راهنمای خرید

همه آن ‌چیزی که باید درباره سرویس اینترنت پرسرعت آذرخش های‌وب بدانیم

حتما این روزها تبلیغات و گزارش آگهی‌های اینترنت پرسرعت «آذرخش» های‌وب را دیده‌اید و برایتان سوال شده ماجرا چیست؟

حدود یک ماهی می‌شود که شرکت های‌وب با راه‌اندازی صفحه‌ای روی وب‌سایت خود تبلیغ اینترنت پرسرعت آذرخش را می‌دهد. حتی چندین تبلیغ و گزارش آگهی هم در سایت‌های معروف داشته و اخیرا هم در پی جذب نزدیک به ۱۸۰۰ نیرو برای آن در استان‌های مختلف است.

البته، در صفحه معرفی اینترنت آذرخش اطلاعات زیادی جز چند خط توضیح و یک فیلم تبلیغاتی نیست و حتی برخی لینک‌ها کار نمی‌کنند. 

فیلم تبلیغاتی می‌گوید سرویس اینترنت آذرخش با سرعت دانلود ۵۰ مگابیت و سرعت آپلود ۲۵ مگابیت بسیار بهتر از سرویس اینترنت ADSL است و می‌تواند مشکل پینگ و لگ و تاخیر بازی‌ها یا کاهش فریم در ویدیوهای آنلاین را حل کند.

متقاضیان این سرویس می‌توانند با شماره ۱۵۶۵ تماس بگیرند و پیش‌ثبت‌نام کنند.

مشخصات اینترنت آذرخش های وب

با دیدن صفحه معرفی سرویس اینترنت آذرخش و حتی خواندن چند گزارش آگهی سفارشی منتشر شده از این سرویس در برخی رسانه‌ها و سایت‌ها؛ تقریبا هیچی دستگیرمان نمی‌شود جز اینکه مبتنی بر FTTH است و باز تکرار همان حداکثر سرعت دانلود ۵۰ مگابیت.

اما واقعا ماجرای سرویس اینترنت آذرخش های‌وب چیست و چه مشخصاتی دارد؟ وی‌دی‌اس‌ال یا فیبرنوری یا تی‌دی‌ال‌تی است؟ قیمت و حجم آن برای یک ماه و یک سال چقدر است؟ چه مودمی نیاز دارد؟ کدام مناطق پوشش‌دهی دارد و چه زمانی راه‌اندازی می‌شود. 

به طور خلاصه می‌توانیم فعلا اطلاعات زیر را درباره سرویس اینترنت آذرهش های‌وب با قطعیت بگوییم:

مشخصات اینترنت پرسرعت آذرخش های‌وب

نوع سرویس: بستر فیبرنوری FTTH (سرنام Fiber to the Home) بدون اتکا به مخابرات

حداقل سرعت دانلود: ۲۰ مگابیت بر ثانیه

حداکثر سرعت دانلود: ۵۰ مگابیت بر ثانیه

حداکثر سرعت آپلود: ۲۵ مگابیت بر ثانیه

مودم: شرکت های‌وب به مشتری می‌دهد. مودم از نوع فیبرنوری GPON و با قیمت ۳۷۵ هزار تومان است. 

بسته اینترنت: ماهیانه از سرعت ۲۰ مگابیت، حجم ۵۰۰ گیگابایت به قیمت ۱۵۰ هزار تومان (با مالیات و ارزش افزوده ۱۶۳ هزار تومان)

بسته اینترنت یک ساله: از سرعت ۲۰ مگابیت، حجم ۶۰۰۰ گیگابایت به قیمت ۱.۹۶۰.۰۰۰ تومان با مالیات و ارزش افزوده

محدوده پوشش‌دهی: از شهر کرج شروع شده و سپس در تهران و بعد سایر استان‌ها ارائه می‌شود. 

هزینه نصب: رایگان

چند نکته مهم

توچه شما را به چند نکته مهم دیگر جلب می‌کنم:

نکته ۱: مودم عاریتی است و پس از جمع‌آوری یا لغو سرویس باید به شرکت های‌وب برگردانده شود. هنوز درباره مدل مودم GPON که های‌وب می‌خواهد به مشتریان بدهد اطلاعی در دست نیست ولی حدس می‌زنیم مودمی از یوتل یا هواوی باشد. 

نکته ۲: هر متقاضی با شماره ۱۵۶۵ تماس گرفته و شماره تماس منزل و محدوده خود را اعلام می‌کند تا بررسی شود و به او بگویند امکان سرویس در حال حاضر وجود درد یا باید منتظر بماند.

نکته ۳: بسیاری از کاربران تصور می‌کنند سرویس آذرخش از جنس VDSL است ولی این‌طور نیست و بنا بر اطلاعات خود های‌وب مبتنی بر بسترهای فیبرنوری است.

نکته ۴: مشتری می‌تواند قراردادهای یک ماهه، سه ماهه، شش ماهه و یک ساله ببندد.

نکته ۵: این سرویس در سه سرعت ۲۰ و ۳۰ و ۵۰ مگابیت عرضه می‌شود. (به‌روزرسانی: به دو سرعت ۵۰ و ۱۰۰ مگابیت تبدیل شدند)

نکته ۶: ادعا شده است این سرویس مشکل تاخیر و لگ در بازی‌های آنلاین را از بین می‌برد ولی بعید است در عمل چنین چیزی باشد چون همه ما خوب می‌دانیم که بخشی از مشکلات تاخیر و لگ بازی‌ها به سرعت سرویس اینترنت نیست و از سرور و مسایل دیگر است.

سعی می‌کنم مرتبا این پست را به‌روزرسانی کنیم و اطلاعات جدید و بیشتری درباره این سرویس اینترنت که مشابه سرویس تانومای مخابرات است را به علاقه‌مندان بدهیم. 

شما هم می‌توانید درباره این سرویس نظر بدهید یا احیانا اگر این سرویس را گرفتید؛ تجربه کاربری خود را برای ما و دیگر خواننده‌ها بنویسید.

به‌روزرسانی

در تعرفه بسته‌های اینترنت سرویس آذرخش های‌وب اشتباهی صورت گرفته بود که تصحیح شد.

بسته ماهیانه ۵۰۰ گیگابایت این سرویس ۱۵۰ هزار تومان است که با ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده به قیمت ۱۶۳ هزار تومان می‌رسد.

به‌روزرسانی (۱۹ مهرماه ۹۹)

سرویس اینترنت فیبرنوری آذرخش های‌وب در دو منطقه عظیمیه و جهان شهر کرج راه‌اندازی شده است.

قیمت مودم فیبرنوری این سرویس نزدیک به ۷۰۰ هزار تومان است و کماکان شروع با بسته ۵۰۰ گیگابایت ماهیانه است که قیمتی نزدیک به ۱۶۰ هزار تومان خواهد داشت.

اخیرا هم های‌وب یک عکس از تست سرعت اینترنت آذرخش در سایت خود منتشر کرده که حسابی خبرساز شده است:

در این تست سرعت، های‌وب مدعی شده است این سرویس می‌توان سرعت دانلودی نزدیک به ۸۳۰ مگابیت و سرعت آپلودی نزدیک به ۶۳۰ مگابیت داشته باشد. پینگ این سرویس هم ۲ میلی‌ثانیه است.

بعید است مشتریان این سرویس واقعا چنین سرعت و پینگی را تجربه کنند و به نظر می‌رسد های‌وب از روی سرور و تجهیزات داخلی خود یک تست درون شبکه گرفته است.

البته، در سایت این شرکت عنوان شده سرویس اینترنت آذرخش با سرعت‌های ۵۰، ۱۰۰ و ۳۰۰ مگابیت برای کاربران خانگی و سازمانی ارائه شده و قرار نیست به سرعت‌های ۸۰۰ مگابیت دست پیدا کنند.

به‌روزرسانی (۲۹ مهرماه)

هاب‌وی به طور رسمی از تعرفه‌های سرویس‌های یک ماهه و سه ماهه خود در دو سرعت ۵۰ و ۱۰۰ مگابیت پرده برداشت:

برای توضیحات بیشتر درباره این تعرفه‌ها به مطلب «تعرفه‌های اینترنت فیبرنوری آذرخش های‌وب اعلام شد» بروید. این تعرفه‌ها صدای کاربران را درآورده و بسیاری از آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی اعلام کردند مصرف ماهیانه آن‌ها بسیار بیشتر از این حجم‌ها است.

همین‌طور، قیمت‌های بالای این تعرفه‌های اینترنت فیبرنوری مورد نقد و اعتراض کاربران قرار گرفته است.

 

‫25 دیدگاه ها

  1. حالا میخواد ۲۰ تومن گرونتر باشه . حداقل مخابرات نیست . خونم چسبیده به مخابرات . سرعت ۱۶ گرفتم تازه هنوزم جا داره چون نویزم بین ۲۵ تا ۳۰ هست ولی هنوز حاضر نیستم برم مخابرات برای فیبر یا VDSL چون تعرفه های مسخره ای داره. ۸ ساله های وب دارم و خیلی دوس دارم این سرویس رو بگیرم ولی هنوز منطقه ما نیومده. تعرفه ۵۰ مگ با حجم ۶۵۰ گیگ (حالا تو فکر کن ضریب دو هم بخوره) با ارزش افزودش هست ۲۱۸ تومن. به نظر من ارزشش رو داره. حداقل مثل بعضی شرکت ها که اسم نمیارم یه نخود پهنای باند نمیدن با خداتومن قیمت. در مورد پینگ برای بازی . تفاوت آنچنانی نداره مگر اینکه مقصد سرور کمتر از ۱۰۰ کیلومتر باشه. اونوقت پینگتون زیر ۱ هست در غیر این صورت بین ۶۰ تا ۱۲۰ در نظر داشته باشین. چیزی که باید دقت داشتین فیبر نوری شاید به نسبت قیمت پینک بهتری نداشته باشه اما پایدارتره و مشکل Jitter یا pocket loss کمتری دارین.

 1. با سلام و خسته نباشید؛ ممنون از اطلاعاتتون، فقط این حجم هایی که گفتن آیا داخلی هس یا خارجی؟ ینی ماهی ۵۰۰ گیگ خارجی؟ یا ماهی ۵۰۰ گیگ داخلی (که اونوقت ۱۲۵ گیگش فقط خارجی میشه)؟

  1. کابل فیبر نوری با کابل مسی فرق میکنن. کابل مسی هرچی بیشتر سرعت بده ناپایدارتر و نویز زیاد میگیره ولی فیبر نوری نه . فرقی براش نداره سرعت چنده. نویز نداره

 2. سلام، ببخشید فک کنم قیمت ماهیانه سرویس رو اشتباه نوشتین “ماهیانه از سرعت ۲۰ مگابیت، حجم ۵۰۰ گیگابایت به قیمت ۵۰ هزار تومان (با مالیات و ارزش افزوده ۶۳ هزار تومان)”
  من خودم شک کردم که توی این گرونی ها و مخصوصاً تیغ زدن های شرکت های اینترنتی، این قیمت محاله! ولی الان دیگه مطمئن شدم چون چندتا کامنت توی سایت های دیگه در مورد همین آذرخش خوندم که زنگ زده بودن و پرسیده بودن اونا میگن ۱۵۰ هزار تومن هس قیمتش نه ۵۰ هزار تومن

  1. سلام و عرض ادب
   بله حق باشما است و سریعا در متن مقاله درست کردم. ماهیانه ۵۰۰ گیگابایت ۱۵۰ هزار تومان

   1. ممنون
    ولی این قیمت نمیصرفه انصافاً
    الان زیتل سرعت ۴۰ مگ میده با حجم نامحدود همین قیمت ۱۵۰ تومن!
    این سرعتش نصف سرعت زیتل هس (۲۰ مگ) و حجم هم که نامحدود نیس (۵۰۰ گیگ) داره ۱۵۰ تومن میده
    پس در مقابل زیتل اصلا نمیصرفه!
    ولی نسبت به adsl یکم مناسب تر هست
    البته مخابرات سرعت ۵۰ مگ با ۵۰۰ گیگ حجم رو میداد ۱۵۰ تومن (نمیدونم الانم این تعرفه اش هس یا نه و شاید عوض کرده باشه!)

    1. پایداری FTTH رو ننیشه با هیچی عوض کرد
     سرعتش فیکس رو ۲۰ مگ و مثل TDLTE نوسان نداره
     رو زیتل تو سرعتی بین ۱ تا ۴۰ میگیری که معمولا بالای ۲۰
     و پینگ تایم فیبر نوری با TDLTE قابل مقایسه نیست
     در مورد حجمش هم بنظرم برای یه کاربر پرمصرف ماهی ۵۰۰ گیگ کافی باشه

 3. جالبیش اینه فیبر نوری که میتونه سرعت گیگابایتی رو پخش کنه و اینا دارن به سرعت ۵۹ مگی خودشون میبالن به خودشون.فقط هم کرج داره فعلا.مسخرست همش تبلیغاته

 4. سلام این صفحه تو موبایل ناقص دیده میشه مشکل رو برطرف کنید
  مورد بعدی اینترنت مخابرات از دیروز بعضی سایت های بین المللی رو باز نمیکنه و اختلال داره لطفا بررسی کنید و اینکه ابعاد و نقاط قطعی رو اعلام کنید و همچنین اگه امکانش هست پیگیری کنید مشکل از چیه

  1. سلام
   توی سایت‌ها و پیج‌های اینترنتی هنوز گزارشی از مشکل اینترنت مخابرات ندیدیم. برخی اوقات برای چند ساعت و به دلیل دستکاری دی‌ان‌اس‌ها مشکلاتی پیش می‌آید و بعد دوباره برطرف می‌شود.
   اگر این مشکل ادامه‌دار بود دوباره به ما اطلاع دهید با خود بچه‌های مخابرات پیگیری کنیم

   1. این مشکل هنوز وجود داره مثلا سایت های gsmarena رو باز کنید اصلا باز نمیکنه دقت کنید گوگل باز میشه ولی وبسایت هایی که سرور خارجی دارن باز نمیشن خودتون یا همکارتون وبسایت که دارای سرور خارجی هستش رو چک کنید متوجه مشکل اختلال میشید این وبسایت یعنی شبکه چی سرور هاش داخلیه برای همین باز میشه اگه خودتون هم سایت با سرور خارجی دارید چک کنید یا به دوستان بگید چک کنند
    ممنون
    این صفحه هم در موبایل ناقص دیده میشه احتمالا یه اشکالی در این صفحه وجود داره بقیه قسمت های سایت درسته فقط همین صفحه مشکل داره قبلا هم از این دست مشکل هارو گزارش دادم اصلاح کردید

 5. جالبی اینجاست که فقط تو کرج سرویس میده
  جالبتر اینجاست که تو کرج باشی کنار پست های وب ( ایرانیان نت سابق ) هم باشی بهت سرویس نمیدن
  کل پول رو میگیرن ۷۰۰ مودم + ۲۰۰ به بالا پول سرویس بعد ۱۰ روز کاری ۱۵ ۱۶ روز تماس میگیرن که شماره کارت بدین پول بعد از ۳ روز کاری واریز کنیم مرسی از .. مدیر های وب مرسی

  1. سلام دوست عزیز
   ممنون از اطلاع‌رسانی شما
   باعث شد این تعرفه‌های واقعا خجالت‌آور را در سایت بزنیم تا دیگر کاربران هم مطلع شوند
   سپاس‌گذارم

   1. این قیمت ها و سرعت ها اشتباه ثبت شده من باهاشون صحبت کردم همون تعرفه قبلی یعنی ۲۰۰ تومن ۵۰ مگ و ۶۵۰ گیگ ماهانه صحیح است

 6. با سلام کسی هست تجربه استفاده ازش رو داشته باشه واسه من فقط پینگش مهمه اگه هست یه راهنمایی بده ببینم پینگش چطوره چون واقعا برام مهمه سرور اروپا پلی میدم

 7. من ازشون سرویس گرفتم اما سرعت فروخته شده یعنی ۱۰۰ مگ رو دریافت نمیکنم و سرعتم در اپلود و دانلود حدود ۶۵ مگ و پینگ ۳ داخلی و پینگ گوگل ۴۸ حدود دوماه هست که در حال پیگیری هستم اما به نتیجه ای نمیرسم گویا توان ارائه سرعت بالاتر را ندارند. طرح های جدید فقط برای فروش هست و طرح های تمدید همان تعرفه قبلی یعنی ۲۰۰ تومن ۵۰ مگ و ۶۵۰ گیگ بین الملل ماهانه است در مورد پایداری هم دو روز متوالی به علت آب گرفتگی قطع بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا