اخبار ایران

پیشگامان و آسیاتک پیش‌ ثبت‌نام اینترنت VDSL را آغاز کردند

از ابتدای امسال، دو شرکت مخابرات ایران و شاتل شروع به ثبت‌نام برای واگذاری پورت‌های VDSL در دو استان تهران و قم کردند.

قرار شد بیش از ۸۵۰ هزار پورت VDSL در این دو استان طی چند ماه به کاربران خانگی واگذار شود که بخشی از این پورت‌ها، تبدیل اینترنت ADSL کاربر به VDSL بدون کسب هزینه است.

درباره اینترنت VDSL مخابرات، شرایط ثبت‌نام، نحوه ثبت‌نام، انواع مودم و هزینه‌های هریک و تعرفه‌های اینترنت VDSL مخابرات مفصلا در مطلب «همه‌چیز درباره اینترنت VDSL مخابرات (طرح تبدیل ای‌دی‌اس‌ال به وی‌دی‌اس‌ال)»صحبت کردیم.

شاتل تعرفه‌ها و اطلاعات مودم‌های خود را هنوز در این طرح اعلام نکرده است.

اما حالا، به نظر می‌رسد شرکت‌های دیگر سرویس‌دهنده اینترنت نیز مجوزهای خود برای ارائه اینترنت VDSL را گرفته یا شرایط واگذاری پورت و سرویس به مشتریان و کاربران نهایی را پیدا کردند.

به طور مشخص، شرکت‌های پیشگامان و آسیاتک صفحاتی برای پیش‌ثبت‌نام اینترنت VDSL راه‌اندازی کردند. این شرکت‌ها پیش از این هم سرویس VDSL ارائه می‌کردند ولی بیشتر برای مراکز تجاری، مجتمع‌های مسکونی و موارد مشخص و خاص بود.

پیش‌ثبت‌نام آسیاتک و پیشگامان

حالا، شاهد پیش ثبت‌نام کاربران خانگی برای اینترنت پرسرعت وی دی اس ال هستیم.

برای پیش‌ثبت‌نام اینترنت VDSL آسیاتک باید به این صفحه بروید. آسیاتک توضیحات زیادی برای این پیش ثبت‌نام ارائه نداده است و فقط به این جملات بسنده کرده:

«با پیش ثبت نام سرویس vdsl در اولویت ارائه خدمات قرار بگیرید. بلافاصله بعد از بوجود آمدن امکان ارائه خدمات vdsl برای شما کارشناسان آسیاتک با شما تماس خواهند گرفت.»

شرکت پیشگامان هم صفحه پیش‌ثبت‌نام اینترنت VDSL خود را راه‌اندازی کرده است ولی هیچ توضیحی نداده در کدام استان‌ها و به چه طریقی این سرویس عرضه می‌شود.

مشخص است این دو شرکت در حال تدارک تجهیزات و سرویس‌های خود برای شروع ارائه عمومی اینترنت پرسرعت وی‌دی‌اس‌ال هستند ولی هنوز زمان یا پوشش‌دهی آن مشخص نیست.

تعرفه‌های دیده‌بان نت

جالب است شرکتی به نام «دیده‌بان نت» هم تعرفه‌های اینترنت VDSL با سرعت ۳۰ و ۵۰ مگابیت را به تعرفه‌های اینترنت پر سرعت خود افزوده است. این تعرفه‌ها را می‌توانید در این صفحه مشاهده کنید.

این شرکت هم مشخص نکرده سرویس‌های او برای کدام استان‌ها است و اینکه چه کاربرانی می‌توانند از آن‌ها بهره ببرند.

به هر حال، این خبرها و اتفاقات نویدبخش یک تغییرات اساسی در سطح اینترنت ثابت کشور و جهش سرعت و کیفیت اینترنت پرسرعت خانگی هستیم. امیدواریم که هرچه زودتر این شرکت‌ها سرویس اینترنت VDSL خود را شروع کنند و حتی شرکت‌های دیگری هم به این عرصه وارد شوند تا رقابت میان آن‌ها به نفع کاربران تمام شود.

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا