راهنمای خرید

برای خرید اینترنت TD-LTE حداقل باید چقدر هزینه کنیم؟

راهنمای خرید سرویس اینترنت تی دی ال تی ای در سال ۱۴۰۱

اینترنت TD-LTE چند مزیت بزرگ دارد و در سال ۱۴۰۱ به طور ویژه‌ای دارد به انتخاب نخست کاربران خانگی و اداری تبدیل می‌شود. نسبت به اینترنت موبایل ارزان‌تر است؛ نسبت به اینترنت ADSL در دسترس‌تر و نصب و راه‌اندازی آن ساده‌تر و سریع‌تر است؛ نسبت به اینترنت ثابت در ایران سریع‌تر است؛ نیازی به خط تلفن و ثبت‌نام در مخابرات و کابل‌کشی ندارد و قابل جابه‌جایی است.

اگرچه TD-LTE یک اینترنت بدون کابل و خط تلفن است و برای استفاده از آن نیاز به سیم‌کارت دارید ولی برخلاف تصور غالب کاربران، یک اینترنت ثابت محسوب می‌شود نه اینترنت همراه و موبایل!

شما باید در یک جای ثابت باشید تا بتوانید از اینترنت TD-LTE سود ببرید. به همین دلیل، برای استفاده در خانه، دفتر کار، شرکت‌های نوپا و استارت‌آپی جذاب است.

قیمت بسته‌های اینترنت TD-LTE بسیار ارزان‌تر از اینترنت ۴G LTE است و عموما سرویس‌دهنده‌ها، بسته‌های بلندمدت و پرحجم ارائه می‌دهند تا برای دانلود، وب‌گردی‌های طولانی، استریم ویدئو، بازی آنلاین و مصرف زیاد اینترنت مناسب باشد.

پیش‌تر، سرعت اینترنت TD-LTE حداکثر ۴۰ مگابیت بود اما اکنون غالب سرویس‌دهنده‌ها، سرعت را تا ۸۰ مگابیت باز گذاشتند و کاربر می‌تواند واقعا یک اینترنت پرسرعت ثابت را تجربه کند.

اما اکر یک کاربری باشید که بخواهید تازه سراغ اینترنت TD-LTE بروید؛ حداقل باید چقدر هزینه کنید؟ کدام سرویس شرکت‌ها ارزان‌تر است؟

در بازار، ایرانسل، مبین‌نت، زی‌تل، پیشگامان، تک‌نت، مبناتلکام، آسیاتک، ماهان‌نت و چندین شرکت دیگر ارائه‌دهنده سرویس اینترنت تی دی ال تی ای هستند.

ایرانسل و مبین‌نت، اپراتورهای مادر در TD-LTE هستند؛ زی‌تل یک سرویس اینترنت نامحدود با مودم بیرونی در محدوده تهران و کرج ارائه می‌دهد و شرکت‌های دیگر غالبا ریسلرهای TD-LTE هستند ولی آفرها و تخفیف‌های خوبی روی بسته‌ها و مودم‌های خود داده و باعث جذب مخاطب می‌شوند.

بیشتر بخوانید: قبل از اینکه اینترنت TD-LTE بخرید؛ این ۵ نکته مهم را بدانید!

گرچه مودم TD-LTE بیشتر شرکت‌ها مشابه است ولی قیمت بسته‌های اینترنت و سرویس‌هایی که ارائه می‌دهند؛ متفاوت می‌شود. عمده هزینه اینترنت TD-LTE برای خرید مودم آن است و بسته‌ها ارزان هستند.

در ادامه، با هم نگاهی به هزینه‌های سرویس‌ها و مودم‌های شرکت‌های مختلف می‌اندازیم:

هزینه اینترنت TD-LTE ایرانسل: حداقل ۲ میلیون تومان

در سایت ایرانسل فقط دو مودم هواوی E5785-330 و هواوی B622-335 با سیم‌کارت TD-LTE ارائه می‌شوند که به ترتیب ۴ میلیون تومان و ۳.۸ میلیون تومان با بسته اینترنت سه ماهه ۲۴ گیگابایت هزینه دارند.

هزینه خرید اینترنت tdlte

اما شما می‌توانید در بازار، مودم TD-LTE ایرانسل ارزان‌تر هم پیدا کنید و لزوما نباید یکی از این دو مودم را با قیمت گران بخرید. مثلا، مودم TF-i60 G1 ایرانسل با سیم‌کارت و ۳۰۰ گیگابایت اینترنت ۶ ماهه به قیمت ۲/۵۲۰/۰۰۰ تومان فروخته می‌شود. همین مودم و با ۴۰ گیگابایت اینترنت همراه با قیمت ۲ میلیون تومان نیز فروخته می‌شود.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید بسته اینترنت TD-LTE ایرانسل در سال ۱۴۰۱

اگر مودمی مانند GP-2101 Plus ایرانسل را با سیم‌کارت TD-LTE بخواهید؛ باید ۲.۷ میلیون تومان هزینه کنید و مودم‌های دیگر نیز به مراتب گران‌تر هستند. در واقع، ایرانسل به خاطر برند و شهرتش، مودم‌های گران‌تری دارد.

هزینه اینترنت TD-LTE مبین‌نت: حداقل ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان

مبین نت سه طرح ورود برای کاربران جدید اینترنت TD-LTE دارد. طرح سه ماهه ۵۰ گیگابایت آن با مودم AG3100 پای شما ۱/۲۶۹/۰۰۰ تومان تمام می‌شود.

هزینه خرید اینترنت tdlte

می‌توانید طرح‌های ۶ ماهه یا یک ساله را انتخاب کنید که گران‌تر شده و به ترتیب با ۱۰۰ گیگابایت و ۲۰۰ گیگابایت حجم هزینه‌ای ۱/۳۶۹/۰۰۰ تومان و ۱/۵۶۹/۰۰۰ تومان دارند.

هزینه خرید اینترنت tdlte

در طرح‌های ورودی پرو مبین نت می‌توانید مودم هواوی B612 را انتخاب کنید که یک مودم رومیزی بهتر و قوی‌تر است ولی تقریبا ۱ میلیون تومان پول بیشتر می‌پردازید.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید بسته اینترنت TD-LTE مبین نت در سال ۱۴۰۱

هزینه اینترنت TD-LTE زی‌تل: حداقل ۱ میلیون تومان

زی‌تل چندین سرویس خانگی و سازمانی برای اینترنت TD-LTE ارائه می‌دهد. اینترنت زی تل نامحدود ماهیانه است و مودم به قیمت ۸۰۰ هزار تومان پیش شما ودیعه است. هزینه نصب و راه‌اندازی از شما گرفته نمی‌شود و فقط باید هزینه اشتراک سرویس اینترنت TD-LTE را بدهید.

هزینه خرید اینترنت tdlte

هزینه یک ماه اینترنت TD-LTE زی‌تل خانگی ۲۱۵ هزار تومان است که وقتی با هزینه ودیعه مودم جمع می‌شود؛ شما حداقل باید ۱ میلیون تومان پول برای داشتن یک ماه اینترنت نامحدود زی‌تل بپردازید.

مشکل زی‌تل پوشش‌دهی آن است که فقط در تهران و برخی نقاط کرج است.

هزینه اینترنت TD-LTE آسیاتک: حداقل ۲.۵ میلیون تومان

آسیاتک در جشنواره تابستانی خود دو سرویس اینترنت TD-LTE ارائه می‌کند:

هزینه خرید اینترنت tdlte

سرویس نخست ۴۸۰ گیگابایت اینترنت TD-LTE یک ساله به همراه مودم TF-i60 G1 به قیمت ۲.۵ میلیون تومان

سرویس دوم ۴۸۰ گیگابایت اینترنت TD-LTE یک ساله به همراه مودم بیرونی ZW101 به قیمت ۳.۴ میلیون تومان

شاید اگر آسیاتک بسته اینترنت TD-LTE ماهیانه یا سه ماهه داشت؛ قیمت بسیار پایین‌تر می‌افتاد و خریدش به صرفه‌بود.

هزینه اینترنت TD-LTE پیشگامان: حداقل ۱ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان

پیشگامان برای کاربران جدید TD-LTE سرویس‌های مختلفی با مودم‌های TF-i60 S1 و TF-i60 G1 ارائه کرده است که در زیر مشاهده می‌کنید:

هزینه خرید اینترنت tdlte

ارزان‌ترین سرویس این شرکت، سه ماهه ۱۰۰ گیگابایت با سیم‌کارت TD-LTE و مودم G1 به قیمت ۱ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان است. سرویس ارزان بعدی این شرکت، سه ماهه ۱۰۰ گیگ با مودم S1 به قیمت ۲ میلیون تومان است.

شما می‌توانید سرویس‌های ۱۲ ماهه این شرکت با حجم‌های بسیار خوب ۱۰۰۰ گیگ یا ۵۰۰ گیگ را نیز انتخاب کنید که گران‌تر می‌شوند.

هزینه اینترنت TD-LTE ماهان‌نت: حداقل ۲ میلیون تومان

اگر طرح ۲۴۰ مگابیت ۱۲ ماهه اینترنت TD-LTE ماهان‌نت را انتخاب کنید؛ به همراه مودم AG3100 و سیم‌کارت، هزینه‌ای کمی بیشتر از ۲ میلیون تومان برای شما می‌افتد.

هزینه خرید اینترنت tdlte

اگر طرح ۷۸۰ گیگابایت ۱۲ ماهه را بخواهید؛ باید چیزی حدود ۳.۵ میلیون تومان هزینه کنید و بسته ۱۴۴۰ گیگ ۱۲ ماهه این شرکت برای کاربران اینترنت پرمصرف، حدود ۴ میلیون و ۶۷۰ هزار تومان می‌افتد.

هزینه اینترنت TD-LTE تک‌نت: مشخص نیست

تکنت بسته‌های اینترنت TD-LTE یک ماهه ۳۰ گیگابایت و ۵۰ گیگابایت و ۱۰۰ گیگابایت به قیمت‌های ۱۰۵ هزار تومان، ۱۶۰ هزار تومان و ۲۶۰ هزار تومان دارد ولی هزینه مودم امانی و سیم‌کارت TD-LTE آن مشخص نیست.

هزینه خرید اینترنت tdlte

این شرکت دو مودم هواوی L01S و AG3100 را به صورت امانی به مشتریان جدید خود می‌دهد.

هزینه اینترنت TD-LTE مبناتلکام: حداقل ۲ میلیون و ۴۰۰ تومان

مبنا تلکام دو سرویس اینترنت TD-LTE حجمی و اینفینت (نامحدود) ارائه می‌کند.

هزینه خرید اینترنت tdlte

ارزان ترین بسته اینترنت اینفینت این شرکت یک ماهه به قیمت ۲ میلیون و ۳۹۰ هزار تومان با مودم است. البته، این شرکت توضیح داده است که هزینه نصب و راه‌اندازی هر سرویس ۹۰ هزار تومان و آستانه مصرف هر سرویس نیز ۴۰۰ گیگ داخلی و ۲۰۰ گیگ بین‌الملل است.

هزینه خرید اینترنت tdlte

ارزان ترین بسته اینترنت TD-LTE حجمی این شرکت نیز یک ساله ۴۰۰ گیگ با قیمت ۲ میلیون و ۶۹۰ هزار تومان است.

برای حرید اینترنت TD-LTE حداقل باید چقدر هزینه کنیم؟

با نگاهی به سرویس‌ها و هزینه‌های خرید اینترنت TD-LTE شرکت‌های مختلف، درمی‌یابیم که باید برای داشتن یک سرویس اینترنت تی دی ال تی ای حداقل ۲ میلیون تومان هزینه کنیم که شامل خرید مودم و سیم‌کارت و یک بسته اینترنت می‌شود.

بیشتر بخوانید: بهترین مودم‌های ارزان قیمت TD-LTE موجود در بازار

اینترنت TD-LTE هزینه ابتدایی بالایی دارد که عمدتا برای خرید مودم است ولی در ادامه می‌توانید فقط بسته‌های اینترنت دلخواه خود را با قیمت‌های مناسب خریداری و استفاده کنید.

اگر شما یک مودم TD-LTE داشته باشید یا قبلا یک مودم ۴G/TDLTE خریداری کرده‌اید؛ عمده هزینه TD-LTE را پشت سر گذاشته و فقط باید یک سیم‌کارت TD-LTE خریداری و روی آن بسته اینترنت TD-LTE فعال کنید.

اگر برای خرید مودم، اینترنت و تجهیزات شبکه سوال داشتید یا نیاز به راهنمایی و کمک دارید؛ پیچ اینستاگرام شبکه‌چی به آی‌دی shabakehchi.press@ را فالو و در دایرکت پرسش خود را مطرح کنید تا جواب دهیم.

 

‫3 دیدگاه ها

  1. سلام. مبین نت شرکت “نسبتا” درستکاری است و سالهاست همان سرعت ۴۰mbps را با مقداری اغماض بدرستی عرضه می کند و من بشخصه، کاستی ندیدم.سوال: کدام شرکت اینترنت ۸۰mbps را باسرعت واقعی و نه اسمی عرضه می کند؟و البته بسته های با قیمت واقعا قابل ابتیاعی دارد؟مثلا مبین نت بسته ۱۸۰ گیگ یکماهه را باافزوده شدن مالیات ۲۳۵ تومان می دهد که نسبتا خوب است. “خواهشمند” است در دادن پاسخ، جنبه مراعات شرکت ها و سیاست ورزی را درپیش نگیرید؛ چون برخی از اینها کم بی رحم نیستند و ما هم داریم پول بی زبان می دهیم. گاها بمن زنگ می زنند و دو سوال فنی که می کنم؛ بدون رودربایستی می گویند بقیه مطالب را پیام کنید و خداحافظ از جمله ماهان نت که خودش گاهی زنگ می زند ولی انگار کارشناسش عصبی و کم صداقت است.امیددارم مهندس محمدی زاده یا دوستان راهنمایی بفرمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا