راهنمای خرید

برای کار در بازارهای مالی فارکس و ارزهای مجازی کدام سرویس اینترنت و مودم را پیشنهاد می‌کنید؟

داستان اینترنت و مودم برای ماینرها و استخراج ارزهای مجازی با بازارهای بورسی و مالی فارکس متفاوت است.

قبلا درباره سرعت اینترنت و نوع مودم مورد نیاز برای استخراج بیت‌کوین و دیگر ارزهای مجازی صحبت کردیم. گفتیم که برخلاف تصور عامه مردم؛ برای این مصارف نیازی به اینترنت و مودم پرسرعت و قوی نیست و شما یک اتصال اینترنت ADSL معمولی با یک مودم میان رده داشته باشید؛ کارتان راه می‌افتد؛ چون استخراج ارزهای مجازی نیازی به پهنای‌باند زیاد یا پینگ پایین ندارد.

فقط احتمالا اگر می‌خواهید تعداد دستگاه ماینر زیادی به مودم یا روتر وصل کنید؛ باید ابتدا یک سوئیچ با درگاه‌های زیاد بخرید و بعد سوئیچ را به مودم وصل کنید.

اما در بازارهای مالی فارکس و بازارهای بورس نیاز به اینترنت با سرعت بالا و پینگ پایین دارید. نه در حد اینترنت و مودمی که برای گیمرها پیشنهاد می‌شود ولی باز هم داشتن پهنای‌باند بالا و تاخیر بسیار کم مهم است.

اینترنت پیشنهادی برای فارکس و بورس

در حال حاضر، انواع اینترنت در کشور را براساس پهنای‌باند بالا و پینگ پایین می‌توان به ترتیب زیر اولویت‌بندی کرد:

۱- اینترنت فیبرنوری یا FTTH (تانومای مخابرات)

۲- اینترنت VDSL

۳- اینترنت همراه (۴G و ۴.۵G)

۴- اینترنت ADSL

۵- اینترنت TD-LTE

البته، در برخی نقاط و سرویس‌ها اینترنت TD-LTE بهتر از ADSL است. نمی‌توان با قاطعیت گفت کدام‌یک بهتر است و باید برای هر شهر و سرویس‌دهنده بررسی کرد. مثلا، اینترنت تی‌دی‌ال‌تی زی‌تل در تهران بسیار بهتر از ADSL است ولی در برخی شهرهای کشور ADSL سرعت و کیفیت اینترنت بسیار بهتری نسبت به TD-LTE دارد.

همه این سرویس‌ها در دسترس کاربران نیستند. باید ببینید به ترتیب کدام‌یک از این اینترنت‌ها را می‌توانید تهیه کنید.

ابتدا برای اینترنت فیبرنوری یا FTTH اقدام کنید که احتمالا در شهر شما فقط شرکت مخابرات ارائه می‌دهد و در قالب سرویس‌های تانوما عرضه می‌شود. پینگ اینترنت فیبرنوری زیر ۳۰ میلی‌ثانیه است.

پس از آن دنبال اینترنت VDSL بروید که شرکت‌هایی مانند مخابرات و شاتل ارائه می‌دهند. اینترنت وی‌دی‌اس‌ال نسبت به تانوما در دسترس‌تر و قیمت ارزان‌تری دارد. پینگ این اینترنت زیر ۵۰ میلی‌ثانیه است.

اگر به اینترنت FTTH و VDSL دسترسی ندارید؛ باید سراغ اینترنت همراه ۴G بروید. برای مردم عادی اینترنت ۴G بهترین و سریع‌ترین و در دسترس‌ترین اینترنت است ولی برای کارهایی مانند گیم و بورس به اندازه اینترنت‌های کابلی خوب نیست چون پینگ این نوع اینترنت بالای ۵۰ میلی‌ثانیه است.

در نهایت، اگر هیچ‌یک از اینترنت‌های بالا را نمی‌توانید بخرید؛ سراغ اینترنت ADSL و TD-LTE بروید.

مودم پیشنهادی برای فارکس و بورس

انتخاب یک مودم خوب و پرسرعت بستگی زیادی به انتخاب اینترنت دارد.

اگر اینترنت فیبرنوری گرفتید؛ قاعدتا باید یک مودم GPON بگیرید که البته شرکت مخابرات به شما این مودم را می‌دهد ولی وای‌فای قوی نخواهد داشت و باید یک روتر بی‌سیم دو بانده برای آن تهیه کنید. بهترین مودم‌های GPON بازار ایران را نگاهی بیندازید.

اگر اینترنت VDSL بگیرید؛ باز هم شرکت سرویس‌دهنده اینترنت به شما مودم VDSL می‌دهد ولی بهتر است با یک مودم VDSL قوی‌تر جایگزین کنید. ما در مقاله «۵ مودم روتر VDSL برتر بازار ایران» تعدادی از مودم‌های وی‌دی‌اس‌ال مناسب کارهایی مانند بازار بورس را معرفی کردیم.

برای اینترنت ۴G بهتر است یک مودم رومیزی ۴G بگیرید که دارای درگاه شبکه اترنت هستند و می‌توانید آن‌ها را با کابل شبکه اترنت به لپ‌تاپ یا کامپیوتر وصل کنید و اینترنتی پرسرعت و تاخیر کم داشته باشید. در مقالات زیر انواع مودم‌های رومیزی و همراه پرسرعت را بررسی کردیم:

۵ مودم رومیزی ۴G برتر بازار ایران

۵ مودم رومیزی ۴.۵G برتر بازار ایران

۵ مودم جیبی ۴.۵G برتر بازار ایران

یک پیشنهاد طلایی

کاربران حرفه‌ای قدر ثانیه‌ها و دقایق اتصال به اینترنت را می‌دانند. به همین دلیل، قطعات پازل را طوری می‌چینند که هیچ‌وقت اینترنت قطع نشود و در هر شرایطی، حتی بحرانی‌ترین روزهای اینترنت ثابت و موبایل کشور، بتوانند به اینترنت دسترسی پیدا کنند.

به همین دلیل، دو سرویس اینترنت، یکی اینترنت ثابت و یکی اینترنت موبایل تهیه می‌کنند تا همیشه یکی پشتیبان دیگری باشد و اگر اینترنت ثابت قطع شود؛ اینترنت موبایل در دسترس باشد و اگر اینترنت موبایل اپراتور قطع شود؛ اینترنت ثابت جایگزین شود.

بهتر است یک اینترنت ثابت پر سرعت مانند VDSL و ADSL به همراه یک اینترنت موبایل ۴G داشته باشید تا همزمان بتوانید سریع‌ترین اینترنت را برای کارهای خود انتخاب کنید.

 


اگر برای خرید مودم، اینترنت و تجهیزات شبکه سوال داشتید یا نیاز به راهنمایی و کمک دارید؛ کانال تلگرام شبکه‌چی به آی‌دی shabakehchi@ را فالو و پرسش خود را برای مدیر کانال بفرستید تا جواب دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا