آموزش

مشاهده باقیمانده بسته اینترنت ایرانسل مودم‌

وقتی سیم‌کارت روی مودم است و نمی‌توانید از کد دستوری استفاده کنید

مشاهده باقیمانده بسته اینترنت ایرانسل برای سیم‌کارت‌هایی که در مودم همراه هستند؛ یک چالش برای کاربران است.

معمولا اپراتورها روش‌های مختلفی برای مشاهده باقیمانده بسته اینترنت در نظر می‌گیرند. پیش‌تر، روش‌های مشاهده باقیمانده بسته اینترنت و حجم مصرف شده را برای اپراتورهای ایرانسل، همراه اول و رایتل بررسی کردیم.

اما این روش‌ها بیشتر برای مواقعی است که سیم‌کارت اپراتور را در گوشی موبایل یا تبلت استفاده کردید و اگر سیم‌کارت روی مودم باشد؛ اوضاع کمی متفاوت می‌شود.

کاربران زیادی این پرسش را مطرح می‌کنند که چگونه بفهمیم چقدر از حجم بسته اینترنت خریداری شده برای یک مودم را مصرف کردیم و چقدر حجم یا مدت زمان اعتبار بسته باقی مانده است.

غالب مودم‌ها میزان مصرف اینترنت را نشان می‌دهند ولی خوب کافی است یک بار بسته بخرید ولی فراموش کنید مودم را ریست کنید تا حساب و کتاب همه‌چیز از دست شما خارج شود.

بیشتر بخوانید: ۴ روش مشاهده باقیمانده حجم بسته اینترنت ایرانسل

اپلیکیشن‌های «همراه من» و «ایرانسل من» بهترین ابزار برای مشاهده مصرف اینترنت هستند به شرطی که موفق شوید آن‌ها را روی گوشی خود نصب کرده باشید یا اینکه وارد نسخه تحت وب آن‌ها شوید.

حالا تصور کنید یک سیم‌کارت روی مودم همراه خود نصب کردید و برای آن بسته اینترنت خریداری کردید و به هر دلیلی نمی‌خواهید سیم‌کارت را از درون مودم خارج کرده و روی گوشی بگذارید تا وارد اپلیکیشن‌های اپراتورها شوید یا با دستورات USSD میزان مصرف اینترنت آن را ببینید.

ورود به ایرانسل من بدون داشتن سیم‌کارت

دقیقا چنین سناریویی برای من پیش آمد. مودم یکی از آشناها را گرفتم تا تنظیم کنیم ولی نمی‌دانستم الان بسته اینترنت فعال دارد یا خیر! فقط یک شماره موبایل از سیم‌کارت درون مودم داشتم و نمی‌خواستم هم سیم‌کارت را دربیاورم و دوباره جا بزنم.

خوش‌بختانه، در ایرانسل من امکان لاگین با رمز یک بار مصرف وجود دارد. نرم‌افزار ایرانسل من را روی گوشی تلفن همراه خودم (مهم نیست چه سیم‌کارتی یا از چه اپراتوری روی گوشی است) نصب کردم.

شماره موبایل سیم‌کارت درون مودم را دادم و درخواست کردم رمز یک بار مصرف ورود به نرم‌افزار برایم پیامک شود.

رمز یک بار مصرف به سیم‌کارت درون مودم پیامک می‌شود. برای مشاهده این پیامک می‌توانید وارد پنل مدیریتی مودم شوید یا اینکه با استفاده از نرم‌افزاری مانند HiLink هواوی (برای مودم‌های هواوی)، به بخش پیامک‌های مودم دسترسی پیدا کنید.

رمز یک بار مصرف ارسال شده را مشاهده و وارد نرم‌افزار ایرانسل من کردم و توانستم بسته‌های فعال شده برای این سیم‌کارت و مودم، میزان مصرف اینترنت و حجم باقیمانده مصرف را مشاهده کنم.

برای نرم‌افزار همراه من هم کم و بیش چنین سناریویی قابل پیاده‌سازی است.

بیشتر بخوانید: چگونه باقیمانده بسته اینترنت TD-LTE ایرانسل را ببینیم؟

در خود نرم‌افزار HiLink هواوی نیز می‌توانید هر بار که یک بسته اینترنت خریداری کردید؛ دوره زمانی و حجم بسته را وارد کرده و با ریست کردن محاسبه حجم اینترنت مصرف شده، باقیمانده مصرف اینترنت خود را ببینید.

می‌توانید از دیگر نرم‌افزارهای مدیریت مودم هواوی نیز برای دسترسی به پیامک‌های رسیده به سیم‌کارت مودم یا ست کردن میزان مصرف بسته اینترنت خریداری شده و مشاهده میزان مصرف تا به امروز استفاده کنید ولی تجربه نشان داده، بهترین روش برای مشاهده باقیمانده حجم اینترنت مودم باقی مانده، استفاده از اپلیکیشن ایرانسل من است.

*این مقاله در تاریخ ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ به‌روزرسانی شده است.


اگر برای خرید مودم، اینترنت و تجهیزات شبکه سوال داشتید یا نیاز به راهنمایی و کمک دارید؛ کانال تلگرام شبکه‌چی به آی‌دی shabakehchi@ را فالو و پرسش خود را برای مدیر کانال بفرستید تا جواب دهیم.

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا