فناوری

دیجی‌کالا فروش مودم استوک را آغاز کرد

حالا می‌توانید مطمئن باشید مودم نو می‌خرید یا دست دوم

در چند هفته گذشته، به طور مرتب گزارش دادیم برخی فروشنده‌ها در سایت دیجی‌کالا اقدام به فروش مودم استوک و دست دو می‌کنند ولی هیچ‌گونه اطلاع‌رسانی به کاربر نمی‌شود که این مودم استوک است.

کاربر به خیال مودم نو و آکبند سفارش خرید می‌دهد و هنگامی که مودم به دست او می‌رسد؛ می‌بیند جعبه مودم باز شده است یا مودم کارکرده و کاملا دست دوم است.

گزارش‌های متعددی از کاربران در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی و همین‌طور برای سایت شبکه‌چی ارسال شد؛ همراه با تصویر مودم خریداری شده از دیجی‌کالا که نشان می‌داد مودم استوک است.

به ناچار، به کاربران هشدار جدی دادیم مراقب باشید مودم استوک به جای مودم نو نخرید. همین‌طور، ترفندهای تشخیص مودم نو از مودم استوک را آموزش دادیم.

امروز، متوجه شدیم فیلد مودم استوک به سایت دیجی‌کالا افزوده شده است. در باکس فروشنده و افزودن به سبد خرید؛ به جای نام فروشنده؛ «مودم استوک» درج شده است:

همین‌طور، در بخش توضیحات و بررسی محصول به صراحت قید شده که این مودم استوک است:

این شکل معرفی محصول به غیر از مدلی است که جنس اصطلاحا «غیر اصل» یا «متفرقه» معرفی می‌شود.

چندین مدل مودم در سایت دیجی‌کالا به صورت استوک برای فروش قرار داده شده است؛ از جمله مودم معروف و پرسروصدای هوآوی مدل OOREDOO WBB که پیش‌تری به صورت مودم اصل فروخته می‌شد و ما درباره این دروغ بزرگ هشدار دادیم.

البته، متاسفانه هنوز چند مدل مودم دیگر هست که مطمئن هستیم به صورت استوک و دست دوم روی سایت دیجی‌کالا به فروش می‌رسند ولی برچسب «استوک مودم» نخوردند. امیدواریم که این مدل‌ها هم هرچه زودتر توسط دیجی‌کالا شناسایی و فروشنده ناچار شود زیر بار فروش به صورت مودم استوک برود.

رویه‌ای که ستودنی است

حالا، با این شفافیتی که سایت دیجی‌کالا ارائه کرده است؛ کاربران به راحتی می‌توانند انتخاب کنند یک مودم نو و آکبند بخرند یا پول‌شان را برای یک مودم استوک بدهند. همیشه اطلاع‌رسانی کامل و آگاهی‌بخشی به مشتری و خریداری می‌تواند بالاترین رضایت‌مندی را به همراه داشته باشد.

در وضعیت بازار ایران کنونی، هیچ فردی مخالف فروش مودم‌های استوک نیست. اتفاقا، برخی از مودم‌های استوک از مودم‌های اصل و نو، کیفیت و کارایی بیشتری داشته و واقعا برای مصرف‌کننده مقرون‌به‌صرفه هستند اما به شرط اینکه خریدار بداند یک مودم استوک می‌خرد.

نظر شما درباره فروش رسمی مودم استوک در سایت دیجی‌کالا چیست؟ شما هم موافق این رویه جدید این فروشگاه هستید؟ خودتان تجربه خرید مودم از سایت دیجی‌کالا دارید؟ مودم استوک گرفتید یا نو و آکبند؟

منتظر نظرات شما خوانندگان عزیز هستیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا