی بتوانند در یک بستر رقابتی و سالم سریعا به مشترکان خود سرویس بدهند.


اگر برای خرید مودم، اینترنت و تجهیزات شبکه سوال داشتید یا نیاز به راهنمایی و کمک دارید؛ کانال تلگرام شبکه‌چی به آی‌دی shabakehchi@ را فالو و پرسش خود را برای مدیر کانال بفرستید تا جواب دهیم.

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا