همه آن ‌چیزی که باید درباره سرویس اینترنت پرسرعت آذرخش های‌وب بدانیم

حتما این روزها تبلیغات و گزارش آگهی‌های اینترنت پرسرعت «آذرخش» های‌وب را دیده‌اید و برایتان سوال شده ماجرا چیست؟

حدود یک ماهی می‌شود که شرکت های‌وب با راه‌اندازی صفحه‌ای روی وب‌سایت خود تبلیغ اینترنت پرسرعت آذرخش را می‌دهد. حتی چندین تبلیغ و گزارش آگهی هم در سایت‌های معروف داشته و اخیرا هم در پی جذب نزدیک به ۱۸۰۰ نیرو برای آن در استان‌های مختلف است.

البته، در صفحه معرفی اینترنت آذرخش اطلاعات زیادی جز چند خط توضیح و یک فیلم تبلیغاتی نیست و حتی برخی لینک‌ها کار نمی‌کنند. 

فیلم تبلیغاتی می‌گوید سرویس اینترنت آذرخش با سرعت دانلود ۵۰ مگابیت و سرعت آپلود ۲۵ مگابیت بسیار بهتر از سرویس اینترنت ADSL است و می‌تواند مشکل پینگ و لگ و تاخیر بازی‌ها یا کاهش فریم در ویدیوهای آنلاین را حل کند.

متقاضیان این سرویس می‌توانند با شماره ۱۵۶۵ تماس بگیرند و پیش‌ثبت‌نام کنند.

مشخصات اینترنت آذرخش های وب

با دیدن صفحه معرفی سرویس اینترنت آذرخش و حتی خواندن چند گزارش آگهی سفارشی منتشر شده از این سرویس در برخی رسانه‌ها و سایت‌ها؛ تقریبا هیچی دستگیرمان نمی‌شود جز اینکه مبتنی بر FTTH است و باز تکرار همان حداکثر سرعت دانلود ۵۰ مگابیت.

اما واقعا ماجرای سرویس اینترنت آذرخش های‌وب چیست و چه مشخصاتی دارد؟ وی‌دی‌اس‌ال یا فیبرنوری یا تی‌دی‌ال‌تی است؟ قیمت و حجم آن برای یک ماه و یک سال چقدر است؟ چه مودمی نیاز دارد؟ کدام مناطق پوشش‌دهی دارد و چه زمانی راه‌اندازی می‌شود. 

 

به طور خلاصه می‌توانیم فعلا اطلاعات زیر را درباره سرویس اینترنت آذرهش های‌وب با قطعیت بگوییم:

مشخصات اینترنت پرسرعت آذرخش های‌وب

نوع سرویس: بستر فیبرنوری FTTH (سرنام Fiber to the Home) بدون اتکا به مخابرات

حداقل سرعت دانلود: ۲۰ مگابیت بر ثانیه

حداکثر سرعت دانلود: ۵۰ مگابیت بر ثانیه

حداکثر سرعت آپلود: ۲۵ مگابیت بر ثانیه

مودم: شرکت های‌وب به مشتری می‌دهد. مودم از نوع فیبرنوری GPON و با قیمت ۳۷۵ هزار تومان است. 

بسته اینترنت: ماهیانه از سرعت ۲۰ مگابیت، حجم ۵۰۰ گیگابایت به قیمت ۱۵۰ هزار تومان (با مالیات و ارزش افزوده ۱۶۳ هزار تومان)

بسته اینترنت یک ساله: از سرعت ۲۰ مگابیت، حجم ۶۰۰۰ گیگابایت به قیمت ۱.۹۶۰.۰۰۰ تومان با مالیات و ارزش افزوده

محدوده پوشش‌دهی: از شهر کرج شروع شده و سپس در تهران و بعد سایر استان‌ها ارائه می‌شود. 

هزینه نصب: رایگان

چند نکته مهم

توچه شما را به چند نکته مهم دیگر جلب می‌کنم:

نکته ۱: مودم عاریتی است و پس از جمع‌آوری یا لغو سرویس باید به شرکت های‌وب برگردانده شود. هنوز درباره مدل مودم GPON که های‌وب می‌خواهد به مشتریان بدهد اطلاعی در دست نیست ولی حدس می‌زنیم مودمی از یوتل یا هواوی باشد.

نکته ۲: هر متقاضی با شماره ۱۵۶۵ تماس گرفته و شماره تماس منزل و محدوده خود را اعلام می‌کند تا بررسی شود و به او بگویند امکان سرویس در حال حاضر وجود درد یا باید منتظر بماند.

نکته ۳: بسیاری از کاربران تصور می‌کنند سرویس آذرخش از جنس VDSL است ولی این‌طور نیست و بنا بر اطلاعات خود های‌وب مبتنی بر بسترهای فیبرنوری است.

نکته ۴: مشتری می‌تواند قراردادهای یک ماهه، سه ماهه، شش ماهه و یک ساله ببندد.

نکته ۵: این سرویس در سه سرعت ۲۰ و ۳۰ و ۵۰ مگابیت عرضه می‌شود.

نکته ۶: ادعا شده است این سرویس مشکل تاخیر و لگ در بازی‌های آنلاین را از بین می‌برد ولی بعید است در عمل چنین چیزی باشد چون همه ما خوب می‌دانیم که بخشی از مشکلات تاخیر و لگ بازی‌ها به سرعت سرویس اینترنت نیست و از سرور و مسایل دیگر است.

سعی می‌کنم مرتبا این پست را به‌روزرسانی کنیم و اطلاعات جدید و بیشتری درباره این سرویس اینترنت که مشابه سرویس تانومای مخابرات است را به علاقه‌مندان بدهیم. 

شما هم می‌توانید درباره این سرویس نظر بدهید یا احیانا اگر این سرویس را گرفتید؛ تجربه کاربری خود را برای ما و دیگر خواننده‌ها بنویسید.

به‌روزرسانی

در تعرفه بسته‌های اینترنت سرویس آذرخش های‌وب اشتباهی صورت گرفته بود که تصحیح شد.

بسته ماهیانه ۵۰۰ گیگابایت این سرویس ۱۵۰ هزار تومان است که با ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده به قیمت ۱۶۳ هزار تومان می‌رسد.